Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefoncserénél: Újra meg...

Telefoncserénél: Újra meg kell venni a telefonnal együtt a tárhelyet, és nem a memóriakártyát áthelyezni az új készülékbe az adataiddal? Van ennek valamilyen felhasználói előnye szemben a memória bővíthetőséggel?

Figyelt kérdés

Vagy csak szimpla üzleti haszonszerzés a gyártóktól hogy "köteleznek" a tárhely vételére is?


Jó pár éves trend, hogy memóriakártya-helyet nem fejleszt már főleg a középkategórián felüli készülékekbe a gyártó és csak tárhellyel együtt lehet mobilt venni és a saját adataidat videók képek stb. "át kell költöztetni" az új készülékbe.



aug. 30. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem is értem a kérdést.

Most vettem új telefont, de semmilyen "tárhely" vételre nem köteleztek.

Igaz, nincs memóriakártya tárhelye a készüléknek, de van 250 GB belső tárhelye. Mire nem elég ez egy telefonnál?

aug. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen egyet tudok érteni az előző válaszolóval. Én is a hetekben vettem meg a 256 GB-os telefonomat, és pillanatok alatt át lehetett az összes képet, videót, sms-t, hívást, névjegyet, jegyzetet, wifi jelszavakat, naptárbejegyzést költöztetni. Az alkalmazásokat nem akartam, nem tudom, hogy lehet-e egyáltalán, de azt majd én letöltöm magamnak újra inkább.

Ez az egész folyamat nem tartott tovább 15 percnél.

aug. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. Butus vagy? Legalább magadnak ne mondj ellent...


'semmilyen "tárhely" vételre nem köteleztek.' 'van 250 GB belső tárhelye'

Inkább 256 GB?

Meg tudod venni 256-nál vagy 128-nál jóval kisebb belső tárhellyel ezt a telódat?

aug. 30. 10:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért tenné?

Manapság a 128 GB már alapnak számít, főleg ha hosszabb távra tervez a felhasználó az adott készülékkel, ugyanis a 64 GB-os telefonokon rövid időn belül tárhelyhiány fogja felütni a fejét, főleg ha sok alkalmazás van letöltve, és rengeteg kép és videó van a telefonon.

Aztán az sd kártyák ellen szól még az is, hogy rohadt lassúak tudnak lenni a mostani mobiltárhelyekhez képest. A gyorsabb memóriakártyák, és pendriveok pedig olyan drágák, hogy nem éri meg megvásárolni őket. Mondjuk egy 512 GB-os memóriakártya jelenleg 30 ezer forint alsóhangon. Csak annyi van az sd kártya mellett, hogy ki lehet venni a telefonból, és át lehet rakni egy másik eszközbe. De egyébként romlanak azok is, mint a szar.

Már lejárt a telefonos SD kártyák ideje jópár éve, és az emberek 90 százaléka a középkategóriás készülékébe sem rak sd kártyát, mert bőségesen el van a 128 GB-os tárhelyével, vagy a 256-os tárhelyével.

aug. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4. Amikor bejött ez a trend: mindig vedd meg a teljes szükséges tárhelyet a telódhoz, akkor az ellenzők azzal érveltek hogy a kártyát egyszer kell megvenni és azzal a 30 ezerrel többe kerül mindig megvenni a mobillal együtt. És plusz nem kell legyártani mobilonként ha egy kártyád van. Kisebb környezeti terhelés.


Nem mellékes:

128GB-ról a 256GB-ra ugrás kb. 50 ezer forint. 256-ról 512-re szintén.

Tehát a tárhely újra és újra történő megvásárlása a telefon árában mondjuk 100-200 ezer forint tárhely mérettől függően, tehát 1/3-ada fele kb., amit újra és újra kiadsz egy készülék vásárlásakor, úgy hogy a régi tárhely még használható a régi telóban általában.


Google Pixel 9 Pro XL

Indulóár (16/128 GB, HUF) 509 990

Indulóár (16/256 GB, HUF) 549 990

Indulóár (16/512 GB, HUF) 604 990

Indulóár (16/1024 GB, HUF) 714 990

[link]

aug. 30. 11:07
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Minek írsz ki egy kérdést, ha a rá érkezett válaszok neked nem szimpatikusak, és csak leállsz mindenkivel veszekedni?

Ragaszkodsz az sd kártyához? Rendben. Tudsz venni egy régebbi felsőkategóriás mobilt, amiben még benne van ez, használd egészséggel. Mi többiek meg megvagyunk a belső, gyors, usf 3-as, vagy fejlettebb tárhelyünkkel. Ennyi.

aug. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Meg tudod venni 256-nál vagy 128-nál jóval kisebb belső tárhellyel ezt a telódat?"

Miért venném? Ez olyan, mintha azon háborognál hogy ha TV-t veszel köteleznek a képernyője megvételére is. 128 GB ma már alap - és sokkal gyorsabb a belső tárhely mint a memória kártya. Ráadás inkább legyen két SIM fogllalat mint egy SIM 3 1 memória slott.

aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6. Siralmas amikor valaki azért cseeszeget mert fel merek tenni egy kérdést és érvelek egy más szempont szerint.


Vitakultúra = 0.

A végső érv: miért tetted fel a kérdést... :)


Persze arra nem írt senki semmit hogy 2kilóval drágítja, amit utána finoman a szemétre dobsz amikor vettél egy új telót.


Vagy hogy mondjuk lehetne olyan kártyát gyártani ami nem lassítja a készüléket.

Nyilván a felesleges környezeti terhelés sem fog meg titeket, hogy legyártunk 3-4X annyi memóriát, mint korábban. Na meg az sem ezzel mekkora "extraprofithoz" juttatjuk a mobilgyártókat.


De igen tudom hogy egy átlag memória most már alaphangon 128GB-nél kezdődik. És nem saját hobbim a memóriakártya.


A két SIM egy valós érv már ha a hely kapacitás kérdés a telefonnál, igen az.

aug. 30. 13:28
 9/9 anonim ***** válasza:

"Telefoncserénél: Újra meg kell venni a telefonnal együtt a tárhelyet"


nem csak azt, az aksit, kamerát, tok is kell az új mobilhoz, nem lehet egyiket sem áttenni a régi mobilból.

Miért pont a belső memória az izgalmas ?

szept. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!