Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobilok, melyiknek mi az előnye?

Mobilok, melyiknek mi az előnye?

Figyelt kérdés

Üdvözlet mindenkinek!


Következő kérdésem azon emberekhez szól, akik jártasabbak a mobiltelefon készülékekben, tájékozottak a mobiltelefon világában, ismerik hogy az új telefonok között esetleg melyek a jobbak, és társai.


Szeretnék vásárolni egy jó androidos kis telefont, de mivel az ember nem sűrűn vesz mobilt (átlag ember), meg persze a pénzt is próbálja úgy elkölteni, hogy aztán ne bánja meg, így mindenképpen szeretnék egy kicsit részletesebb leírást összefoglalva, hogy melyik mobilok a legjobbak (típusban: nokia, samsung), és miért jobbak, miben jobbak a másiktól és esetleg a másik miben jobb nála, ezen belül is a nokiák közül melyikek jobbak (rangsor például), és így az LG-k közül is melyek jobbak, és így tovább.. Melyik mobilok kelnek legjobban el, és miért, ár miatt esetleg, vagy a jó kezelhetőség végett?

Szóval köszönöm!


Ez a kérdés nem fake, mint azt legtöbben elolvasásra gondolnák, csak egyszerűen szeretnék jobban informált lenni a dologban a vásárlás miatt. Aki úgy éri hogy csak kötözködni tudna, értelmetlen hülye válaszokkal bombázni, az jobb ha ki is lép innen. Én egy értelmes ember válaszát várom, és persze annak nagyon szépen köszönöm a rám szánt drága időt!


Köszönettel: Én


2012. febr. 26. 18:43
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Szia!

iPhone 4 et nem ajánlom. Viszont az iPhone 4s t már annál inkább. Mivel nincs sok árkülönbség ezért a 4s t ajánlom. Google be írd be, hogy iphone 4 vs. iPhone 4s. Viszont te azt írtad, hogy androidos kell.

Tudod itt sok a Samsung fan. Ezért mondják, hogy S2 őt vegyél.

Én a HTC Sensation XE t ajánlom. Jobb az S2 nél. Hogy miben? Ott van pl. a jobb ROM (a Samsumg oknak van a legrosszabb gyári romjuk). Tovább. Az S2 anyaghasználata? Műanyag (egy ilyen felsőkategóriás telefonnál elfogadhatatlan a műanyag). A HTC nél prémium minőségű az anyaghasználat (erős fém háza van). Nézzük tovább. Processzor: Samsung 2x 1,2Ghz , HTC 2x 1,5 Ghz.

Szoftver: a Samsumg felülete az egyik legrosszab. Csúnya, rendezetlen, semmi extra. HTC nél ott vam a Sense felület ami a leg felhasználó barátabb. az összes közül.

Tovább. Zene: HTC hez kapsz egy Beats Audio fülhallgatót ami 28 ezerbe kerül.

És még sorolhatnám.

Szóval a HTC Sensation XE t válaszd!


Yupiter

2012. febr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Szépen sorjában válaszolok :)


Jelenlegi elfogadható normális pixelszám az 800x400 (vagy 400x800 , kinek hogy) . Ami ennél kisebb , az az alsó árfekvésben lévő készülékek , de gondolom neked nem olyanok kellenek , ha már1x veszel egy készüléket :)


Ram az átlagosan 512 MB-1Gb-ig terjed . A felsőbb árkategóriában lévők 1Gb-t tartalmaznak HOLOTT , az iPhone 4 (vagy 4S) csak 512Mb-ot , de ennek ellenére minden baj nélkül fut . A Ram azt határozza meg itt is ,hogy mennyi program futhat egyszerre a készüléken, akadás és minden baj mentesen .


processzor Mhz , itt 1GHZ szerintem már minden normálisabb árú és tudású készülékben adott, ismét az iPhone témához kapcsolódóan neki is 1GHZ-es processzora van , ami igazából 800Mhz-es alapból ,csak fel van húzva :)(sokan , köztük Én se tudtam , ismerőseim meséltek róla én meg rágoogle-ztem és hopp, tényleg )


AMik egy mobilt jóvá tesznek az a kijelző típusa (TFT , Super Amoled , IPS stb stb.) , a kijelző felbontása , a Ram mennyisége , az Akkumulátor nagysága (!!!) és a processzor típusa (nem mind1 , hogy valami régi architektúrával felszerelt készüléket veszel ,vagy egy újabbat), manapság a magok száma is meghatározó , DE ENNEK ELLENÉRE , egy 1 magos processzorral ellátott készülék is tudja az alap dolgokat , és végül pedig az órajel.


