Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung A54 tulajok mennyire...

Samsung A54 tulajok mennyire vagytok megelégedve a telóval? Megvennétek mégegyszer?

Figyelt kérdés
Pro-kontra jöhet.
szept. 1. 12:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Biztos lefognak pontozni, pedig csak az őszinte véleményem és tapasztalataimat fogom megosztani. iPhone XR-ről váltottam A54-re, de hatalmas csalódás volt a telefon. 1 hónapot használtam, majd tovább adtam rajta. 3 hét után lassú volt a telefon…Nem kibírhatatlanul, de lomhább volt sokkal, mint a legelső nap amikor beállítottam. Nem tudom akkor mi lenne 1-1,5 év használat után? A kamera is nagy csalódás az iPhone után “olajfestményt” fotóz, teljesen eltorzítja a színeket a valóságtól. Ezeket tapasztaltam 1 hónap alatt, elég rossz szájízt hagyott maga után. De persze lehet másnak beválik.
szept. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

Ejj. A családban van A54, az én iPhone 13-mamhoz képest a kijelzője sokkal jobb, a hangszóró nagyjából egykutya, a fotós és videós teljesítmény normális fénynél szerintem dettó ugyanaz (félhomályban jobb az iPhone), sebességben általános felhasználás mellett hónapokkal később is ugyanaz, sőt a 120 Hz-es kijelző miatt igazából még gyorsabbnak is tűnik.


Az, hogy 3 hét után lassú lesz a telefon vagy nettó hazugság, vagy valami gyártási hibás a telefon. Bocs, erre nem tudok mit mondani.

szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Jó kis telefon, mindenre elég amit egy átlagos ember csinálna egy telefonon. Az biztos hogy 3 hét után nem fog belassulni.
szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%

Nyugodtan le lehet pontozni, mint írtam nem hat meg. Tipikus magyar mentalitás, hogy megosztom a saját tapasztalataimat, amit én megtapasztaltam 1 hónap alatt és lepontoznak érte. Vicc kategória igazából. Az jobb lenne, hogyha hazudnék, hogy húúú de jó telefon, közben meg alig vártam, hogy megszabaduljak tőle?


2/2 Neked meg semmit nem is kell mondanod, mivel nem kértem ki a véleményed. Én sem bírálom felül az általad leírt dolgokat, a véleményedet, pedig én ennek a szöges ellentétét tapasztaltam. Mégsem mondom azt, hogy nettó hazugság amit leírsz amiért én máshogy tapasztaltam meg. :)

szept. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
10%
Jo telefon volt... mig mukodott. Kb 2 ev alatt teljesen tonkrement, vege fele mar orankent lefagyott.
szept. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

"Nyugodtan le lehet pontozni, mint írtam nem hat meg. Tipikus magyar mentalitás, hogy megosztom a saját tapasztalataimat, amit én megtapasztaltam 1 hónap alatt és lepontoznak érte. Vicc kategória igazából. Az jobb lenne, hogyha hazudnék, hogy húúú de jó telefon, közben meg alig vártam, hogy megszabaduljak tőle?"


Az a vicc igazából, hogy semmi értelme sincs egy nyilvánvalóan hibás, gariba visszaküldendő telefon alapján tapasztalatot írni. Most ha én egy iPhone 15 Pro Max vagy Samsung S24 Ultra kérdéshez odaböffenteném, hogy 3 hét után lassú és rossz a kamera, akkor mit gondolnál erről? Ez egy hasznos válasz? Miért jó egy hibás készülék alapján megmondani egy modellről, hogy rossz?

Az A54 a te XR-edhez képest minden részletében egy atomvillanás. Még egyszer: MINDEN részletében jobb telefon, akárhogy is forgatom. És akkor ez alapján írni egy olyan véleményt, hogy gyengébb a kamerája és 3 hét után lassú... komolyan nem gondolkodtál el azon bakker, hogy visszavidd? :D Szerintem még egyik A54-nek sem járhatott le a garanciája a mai napig.

szept. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

A negatív tapasztalat is tapasztalat. Arra szerintem semmi garancia nincs, hogy az enyém gyári hibás volt, ezt nem lehet így kijelenteni. Kedvem sem volt foglalkozni a telefonnal, hogy én visszaküldjem és addig ne legyen telefonom, ameddig meg nem javítják.


