Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android vagy WP7? melyik...

Android vagy WP7? melyik jobb? melyiket használjátok?

Figyelt kérdés

neked melyik jön be? melyiket használod jelenleg?

mi a véleményetek róla ?


2011. júl. 31. 22:42
1 2
 1/16 Panda Péter ***** válasza:
nekem az android és a wp7 is tetszik, sokat tudó, szimpatikus rendszerek. jelenleg androidom van és elégedett vagyok vele. wp7-et is szívesen kipróbálnám de az még az én pénztárcámnak drága.
2011. júl. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az Android.

Az Androidot.

Az, hogy elég jól testreszabható, jó rendszer. Előnye a WP7-el szemben, hogy nincsen megszabva milyen erős vasra lehet tenni.

2011. júl. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 blex ***** válasza:

wp7

sokkal gyorsabban, folyékonyabban működő rendszer még régebbi hardveren is (egy csomó androidos telefont nem optimalizálnak normálisan a gyártók, aztán a tulajdonos élete azzal telik el, hogy naponta cserélgeti a különböző programozók által készített ROM-okat - nyilván túlzok, de jellemző). egy csomó szolgáltatás már alapból integrálva van (van néhány, ami us only, de csak beállítás kérdése, hogy téged melyik országba vesz).

első hozzászólás: [link] [link] ezek egy okostelefonhoz nem olyan drágák.

második hozzászólás: a wp7-nek az az előnye, hogy korlátozzák a hardvert (ez elsősorban kétféle processzor és fix felbontás). minél kevesebb féle harverrel kell foglalkoznia a rendszer írójának (microsoft) annál könnyebb jó szoftvert írni (ezért is olyan az iphone amilyen). és a programozóknak sem kell minden egyes felbontásra külön optimalizálniuk az alkalmazásukat.

testreszabás terén tényleg nem olyan erős a wp7, de akinek tetszik a felület, az max +néhány színt szeretne. akinek nem, az meg androidot vesz.

2011. aug. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Android, Android, viszont a felettem szólónak (blex) maximálisan igaza van.
2011. aug. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Android és Android. És csakugyan nekem is egyet kell értenem blex-szel.
2011. aug. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

A WP7-es hozzászólónak teljesen igaza van. De egy dolgot nem oszt meg veled. WP7-re alig vannak programok (folyamatosan fejlődik a piactér, de rettenet gagyik a programok, és rohadt drágák, Jailbreak-re pedig az esetek 90%-ában nincs lehetőség, 9%-ában véglegesen kinyírja a telefont és csak 1%-ban működik).

Tényleg gyors és szép meg minden, de konkrétan használhatatlan. (engem is a design fogott meg benne, meg is bántam, 1-2 hónap után túladtam a WP7-es telómon, mert konkrétan idegesített, hogy nem tudok vele semmit csinálni).


Most androidom van... hát appok vannak rá, de messze elmaradnak az AppStore appjaitól, az operációs rendszer rohadt instabil, a ROM főzése nem egy veszélytelen művelet, csak a nyűg van vele (hetente 2x-3x TUTI újra kell indítani, mert elfárad az oprendszer (és ezt 2 különböző androidos telefonnal mondom)).


