Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » SE xperia mini érintőgomb...

SE xperia mini érintőgomb probléma. Mással is előfordult már?

Figyelt kérdés
Van egy SE xperia mini telefonom, és egy elég érdekes problémával találkoztam. Nagy melegben(leginkább buszon) a két érintőgomb saját életre kel. Amikor feloldom a képernyőt a két gomb funkciója felcserélődik, tehát a [vissza] gomb lesz az [opciók] és fordítva. A telefon a rezgő visszajelzés miatt folyamatosan rezeg de valójában nem ütődnek le, de ha én megérintem akkor működnek(pl zenelejátszóban ha az [opciók] gombot megnyomom kilép belőle, a [vissza] gombbal pedig előhozza a menüt). A képernyőfeloldás is nehézkesen megy mert a csúszkát szinte képtelenség elhúzni. Ezek miatt a buszon szinte használhatatlan a telefon. Hardveres vagy szoftveres hiba lehet ez?

2012. ápr. 29. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:

Rootolás és bootloader nyitás az 2 különböző dolog...


Mi a buildszáma a szoftvernek?

2012. ápr. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim válasza:
A rootolás lenne a megoldás erre a problémára? A szervízben is ezt csinálnák??? Az otthoni rootolással elveszti a garanciát a készülék, nem???
2012. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 A kérdező kommentje:

Buildszám: 4.0.2.A.0.62 . Akkor valamit biztos elnéztem, de már nem volt idegem hozzá, pedig az ilyen dolgokat nem adom fel könnyen.


Rootolással nem vész el a garancia mivel az a hardverre vonatkozik nem pedig a szoftverre. Mivel az android nyílt forráskódú szoftver ezért bárki igénye szerint szerkesztheti otthon.

2012. ápr. 30. 14:22
 24/66 anonim ***** válasza:

.62-est nem lehet rootolni, flashtool-al vissza kell tenni pl a 42-est és azt rootolni, majd telefonon szoftverfrissítés wifi-vel.


flashtool:


[link]


Root:


[link]

2012. ápr. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim válasza:
Utolsó válaszoló! Én a másik Xperia Mini-s vagyok, aki ugyanezzel a problémával "küzd"! Amit leirtál azzal orvosolható lenne ez a túlmelegedési probléma??? Ugyan ezt csinálnák a szervizben is???
2012. ápr. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:

Rootolás után még egy szkript is kell:


Rootolás után:


Töltsd le a marketről a Gscript lite-ot.


Töltsd le a touchpanel fájlt (download now gomb):


[link]


Miután felraktad a GScriptet, a touchpanel.sh fájlt másold az sdcard/gscript mappába.

A GScriptben jobb menü érintőgomb, majd add script, load file, aztán kiválasztod a touchpanel.sh-t utána save gomb, majd futtasd a scriptet a listából, várd meg amíg kikapcsol, majd bekapcsolás után kész is van.


(Gsciptet utána ne távolítsd el)


A linket nem engedi ide beírni, helyesen:

www.4shared

2012. ápr. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim válasza:
Ezt a procedúrát végigcsináltam én is de nem változott semmi. Nekem ma reggel óta csinálja ezt a telóm.
2012. ápr. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim válasza:
Végigcsináltad és semmi??? Hát ez elkeserítő! :-S Lehet mégis szervízbe kell vinni, holnap meg akartam csinálni én is, de mostmár nem is tudom :-S
2012. ápr. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én egy gsm üzletben csomószor csináltam és eddig mindig jó lett (mobilarena fórumán is többen csinálták már és az xda-n is), sőt itt is párszor leírtam ezt a megoldást és eddig senki nem panaszkodott rá...
2012. ápr. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim válasza:
Ha megcsinálom, oda a garancia??? Még garanciás telóm van!
2012. ápr. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!