Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Úgy összetörni a telefont...

Úgy összetörni a telefont hogy a biztosító már csak újat tudjon adni?

Figyelt kérdés
Egy iphone szervizes mesélte nekem hogy ő mindig ezt csinálja, és mindenkinek ezt tanácsolja akinek van biztosítás a telefonján hogy ha történik valami olyasmi a telefonnal ami csak esztétikai hiba, és a biztosító nem fizet rá, vagy csak egyszerűen már szeretne egy új telefont, akkor úgy össze kell törni a jelenlegi készüléket hogy azt gazdaságosan megjavítani (kijelzőt, házat, hátlapot és kamerát is összetörni, betörni) már ne lehessen ezért kénytelen legyen kicserélni azt a biztosító. Állítása szerint csak annyit kell mondani: telefonálás közben leejtettem, felvettem és már így nézett ki. Ez tényleg működhet? Meg mernétek ezt csinálni?

tegnap 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi biztosítást fizetsz rá összesen?
tegnap 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Havonta fizetem 5 ezer Forinttal.
tegnap 16:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt konkrétan úgy hívják hogy biztosítási csalás.

Lehet hogy működik, de nagy a kockázata hogy nem fizetik ki az új telefont.

tegnap 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A biztosító azt hogyan bizonyítja be hogy nem véletlenül történt hanem én szándékosan törtem össze? Gondolom erre gondolsz kockázat alatt.
tegnap 17:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez manapság már nem így működik. Alapból mindenki tokkal hordja a telót. Tehát ha elejted és nem tokban volt, azért nem lesz csere. A másik havi 5e ftos biztosítàsban nem lesz benne egy új csere és főleg nem egy újat fognak adni. Pl van egy iPhone 14 összetöröd, nem fogsz kapni érte iPhone 16. Ráadásul a biztosító be is fogja vizsgálni a telót, hogy hogyan tört el. Elküldik egy olyan cégnek, ami ezzel foglalkozik és megmondják mekkora erő hatott és konkrétan megnézik amit te állítasz az valóban helytálló. Ha ez így működne, akkor mindenki ezt csinálnà. Ez tipikus szervizes legenda.
tegnap 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Ha ilyen egyszerű lenne, mindenki ezt csinálná. Akkor meg nem havi 5 ezer lenne, hanem havi 50, hogy a biztosítónak is megérje.

Mint minden más helyzetben, itt is megtesz mindent a biztosító, hogy kibújjon a kötelezettsége alól. Én nem kísérleteznék ezzel, könnyen rábaxhatsz.

tegnap 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem értem neki hogy sikerül. Azt mondta ő már többször eljátszotta ezt, ismerősei is. Mindig működött. Igaz nem ugyan annál a biztosítónál vagyunk.
tegnap 18:22
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

Havernak is métereket zuhant a kis JBL hangszórója, bevitte garanciába hogy nem szól. Kicserélték.


Lehet egyszer egyszer be tudsz játszani egy ilyet, de ha direkt szétkúrod, aztán nem kajálják be, akkor megszívtad.

tegnap 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!