Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem történt jelentős...

Miért nem történt jelentős előrelépés a telefongyártás terén az elmúlt 4 évben?

Figyelt kérdés

Aki rendszeresen követi a nagy (vagy kissebb) gyártók termékeit annak biztos feltűnt, hogy már évek óta (kb 2020-tól) nem történt kiemelkedő fejlesztés ami jelentősen javítaná a felhasználói élményt. Én samsung tulajdonos vagyok, és régebben majdnem mindig évről-évre megvettem a legújabb s szériát (S6, S7, S9, S10, S20) mert kínált olyan új megoldásokat ami megérte a váltást.

2018, 2019, és 2020-ban még évről évre új jelentős fejlesztéseket láthattunk minden gyártó termékeiben, mint:

1. kijelzőbe épített újlenyomatolvasó

2. 120 hz kijelző QHD felbontás mellett (kivéve Iphon)

3. vezeték nélküli töltés

4. szupergyors töltés (30 perc alatt feltölt a telo)

5. a kijelző-n lévő "káva" szinte teljes eltűnése, így nagyobb felhasználói területet létrehozva.


És ezek a fejlesztések miatt az új készülékek mindig tudtak nyújtani valami igazán újat, ami érdemesség tette őket a vásárlásra.


De mi van most?

Az utolsó telefon amit vettem az S20 Ultra volt, ennek már több mint 4 éve. A telefon árak az egekbe szöktek, az új készülékek azóta legalább 500-600 ezrbe kerűlnek, így úgy gondolkodtam, hogy majd vásárolok akkor, ha eltellik 1-2 év és megéri megvenni az új szériát. Eltelt 4 év.... Több gyártó jelenlegi készülékeit is megnéztem (Xiaomi, Oneplus, Iphon), de mindenki csak stagnál. Az elmúlt 4 évben az évről-évre kiadott új telefonok nem tudnak többet. Mindig csak egy kicsit jobb képet/videót készítenek, iciri-picirit jobb töltéssel és használati idővel rendelkeznek, de ezen kívűl semmi. Nem érik meg a váltást. A jelenlegi telefonom így 4 év elteltével nem tud kevesebbet, mint a mai high end készülékek. Mi a fene lesz már, adjanak már ki valami telót amire megéri váltani! :DDD


Szerintetek meddig érdemes várni, mikor lesz újra valmi nagyobb áttörés?



aug. 5. 12:41
1 2
 11/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
#10:Ez tény, ezzel nincs is gond, csak nekem ez az ami számít, de lehet lesz ebben majd változás.
aug. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én nekem böven elég mostani telefonok tudása váltani én már csak akkor szoktam ha tönkre megy vagy Mint legutobb olyan dolgokat csinált Ami nagyon boszantott.
aug. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
52%

Jó az 10 évnek is. Nekem a kijelző mögé dugott kamera, ujjlenyomat olvasó (amit amúgy sem használok), a káva eltűnése (emiatt kellett a kijelző mögé dugni holmit) inkább visszalépés.


120Hz QHD ~6"-on szintén nem ad sokat az élményhez.


Az audio jack eltűnését sajnálom, a vezeték nélküli töltés nélkül bírok létezni.


Vagyis az elmúlt 10 évben részemről az egyetlen minőségi előrelépés a gyorstöltés, és hogy egységesen type-C a csatlakozó. Minden más semleges vagy visszalépés.

aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!