Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy átlag felhasználó mire...

Egy átlag felhasználó mire tud kihasználni egy felső kategóriás mobiltelefont?

Figyelt kérdés

A jelenlegi telefonom amit egy éve vettem 100-120ezer Ft között kóstál most a hazai üzletekben. Egy csomó appot használok, amire egy okostelefont használni lehet és tökre meg vagyok vele elégedve, teszi a dolgát.


De egy átlag embernek minek kell a 300-400ezres vagy drágább telefon azon kívül hogy frenkizzen vele? Erre valaki tudna nekem választ adni, mert tényleg érdekel.


Egyik ismerősöm is erről érvel, aki hónapról hónaóra él, hogy jaj kellett az a több százezres készülék neki 3 év hitelre, hogy "legyen egy rendes telefonja" meg akkor ezt tudja használni "évekig". Én az előző telefonom is 5 évig használtam egy alsó-közép kategóriás kis készüléket. Annyi volt a nyűgje hogy az akksi már nem tartott ki valami sokáig, meg a sok zsebkosztól a töltést is néha nehezen vette.


Nem vérre menő vitát akarok ebből, csak objektív érveket, hogy mik azok a felhasználási módok ami egy átlag embernek indokoltá teszik hogy annyira drága telefont vegyen?


tegnap 21:20
 1/9 anonim válasza:
27%

Ez a kérdés azóta foglalkoztatja az embereket mióta megjelentek az okostelefonok, itt is gyakran szokták ugyanezt kérdezni.


A válasz annyi, hogy semmire nem lehet kihasználni!


Komolyabb játékokhoz és minőségi kamerához kell legalább egy 100-150.000 közötti telefon, de ez még a középkategória


Egy csúcstelefonnak annyi előnye van, hogy nagyon sok évig használható marad (pl. Samsung S7, iPhone 8 mai napig bőven jó mindenre )

tegnap 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Mindenki azt vesz amit akar, és arra használja amire akarja.

Egyébként ha már itt tartunk, milyen választ szeretnél hallani?

tegnap 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Kamerát használja ki, pl sokat utazik és/vagy munkához, sulihoz fontos munkaeszköz. Esetleg még játszik is rajta.
tegnap 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Aki megteheti és van pénze rá az vegye meg aztán élvezze ki.


De aki részletre veszi magának az azért veszi hogy valakinek érezze magát.

tegnap 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan azt is csak a tipikus csevegőappokra, netezésre, zenehallgatásra és telefonálásra használja, aztán néha amikor szép helyen jár, lő 1-2 képet. Egy átlag felhasználó szerintem nem használja többre.
tegnap 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Erre nincsenek érvek. Sznobság az egész.
tegnap 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sokan azzal érvelnek, hogy az iPhone évekig kitart. Megsúgom, hogy nekem egyik Androidos telóm sem ment tönkre 5 évnél előbb. A lassan 7 éves 60 ezres Xiaomi még mindig hiba nélkül működik. Sőt, van régebbi Samsung is és még csak nem is felsőkategóriás. Nem értem az iPhone értékállóságát sem. Amikor szabadulni akartam tőle pár hónapos korában, majdnem hogy fél áron sikerült.
ma 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem sznobság, max akkor ha minden évben lecseréled csak mert az új kell és kész.

Amúgy szimplán azért mert nem egy szart akar venni, ami 1 év múlva használhatatlan. Igényt tart a minőségre, jobb kamerára, akkura, teljesítményre. Egy felsőkategóriás simán kiszolgál 3-4 évig is.

ma 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyilván ha valaki hónapról hónapra él, alig jön ki a fizujából, akkor ne vegyen drága telefont. De hidd el, hogy itthon meg külföldön is vannak bőven olyanok, akiknek tényleg rohadtul nem kiadás az, hogy idén vesznek egy telefont (hasra csapok) 600 ezerért, amit aztán használnak 2-3 évig, eladják használtan még mindig százezrekért és vesznek helyette egy másikat. És ez csak egy nyamvadt telefon, bocsánat, de ez még nem is "drága". Miért nem az böki a szemedet, ha valaki 50 millás szalon autóval jár? Vagy ha hajója van az Adrián? Vagy 200 millás lakásban lakik? Vagy 500 millió házban? Vagy 500 ezres hátitáskája van? Vagy milliós ékszer fityeg a fülében?


De akkor a kérdésre válaszolva: egy drágább telefonban jobb a kamera. Akárhányszor fényképezel valamit, kvázi kihasználod, nem? A drágább telefonokban jobb a hangszóró. Ezt is kihasználod, ha bármit hallgatsz rajta, nem? Jobb rajtuk a mikrofon, ezt is kihasználod, ha telefonálsz, ugye? Jobb a kijelzőjük, amit minden pillanatban kihasználsz, amikor rájuk nézel, nem? Erősebb hardverük van, ami miatt gyorsabban megnyílik rajtuk minden, kevesebb várakozás van, ezt is mindig kihasználod. Ezek a telefonok általában modernebb wifi és bluetooth szabványokkal rendelkeznek, tehát gyorsabban és/vagy nagyobb távolságra is képesek kommunikálni ezeken a csatornákon, ezt is használod a mindennapi életben nem?

Nyilván ezek nélkül is lehet élni, de ha neked ez számít és van is rá pénzed, akkor nem mindegy?

ma 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!