Most az iPhone téma : Én csak videókon láttam iOS-t (az OP. rendszerét) így arról személyes véleményt nem tudok mondani . Maga a készülék elég jó , 99%-ban akadásmentes, lévén jól van optimalizálva . Az Androidnál több SZÁZ (sőt , talán 1-2 ezer) készülék van , amire 100 féle fajta alap android rakva van . Így az optimalizálás kb lehetett , mert ahány készülék annyi féle hardver .Ellenben az iOS-nél , csak 1 db készülék TÍPUS van , kb megeggyező hardverrel ( a régi iPhone 3GS se marad le annyira a 4-hez képest). Ahogy az előző hozzászólásomban említettem , a legtöbb ami Neked tud segíteni , az a Google illetve a Youtube. Több ezer videó és leírás található rajtuk, és sokkal bővebben tudnak mesélni neked ezekről a témákról , mint Én vagy akárki más . De a legjobb mód mégis az ,hogy elmész egy boltba és megtapizod (megnyomogatod) őket :)


UI.:Nyelvtani hibákért ne támadjatok meg , már hullafáradt vagyok :D

2012. febr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

#21/22


Mint Samsung fan , megvédeném magamat 1-2 kontra állítással :

1. Nem tudom, honnan veszed hogy a legrosszabb gyári romja van, szerintem ez nem igaz. Minden baj nélkül fut minden program, akadás is elvetve 1-2 . Én a legrosszabb alap ROMnak az LG ROMjait mondanám, csak nézz meg egy ALAP Optimus 2x-t.


2.Igaz hogy műanyag ,ezt nem is vitatom, de ez jó fajta műanyag. Ezt így nem tudom elmondani milyen , ezt élőben kell tapogatni, érezni . Én fogtam már kínai műanyag cipőt , na az tényleg gagyi :)


3. Processzor igaz hogy 0.3GHZ-el több, de szerintem az nem számottevő mennyiség, hogy megérje.


4.A felületéről alkotott vélemény szerintem mindenkinek más , kinek mi a csúnya rossz. Nekem kifejezettem bejön a TouchWiz. Ha pedig nem is annyira jön be, egy launcher feltelepítése után pedig olyanná alakítod amilyenné szeretnéd


5.A zenei része tényleg jobb, de az S2-jé se kutya :)


Kinek-ez , kinek-az jön be. Stílus és egyén függő :)

2012. febr. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Ha ájfón, akkor 4S.

A Galaxy S2 csak a szintetikus tesztekben jó (ott is csak azért, mert kicsi a felbontása), normál használatban már a sima Sensation is sokkal jobb, az XE-ről nem is beszélve.

2012. febr. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

1. A Samsungnak és az LG nek van a legrosszabb Romjuk. Azért nem mondtam az LG t, mert most nem akartam ezt is szóbahozni.

2. Sokat számít, hogy egy felsőkategóriás mobil fémből legyen. Samsung hátlapját hajlitgatni lehet.

3. Nem 0,3 Mhz al nagyobb. 0,6 al, mert a 0,3 meg kell szorozni 2 vel. Mivel 2 magos.

4.Tudom, h szubjektív, kinek mi jön be, de pl. az üzenet és a híváskezelője is sokkal összetettebb.

5. Zenei részen sokkal jobb a HTC. Szerintem még nem hallgattál Beats Audio fülessel zenét. :)


Yupiter

2012. febr. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim válasza:

én a helyedben NEM vennék Samsungot mert egy idő után átlép a Samsung-Szar kategóriába(2-év 2-hét kiszámíthatatlan mikor)


ez azt jelenti:-nem jelez hívásokat vagy rosszkor jelzi (pl.:reggeli hívást éjfélkor)

-beragad az érintőképernyő

-átáll az óra random időpontokban

-bekapcsol az ébresztő 2-kor (nem volt ébresztés beállítva)

-lenémítod és max hangerővel szól

-a töltöttségjelző megzavarodik

-random időpontokban kikapcsol


Ezt tapasztalatból mondom kiszámíthatatlan mikor "változik át"

2012. febr. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Egyetértek.

Hozzáteszem, hogy a Samsumgnál a képernyő feloldása is nagy kihívás.


Yupiter

2012. febr. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Embere válogatja, én például kifejezetten műanyag hátlapos telefont keresek.Miért?Mert nálam a telefon súlya nagyon fontos.Touch padot szoktam használni autóban GPShez és leeshet, ha nehéz.Nem, nem veszek telefon tartót, mert azt nem kívánom magamnál hordani.Soha nincsen táska nálam, ne húzza a zsebemet és ne karcolódjon, ne legyen hideg stb. Ebből is látszik kinek mi a fontos. Telefon választásnál is így van, ki mire használja. Mindenki azt írja más telefonokkal szemben, hogy Samsung S II nem akad, nagyon eltalált telefon. Ezért ajánlottam azt. Nekem is az az egyik kiszemeltem. Az szinte mindenben átlag felett teljesít és könnyű.
2012. febr. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Szerintem Kérdező , legjobb lesz ha elmész 1 boltba és élőben megnézed a készülékeket , amiket itt mondtunk . Akkor más szögből fogod látni a dolgokat is . Ha budapesti vagy , ajánlanám a Speedshop nevü boltot . [link]

Majdnem minden készülék kapható és az árak is elég barátságosak :)

2012. febr. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Üdv emberek!


Meglepődtem. Komolyan értve, pozitív értelemben!

