Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fekve vagy ülve szoptattok?...

Fekve vagy ülve szoptattok? és hogyan? Melyik a jobb a babának? Használjátok a szoptatós párnát? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2010. márc. 12. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Amíg újszülött volt, de kispárnát. Könnyen tudtam vele tartani, emelni.

Pici korban talán könnyebb volt ülve, később pedig fekve.

De úgyis kitapasztaljátok, nektek melyik kényelmes.

2010. márc. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én csak ülve,fekve nem volt kényelmes.a szoptatós párna nem jött be,kispárnát használunk.
2010. márc. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én fekve, de amíg megtaláltuk a legkényelmesebb fekvő pózt, addig szoptatóspárnát. Én nagyon szerettem, kényelmes volt, azzal is aludtam:)

ҝ

2010. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem használok szoptatós párnát, fölösleges pénzkidobás lenne részemről, hiszen anélkül is megy, de biztos van, akinek jó. Fekve szoptatok, mert az aranyerem miatt már nem tudok ülni, de az elején ülve szoptattam kispárna segítségével.
2010. márc. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:

Jelenleg: este és esetleg éjjel fekve szoptatok, napközben ülve (2 éves). 1 éves kora előtt volt egy hosszú időszak, amikor szinte csak fekve szopiztunk.

Fekvésnél régebben kispárnát tettem a babám háta mögé, amikor még nem tudta magát megtartani oldalt. Ülve régebben kispárnát, mostanra már félpárnát használunk (kinőttük).

Én vettem anno szopipárnát, de szoptatáshoz végülis nem használtam, valahogy nem tudtam kitapasztalni, hogyan lenne kényelmes (mondjuk annyira nem is erőltettem). De terhesség alatt nagyon jó volt kitámasztásra vagy lábemelésre, főleg nagy pocakkal, úgyhogy végülis nem bántam meg. :) Viszont akik ügyesen és sikeresen használják, azok általában esküsznek rá.. Szerintem - ha szűkös a büdzsé -, akkor vegyél ilyet, ha a saját otthoni párnáiddal már sehogysem sikerül jól elhelyezkedni.

Szerintem mindkettő (és mindegyik) szopipóz jó a babának, így nincs különbség. Inkább a te ill. a melled szempontjából van jelentősége, mert attól függően, hogy a baba milyen irányból kap rá, más területekről ürül ki jobban a tej. Ez pl. tejcsatorna-elzáródásnál, pangó tejnél, mellgyuszinál fontos, mert a pózváltásokkal könnyebben és gyorsabban "kitisztul" a mell. De szerintem már csak praktikai okokból sem hátrány, ha többféle pózban is megtanulsz szoptatni, mert házon kívül vagy útközben nem mindig lesz módod mondjuk csak fekve szoptatni.. ;)

2010. márc. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én az elején váltogattam, mert fájt a mellem és a helyzetek váltogatása kicsit könnyítette a "terhelést". De most már csak éjjel eszik fekve, napközben mindig a lábaimra teszem, a popija a két lábam között kicsit belóg (refluxos, így nem jön annyira vissza neki), a fejét meg a karomon tartom. Ez bevált :-)
2010. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Míg pici volt, pólyába szoptattam kényelmesen ülve fotelben4Aztán egy nagyobb kispárnán, mikor már nem pólyáztam!Aztán csak a kezembe fogva, és még később csak odajött,álva, vagy gugolva, vagy ahogy neki kényelmes volt!Fekve csak éjjel szoptattam.Amúgy mindig ülve!2 évesen még cicizett, és úgy ahogy akarta!
2010. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!