Az A54 és az XR között pedig mérföldekkel jobb telefon volt az XR. Hogyha nem lett volna totálkár, -3 évet használtam és egyszerre kellett volna kijelzőt, akkut és hangszórót cserélni-, akkor a mai napig azt használnám. 3 éves korában se volt soha egy fagyás, se egy megröccenés, szinte semmit nem lassult ennyi idő alatt. Mindenben jobb telefon volt, mint az A54. Nem is értem mit gondolhattam amikor megvettem a Samsungot. De már szerencsére sikerült megszabadulni tőle, azóta szintén iPhoneom van.

Egyébként tényleg iPhone 13-ad van és “szidod” az A54 mellett?

szept. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16%
Azért pontoznak le mert pampogsz az iphoneodról nem azért mert megosztottad a véleményed...
szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

"A negatív tapasztalat is tapasztalat."


Tapasztalat, de itt nem erről van szó. A gyártási hibás telefonról nem lehet következtetéseket levonni úgy, hogy a kérdés szempontjából releváns legyen.


"Arra szerintem semmi garancia nincs, hogy az enyém gyári hibás volt, ezt nem lehet így kijelenteni."


Mivel mint említettem, a családban kb. 9 hónapja van egy A54, ezért bizton tudom állítani: az iPhone 13-mamhoz képest a legtöbb dologban nem tűnik rosszabbnak. Azt meg még a legextrémebb esetben sem merném róla kijelenteni, hogy rossz a kamerája vagy lassú. Innen kiindulva pedig két lehetőség van: vagy hibás volt a telefonod, vagy szimplán hazudsz. Én merem a jobbat feltételezni, én arra gyanakszom erősen, hogy a telefon volt rossz.


"Kedvem sem volt foglalkozni a telefonnal, hogy én visszaküldjem és addig ne legyen telefonom, ameddig meg nem javítják.""


Hát ehhez meg így főleg gratulálni tudok. Hogy lehet így véleményt mondani bármiről is? :D


"Az A54 és az XR között pedig mérföldekkel jobb telefon volt az XR. Hogyha nem lett volna totálkár, -3 évet használtam és egyszerre kellett volna kijelzőt, akkut és hangszórót cserélni-, akkor a mai napig azt használnám."


Na jó, akkor itt álljunk meg: ez nem vélemény meg egyéb dolog kérdése: egy A54 szimplán jobb telefon mint egy XR. Kész, slussz. Nem tudsz olyan paramétert mondani, amiben nem jobb.


"3 éves korában se volt soha egy fagyás, se egy megröccenés, szinte semmit nem lassult ennyi idő alatt. Mindenben jobb telefon volt, mint az A54. Nem is értem mit gondolhattam amikor megvettem a Samsungot. De már szerencsére sikerült megszabadulni tőle, azóta szintén iPhoneom van."


Jaj, most ne játsszuk már el, hogy nincs egy telefonon röccenés sose. :) MINDEGYIK telefon tud mikrolaggokat produkálni, ezek rohadtul kikönnyített és energiatakarékos számítógépek, amiket össze-vissza dobálsz, mozgatsz, rezgetsz, napsütésnek, hőingásnak stb-nek teszel ki. Életemben nem láttam még olyan Apple vagy bármilyen másik telefont, amin ne lettek volna alkalmanként se mikrolaggok.


"Egyébként tényleg iPhone 13-ad van és “szidod” az A54 mellett?"


Nem szidom. A legtöbb paraméterében jobb az iPhone 13, de hétköznapi felhasználás mellett egy teljesen oké telefon, főleg ha egy XR mellé teszed, amit konkrétan agyonver csuklóból. A legnagyobb hátránya annak a telefonnak részemről az, hogy egy alap iPhone vagy alap S-es Samsunghoz képest egy nehéz féltégla.

Ma már egyszerűen a tényleges belépő kategóriát leszámítva nincs olyan telefon, ami rendszeresen dadogna, nemhogy egy normális középkategóriás A54 3 hét után...


Szóval, hogy a kérdésre válaszoljak: kérdező, nem tudom milyen igényeid vannak, de teljesen okés telefon az A54, viszont mivel már nem gyártják, továbbá mivel alig olcsóbb mint az A55, ezért inkább egy A55-re ruháznék be. Pl. az Euronicsban konkrétan 6 ezer forint a különbség a kettő között, de legolcsóbb szürke import GSM boltoknál is csupán 10-15 ezer.

szept. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%
Nyugodtan, én csak egy jót nevetek rajtuk.
szept. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!