Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik olcsó tabletet válasszam?

Melyik olcsó tabletet válasszam?

Figyelt kérdés

Sokáig gondolkodtam, hogy mire jó egy tablet, amire egy nagyképernyős okostelefon nem. Aztán rájöttem, hogy a nagyképernyős okostelefonom mellé mindig viszem magammal a régi SonyEricsonomat (egy régi gombsorosat :P), ha telefonálni kellene. Szóval alkalmasabb lenne nekem egy tabletre cserélni az okostelefont. Mivel egy ilyen holmi elég gyorsan fejlődik nem nagyon akarok komoly pénzeket belefeccelni. Szerencsére a gyártók észbe kaptak és mostanában azon versenyeznek ki tud jobbat olcsóbban összerakni (jó példa erre a készülő Asus Memo 370T 250 dollárért (kb 55000ft)).


Amiket nézegettem:

Ainol Novo 7 Elf (165euro) - Szimpatikus kis kínai tablet minden jóval amit az android kínál. Ami miatt tartok tőle hogy bizonytalan a support és a garancia is.

Black Berry Playbook (199euro) - Nagyon sokat nézegettem már. Nagyon tetszik, de nem tudom jobb e mint a fenti. Kicsit ellenszenves, hogy nem bővíthető SD kártyával(nem mert nem elég a 16GB hanem mert ha megy a cucc a levesbe az adataimat is viszi magával).

Lenovo A1 (170euro) - Ő egy kicsit gyengécske viszont a lenovoról olyan emlékeim vannak mint a dellről laptopok után (igen "ez az a laptop, amit még az apám vett használtan, mikor ő volt egyetemista és azóta is zokszó nélkül teszi a dolgát")

Más kínai tabletek esetleg. Azok amik tudásban megérnék viszont annyival nem olcsóbbak mint egy Lenovo vagy egy Blackberry.

Szerezni egy Kindle Firet (simán megvan 200euro mert sajnos úgy kell behozatni) - itt el is száll az árelőny ami után nem tudom miért járnék vele jobban mint akármelyik másikkal.

Megvárni az Asus Memo 370T-t. A baj, hogy most szeretnék valamit végre (elég régóta csak nézegetem őket). Asusról meg még nem tudni semmit. Vajon megéri várni?


Amire használom: Többnyire arra amire a nagyképernyős okostelefonomat is használtam eddig. Könyvet olvasok és netezek rajta + jó ha egy ilyen van nálam a táskámban (és örülök hogy a netbook hisztit kihagytam, mert ez ideálisabb megoldás :) minél több mindenre használható annál jobb, de a fentiek lesznek a fő feladatai úgyis)

A 3G része hidegen hagy, de a wifi ereje döntő kérdés illetve az aksi terhelhetősége. JA és ha ezek ideálisak akkor jöhet a strapabírás. Mennyire kelljen félteni (gorilla glass és egyéb biztonsági tényezők)


200euró fölé (ez kb 60000 ft lehet most) nem nagyon akarok menni árban (a 200nál is már húzom a számat kicsit ott már nagyot kell domborítania a cuccnak érte :D)

Mit javasoltok?


2012. márc. 19. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Pont itt egy másik kérdésben taglaltuk.

Az amazon kindle fire anyagárban adják, nincs rajt haszon így 200dollár. A konkurens Nook nem is tudott ez alá menni.


Ár érték arányban szóval és Fire-re szavazok. Az amazon sz@rt még nem adott ki.

2012. márc. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 menta34 ***** válasza:
netbook hiszti? te miről beszélsz? próbáltad a különbséget? tablettel még normálisan netezni se tudsz, nemhogy gépelni bármit értelmes tempóban :)
2012. márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval, sokan elvannak tévedve a Tabletel. Valójában pl egy e-mail megírni kész szenvedés.

Most divatos, sokan veszik. Jó dolog, de nem biztos, hogy laptop helyett hanem inkább mellette. Én is akarok venni utazáshoz, könyvolvasáshoz, de nem laptop helyett.

2012. márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólóknak a válaszait.


Az amazon Kindle fire egy nagyon jó lehetőség lenne, ha Amerikában élnék. De itt Európában hozzájutni körülbelül annyiért tudnék, mint a többi felsorolthoz és akkor itt jön, hogy jobbnak viszont nem jobb náluk (ellenben "rengeteget" kell vele tökörészni, hogy normális androidod legyen rajta, ebben sincs microSD kivételi lehetőség ugyanakkor ez a beépített tár akkor csak 8Gb és ennyiért hiányzik nekem róla pár gomb és a kamera is ami a többin van ;) (na tudom ezek nem eget rengető dolgok de ha ugyanazért a pénzért kaphatsz olyant ami ennek a duplája akkor miért válasszam ezt?)).


Mellesleg ha már Amerika, akkor ott azonnal vele egy árkategóriába lép a Playbook is (mindkettő 200$) ami kb ugyanolyan erős csak jobban felszerelt. (amúgy itt is egy árkategória vele, ahogy a többi felsorolt is)


Nem laptop helyett akarok venni. Dolgozni (tervezőgrafikus vagyok) egy elég tekintélyes laptopom van (hordozható, de hordozza magával mindig az, akit két anya szült :D. Ez nem az a kategória amit előkapsz a vonaton olvasgatni. Nem. Volt, hogy még akkor sem álltam neki előcsomagolni, ha az út várhatóan 3 órás volt. Inkább a telefonomon olvasgattam. Igen. Azon a telefonon, amiben nincs simkártya, mert minek? :D Telefonnak ott a régi, azon mindig el lehet érni legalább. Szóval pont egy ilyen kis hordozható cucc kéne amin jól lehet olvasgatni és netezni (de ezt azt hiszem írtam is ;)). Azt már lezártam magamban, hogy nekem praktikusabb megoldás lenne, mint az okostelefon és kényelmesebb mint egy netbook (főleg hogy pár euróért lehet kapni tokot beépített billentyűzettel, ha juszt is ezen akarom legépelni életem történetét... tada! egy netbook :P).


Netbookok közül egyedül a Dell Duo volt az amin gondolkodóba estem(nagyon praktikus kis ötlet), de szerintem a Dell nemrégen rácsapott egy raktárnyi ramaty kijelzőre és azóta minden gépük mellé ezt nyomják (az ultravacak aksik mellé). A supportjuk még mindig szeretem azért. Nem sokszor volt gondom a gépemmel, de ha volt is kb egy héten belül elintéződött minden (hozzáteszem a gépet még németországban vettem). Na mind1. Nem ez a kérdés.


Szóval eddig van egy jó árérték arányú Kindle fire szavazat. Mit tud a kicsike amit a többi felsorolt nem? (azt hogy mit nem a specifikációkból már tudom és úgy már nem is olyan rózsás)


Az Ainol Novo 7 elf viszont nagyon tetszetős a specifikációit olvasgatva. Van tapasztalata vele valakinek?


Illetve várom a további javaslatokat :)

2012. márc. 19. 21:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!