Egy telefon biztonságossága nagyrészt a felhasználón múlik, mintsem azon, hogy iOS vagy Android?
Ugye azt hozzák fel mindig, hogy az iOS azért biztonságosabb, mert zárt rendszer, egy eszközre fejlesztik, és csak az app storeból tudnak appot tölteni a felhasználók, meg hosszú ideig szoftvertámogatottak az iPhone-ok, és biztonsági frissítést is kapnak.
Na de pl. egy 4 év szoftvertámogatású felsőkategóriás androidban is megvan ez a biztonság nem?
Ha jól gondolom, akkor a biztonsági frissítéseken felül főleg a felhasználói magatartáson múlik a biztonság, hogy pl. androidon se töltök le külsős appokat, be is állíthatom, hogy csak play áruházból engedjen letölteni, ott is csak ismert fejlesztők appjait töltöm le, nem valami noname fejlesztő theme csomagját pl. ami hozzáférést kér mindenhez is. Ha normálisan használja valaki, akkor tulajdonképpen rendszertől független ugyanaz a biztonság van mindenhol?
Nem teljesen így van. Az iPhoneonon egy app nem fér hozzá semmihez. Ha adsz neki hozzáférést, akkor a kamerához, mikrofonhoz, stb-hez hozzáfér, de még ekkor is csak azon a területen dolgozhat amit a rendszer megenged neki. Nem fér hozzá a rendszer semelyik részéhez. (Az "iPhone zárt rendszer" kifejezért nem erre értik sokan, hanem arra hogy nem tudják a feltört programokat telepíteni.) Vagyis ha vírusos egy app azt nem tudja átadni sem a rendszernek, sem más appoknak.
Ezzel szemben egy vírusos app simán végigfertőzi az egész androidos telefont és baxhatod. Vagyis android esetében a felhasználón múlik hogy ne csessze el a telefonját. Az Apple meg megoldotta hogy ne dőljön össze a rendszer egy kis poresz nézés után. TEtszik vagy sem, de ez van.
#4 sajnálom, hogy elment felelsegesen kb 5 perced, míg megírtad a kommented, mert ez sajna baromság. Már évekkel ezelőtt olvastam több tech fórumon én is, hogy az android és semelyik mobilos rendszernél nem férnek hozzá máshoz az appok. Ha egy vírusos appot is telepítesz, az minden rendszeren csak az appon belül tud mozogni, nem tud mást megfertőzni, mivel mobilos appok csak "saját magukon belül dolgoznak". Kicsit h.lyén hangzik leírva, ezt nem tudom szakszerűbben kifejezni.
Az pesig külön tetszik, ahogy a végén azzal hitelesíted a kommented, hogy tetszik vagy sem, ez van. 😅 A jó öreg "érv", amiről felismered, hogy nem kell komolyan venni a választ.
#4
Nem tudom, ezt honnan vetted, de ez egy baromság. Androidon is csak ahhoz fér hozzá, amihez megadod a jogosultságokat, ráadásul verzióról verzióra szigorítják a jogosultságokat. Én appfejlesztőként sokszor szívok azzal, hogy régebbi Androidon még megy az appom, Androidon 14-en pedig már nem, mert ott megint bejött egy újabb jogosultság olyasmihez, amihez régebben nem kellett.
#8
"Bizonyítékként elég csak itt a gyakorin végignyálazni a kérdéseket."
Az ugye nem tűnt fel, hogy a mobilok 70-75%-a Androidos, az iPhone meg olyan 20-25% körül van? Háromszor annyian használnak Androidot, mint iPhone, egyértelmű hogy több lesz az Androidos kérdés :D
Te nem tényeket írkálsz, hanem baromságokat. Az Android jogosultságrendszere semmivel sem gyengébb, mint az iOS-é.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!