Örülök, hogy ennyi válasz érkezett! Az a jó ezekben a dolgokban, hogy ti tapasztaltak próbáltok segíteni egy ilyennek, aki még elég járatlan a dologban, mint én. Ennek örülök kiváltképpen, csak az a baj, hogy így virtuálisan kissé nehéz hinni, elképzelni, stb. Sok-sok fake válasz érkezik minden honnan minden hova - mint ez tudva levő - ezért "reménytelenül is reménykedtem" hogy talán sikerül jó válaszokat érkeztetni a kérdésemre, és örömmel látom, hogy igen, sikerült!:)

Amúgy az androidot keresek kifejezés az is tudatlanul lett kiírva a kérdésembe, igazából akkor még annyira se voltam tájékozódva, hogy akkor iPhone, windows phone, stb… gondoltam hogy az android az így kb. ugyanaz lehet, azaz próbáltam megközelíteni hogy milyen OS-sel rendelkezzen.


Visszatérve a tárgyra:

Örömmel mondhatom azt is, hogy ha belegondolok pár nappal ezelőtt sokkal tudatlanabb voltam. Most egy pár napja kezdtem törekedve érdeklődni a mobil világában és szerintem valamennyi tudás rám ragadt. Próbálom (!)elméletileg(!) elsajátítani a mobilos okosságokat. Csak sajnos bölcs hozzáállás, hogy gyakorlat és tapasztalat nélkül ezt nehéz. Ti, akik tapasztaltak vagytok benne, gyakorlatilag is, használtátok a mobilt, könnyebben meséltek egy -magamfajta- zöldfülűnek. Szóval hálás vagyok!:) Csak így megjegyzésként, jó tudni, hogy van egy ilyen site, ahol ennyi mobilguru is van XD

Köszönöm a fogalmak elmagyarázását és, azt is hogy elmondta az illető, hogy egy mobilnál mi az elvárt.

Nos, HTC. Pont tegnap este érdeklődtem az unokanővéremnél, hogy neki mi a véleménye a mobilokról. Ő is a HTC-re tért ki, azt mondja, hogy masszívságilag élmobil, valamint esztétikailag is, élen mellette a BlackBerryvel. Ebbe most nem mennék bele, erről a BB-ről nem tudnák mit mondani, nekem valahogy a neve is unszimpatikus, de ez csak egy ilyen egyéni hozzáállás. Mindegy. Szóval a HTC nekem is nagyon bejött, most az elmúlt napja. Az SGS II is tetszik, nem mondom hogy nem, mert tény hogy sokan azt szeretik és azt favorizálják és tényleg jókat ír róla az internet. Samsung alapjában véve most hogy jó vagy nem: nem tudom, nekem még Nokián kívül nem volt más, de ahogy elnézem itt pár hozzászóló a samsungot nem dicséri agyonra. Nekem Nokiám van amióta csak mobilom van. Elsőnek Nokia6070-esem volt, jelenleg pedig wi-fis E51-em van. Mindkettő bogár típus. Bár az tény, hogy az E51-es talán a legjobb gombos Nokia. Igazából az vele a gond, hogy nem pont olyan dolgokra való, mint internetezés, zenehallgatás, fényképezgetés, és legelső sorban a dolgo rá való telepítésére is durván szólva allergiás, vagy is nem igazán működik rajta egy komolyabb program. De mint mondtam zöld fülű vagyok, könnyen becsaphatnátok, és azért szeretem ezt az egészet, mert egyikőtök próbál a másikról, másikja pedig amarról mondani pozitív, illetve negatív véleményeket, tapasztalat-leírásokat. Ez pedig nekem egy jó dolog. Mert bírom szűrni a dolgokat. Visszatérve: szerintem a Nokia egy nagyon jó kis márka, mobil téren. De szerintem kezdenek most már jobban az androidok feltörni. „Droidok lázadása” XD :D Tehát mindenképpen most azt próbálom eldönteni, hogy samsunk, htc, apple iPhone talán LG vagy sonyE. mobilt válasszak. Olvastam 2010-es topikokat és ott az volt a kérdés hogy melyik a legjobb mobil. Hát többségben mindenki a sony ericsont pártolta. Ilyen rövid idő alatt, így megváltoznak a dolgok, nem semmi. Persze (?) még mindig jó mobil lehet a sony ericson.


Nekem HTC-ből (nézegetésem során) Titan tetszik, erről mi a véleményetek?

HSCSD kapcsolat – nincs, ezen kissé gondolkodok, nem tudom milyen lehet, ha ilyenje nincs. De kinézetre és a jó OS-e végett nekem bejön. De ki tudja. Az ára is talán szép!:)


Amúgy aki az iPhone 4S-et javasolta, utánanéztem annak is, Hát nem tagadás az ára tényleg szép. De ilyenkor felcsendül a szemem, mert legalább tényleg (általában) valami jó cucc lehet. Kinézetre is klafa.

De nem értem, most az számít valamit, hogy a típusban egyiknél 16 GB-t másiknál 32-t, harmadiknál meg 64-et ír? Vagy ez csak a memória meghatározása végett van így feltüntetve, mint hivatalos név.


Köszönöm a válaszokat továbbra is!

2012. febr. 29. 17:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!