Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi indokolja azt, hogy egy...

Mi indokolja azt, hogy egy iphone 11, ami 5 éves ugyanannyiba kerül használtan mintegy Samsung A54 ami ráadásul sokkal többet is tud?

Figyelt kérdés
Ennyivel jobb telefon lenne az iphone? Vagy csak a hype nagyobb?
ma 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
A kereslet-kínálat ősöreg törvénye indokolja. Az iPhoneket keresik használtan, a középkategóriás Samsungokat annyira nem.
ma 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Eleve az iPhoneok új korában is jóval drágábbak. Igy használtan is értéke van. Tényleg nekem most van egy eladásra szánt iPhone 14 Plus-om. 128 GB-os, 97%-os maximális akú kapacitással. Most igy mennyit érhet? Ja és igen gyárilag szolgálató független.
ma 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
58%

Jó kérdés, gazdaságinformatikusként 2 oldalról is meg tudom közelíteni. Mint gazdász azt mondanám hogy a kereslet/kínálat görbe határozza meg az árat így amíg státuszszimbólum mert drága (legalábbis ahhoz képest hogy harmad annyiért sokkal erősebb droidokat kapni) addig drága is fog maradni. Ha majd a gazdag szülők gyerekei nem arra verik hogy milyen drága almájuk van, hanem hogy milyen erős a proci a telefonjukban, kutyának se fog kelleni. (ez más téren is így van, ezért a LV táska a menő és nem a Heavy Tools ami sokkal minőségibb, strapabíróbb, kényelmesebb)


Mint informatikus meg azt mondanám hogy az emberek sötétek, azt hiszik hogy ami drágább az jobb is. Nem tudják hogy az almának is a Samsung gyártja a kijelzőjét és a Qualcomm gyártja a Snapdragon procikat minden telefonba, csak az határozza meg az árat végül hogy milyen márkanév kerül rá végleg.

ma 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek #3. hsz-val.
ma 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

"Nem tudják hogy az almának is a Samsung gyártja a kijelzőjét és a Qualcomm gyártja a Snapdragon procikat minden telefonba, csak az határozza meg az árat végül hogy milyen márkanév kerül rá végleg."


Ez így nagyjából baromság. Egyrészt nincs mindegyik telefonban Snapdragon, főleg nem az Apple telefonjaiban. Másrészt meg nyilván a mai világban nincs olyan gyártó szinte semmiből, ahol egy kézben van a teljes beszállítói lánc. Harmadrészt nem csak a processzorból és kijelzőből áll egy telefon.

ma 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
34%
Gratulálok 5-ös, megragadtad a lényeget. Egy szóval se írtam olyanokat amiket próbálsz megcáfolni. Arra akartam kilyukadni hogy még droidok között is különböző áron adják el ugyanazt a konfigurációt. Egy alma eleve teljesen más konfiguráció, jóóóval gyengébb hardver amit valamennyire próbál a szoftver kompenzálni. (mivel "egy fajta" alma van, amire könnyű optimalizálni, ellenben a droidot nehéz mert millió konfigon kell egységesen fusson) Nyilván az eszköz többi részét is kiemelhettem volna, a legapróbb chippekig amit ugyanúgy pl az Atheros gyárt. Azt se mondtam hogy saját gyártásúnak kéne lennie, az alma is belátta hogy a Samsung jobbakat gyárt mikor lecserélte a saját fejlesztésű paneljeit a konkurensére, csak azt mondom hogy még egy alma és droid jó része is ugyanaz, csak más áron.
ma 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Egy alma eleve teljesen más konfiguráció, jóóóval gyengébb hardver"


Köhöm. Na akkor még egy baromság. Nem tudom, hogy miért vagy hogyan tartja magát ez az urban legend. Van egy 3 éves alap iPhonom, az abban lévő SoC még most is ezen lista szerint a 11. legerősebb, amit mobilokba szereltek:

[link]

Nem akarom itt az Applet védeni, mert egy elég nagy takony cég sokszor, szeretnek memóriát és háttértárat arany áron adni, de a telefonjaik eléggé rendben voltak mindig is.

Az A54 szintén egy korrekt telefon, de pl. egy ezer éves iPhone 11-ben jelentősebb erősebb SoC van, mint abban. (Az más kérdés, hogy mondjuk kijelzőben vagy alap háttértár méretben hülyére veri az A54 a másikat. :) )

ma 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!