Ha rám hallgatsz, a következőt teszed. Vársz őszig, amíg kijön(nek) az új iPhone(ok). Nekem egy évig egy 3G-m volt. Hogy miben volt jobb a WP7-es és andrós telóimnál? Már rögtön az érintőképernyőnél... nem érzékelt félre, nem kellett neki idő, hogy felfogja a dolgokat (androidon csak lassan lehet gépelni, mert azt hiszi, h csak húzogatod az ujjad, ha gyorsan írsz). Stabil oprendszer, félévet is elvan bekapcsolt állapotban, soha nem lassult be annyira még ha agyonmodoltam is, mint egy android egy natúr tiszta oprendszerrel, az Applenél bármihez hozzáférsz INGYEN, ami KELL! nem úgy mint az androidnál, ahol még a PowerAMP-ért is fizetni kell, vagy törten hetente újra kell telepíteni, és újra beállítani. Ha navigálsz és szól a zene, akkor amikor a néni mondja, hogy merre kanyarodj, az iPhone leveszi addig a zene hangerejét, az android cseszik erre, és a zene hangosabb, mint a navigáció (nem tudod külön állítani a hangerejüket), stb stb stb... lehet, h szidják az almát, de pont azok, akik rohadtul nem használták. Az állításokkal ellentétben a Jailbreak kb. fél óra, akkor is dolgozik magától a gép és a teló, nem kell hozzányúlni, és akkor nem lehet elszúrni, ezzel szemben már csak az android rootolása elég bonyesz és végleg kinyírhatja a telót. És pont azok szidják az almát, akiknek még soha még csak a kezében sem volt. Persze, vannak hátrányai, de azok nem a mindennapi használatból fakadnak, hanem olyan dolgok hiányoznak belőle, amit 2-3 havonta vagy félévente egyszer használnál (bár azokra is van megoldás). Az android és a WP7 napi szinten használhatatlan (az egyik androidom már ott tart, hogy lassan telefonálni se lehet vele, pedig 2 hónapos). Az iPhone 3G és GS kinyírhatatlanok minden szempontból, viszont elavultak. A 4 tök zsír, de szar a háza, és nem nagyon bírja a telefon se a strapát, se a magyar klímát. Ezt a hibát a következő iPhone(ok)nál kijavítják. (azért mondom, h iPhoneok, mert a pletyi szerint 2 is kijön, egy olcsóbb, és egy normál árú). Én is csak erre várok, de ősszel... jeeee... kilehet dobni az androidokat!!! xD

2011. aug. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Panda Péter ***** válasza:

blex: régebbi hardver? wp7 nincs is régebbi hardverre. minimum Cortex A8 kell neki azt azért annyira nem nevezném réginek.

az olcsóság meg relatív, én egy 60ezres telefont nem neveznék olcsónak.

2011. aug. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Panda Péter ***** válasza:

"Applenél bármihez hozzáférsz INGYEN" nézd meg az appstore-t nem kevés fizetős program van, valamint azt is megnézheted mennyi a a bevétele az android market bevételéhez képest (megsúgom az appstore többszörös hasznot hoz)

én nem isteníteném annyira az apple-t, no nem mintha az android jobb lenne, a google ugyanúgy egy gennyes banda mint a steve jobs féle bagázs. én igenis szorítok az olyan kicsiknek mint a meego és a bada, illetve a wp7 is nagyon szimpatikus.

2011. aug. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 blex ***** válasza:

azért vannak alkalmazások wp7-re, nekem semmi ilyen problémám nincs. tények: normális offline navigáció, ha jól tudom még tényleg nincs. tényleg drágábbak az appok.

a feltöréssel/unlockal nem tudom mi az a 9%-os halálozási ráta, de biztos igaz... szerintem 100%-ban föl lehet törni, csak annyi a lényeg, hogy még frissítés előtt kell megcsinálni. az első pár (igazából 1 :P ) frissítésig biztos megmarad az unlock, a mangót még nem tudom.

aztán azt sem tudom, hogy mi a probléma a wp7 - de akár a drágább androidok - képernyőjével. ott érzékel ahol kell és k gyorsan lehet vele írni.

és azért számítástechnikában egy 3 éves hardver nem annyira számít újnak. 60k _okostelefonoknál_ pedig igenis olcsó. ha ez drága, akkor mi az olcsó? 30k? annyiért egy fos/nem túl jó androidot kapsz. egy normális okostelefon 50-60-70 körül kezdődik, ebbe bele kell törődni.

2011. aug. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Panda Péter ***** válasza:
én csak arra próbáltam rámutatni, hogy egy átlagos vásárlónak ebben a cudar magyar valóságban nem igazán van 60ezre hogy ilyen játékszerekre költse.
2011. aug. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!