Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem történt jelentős...

Miért nem történt jelentős előrelépés a telefongyártás terén az elmúlt 4 évben?

Figyelt kérdés

Aki rendszeresen követi a nagy (vagy kissebb) gyártók termékeit annak biztos feltűnt, hogy már évek óta (kb 2020-tól) nem történt kiemelkedő fejlesztés ami jelentősen javítaná a felhasználói élményt. Én samsung tulajdonos vagyok, és régebben majdnem mindig évről-évre megvettem a legújabb s szériát (S6, S7, S9, S10, S20) mert kínált olyan új megoldásokat ami megérte a váltást.

2018, 2019, és 2020-ban még évről évre új jelentős fejlesztéseket láthattunk minden gyártó termékeiben, mint:

1. kijelzőbe épített újlenyomatolvasó

2. 120 hz kijelző QHD felbontás mellett (kivéve Iphon)

3. vezeték nélküli töltés

4. szupergyors töltés (30 perc alatt feltölt a telo)

5. a kijelző-n lévő "káva" szinte teljes eltűnése, így nagyobb felhasználói területet létrehozva.


És ezek a fejlesztések miatt az új készülékek mindig tudtak nyújtani valami igazán újat, ami érdemesség tette őket a vásárlásra.


De mi van most?

Az utolsó telefon amit vettem az S20 Ultra volt, ennek már több mint 4 éve. A telefon árak az egekbe szöktek, az új készülékek azóta legalább 500-600 ezrbe kerűlnek, így úgy gondolkodtam, hogy majd vásárolok akkor, ha eltellik 1-2 év és megéri megvenni az új szériát. Eltelt 4 év.... Több gyártó jelenlegi készülékeit is megnéztem (Xiaomi, Oneplus, Iphon), de mindenki csak stagnál. Az elmúlt 4 évben az évről-évre kiadott új telefonok nem tudnak többet. Mindig csak egy kicsit jobb képet/videót készítenek, iciri-picirit jobb töltéssel és használati idővel rendelkeznek, de ezen kívűl semmi. Nem érik meg a váltást. A jelenlegi telefonom így 4 év elteltével nem tud kevesebbet, mint a mai high end készülékek. Mi a fene lesz már, adjanak már ki valami telót amire megéri váltani! :DDD


Szerintetek meddig érdemes várni, mikor lesz újra valmi nagyobb áttörés?



aug. 5. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Van fejlődés azért bőven, csak nem annyira látványos mint régebben.

Én elég öreg vagyok már ahhoz hogy tudja már a mobiltelefon is mekkora fejlődés volt, aztán lettek egyre kisebbek, egyre többet tudtak. Annó a többszólamú csengőhang is akkora dolog volt hogy mindenki erről beszélt. :D

Régebben mindenféle apró kis fejlesztős, újdonság nagyot ütött. Kamerák megjelenése, azok felbontásának, minőségének javulása, stb.

Ma sem fejlesztenek kevesebbet a gyártók, csak nem annyira látványosak az előrelépések az előző verziókhoz képest.

Azért 15 éve nagyon örültem volna ha az asztali gépemben olyan erős processzor lett volna mint most egy csúcs samsungban, iPhoneban. Ma meg a zsebünkbven van és arról a pici akkuról elmegy sok-sok órát. Ez baromi nagy fejlődés! És még sorolhatnám... rengeteg minden fejlődött. Az hogy neked semmi nem kell az újabb készülékekből az nem a gyártók hibája.

Egyszerűen annyi történt hogy a te igényeidet kielégítették, neked már nem kell több egy készülékben.

Vagy igen? Mi lenne az? Ha te magad sem tudod megfogalmazni hogy mit szeretnél egy új telefonban, akkor a gyártó hogyan találja ki hogy a felhasználóknak mire van szüksége?

aug. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert elérték a korlátaikat.

Mármint, mit várhatunk egy telefontól?


-Legyen jó nagy szép kijelzője

-Legyen kellően erős és gyors

-Legyen rajta jól használható a rendszer

-Legyen benne jó kamera

-Jó hangszórója legyen


Na már most, ezeket már jóformán kimaxolták a gyártók, óriási tepsi telók, a rendszer süvít, és mára már mind az android mind az ios teljesen kiforrott rendszerek, kamerák is teljesen okék egy telefonhoz mérten, gyönyörű képeket lehet lőni.

Most ezeken évről évre fejlesztenek kicsit, tele pakolják AI-val, de már nem igazán tudnak mit csinálni. Szerintem kár várnunk olyan jelentős változásokat, mint amik voltak 2010-2020-ig bezárólag kb.

Valami hologramos cuccot el tudok képzelni még, de ahhoz nincs még meg a technológia. És nem is lesz mostanában.

Meg jó lenne ha tudna lézersugarat lőni önvédelmi célból :D De ez nyilván nem lesz benne sosem.

aug. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Látványosabb, ha kisebb számokhoz adsz hozzá egyet (1+1, 2+1, 3+1), mint mikor nagy számokhoz (986+1, 987+1, 988+1)...
aug. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A lézersugár jó lenne a kutyák ellen! :D


A következő nagy áttörés ami miatt majd sorba fogunk állni az egy új akkumulátor technológia lesz amivel 1-2 nap helyett 10-12 vagy több napot is ki fog bírni max teljesítményen egy telefon. De lehet azt én már nem érem meg (44)

aug. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A hagyományos okostelefonok piaca egy érett piac lett. Amikor az első okostelefonok bejöttek, akkor még maguk a gyártók sem ismerték ezt a műfajt, nem tudták, hogy mire van igazán szüksége a felhasználóknak, hogy kell olcsón és mérethatékonyan felfuttatni a gyártást, milyen szoftver kéne rá, stb. Ezeket ma már mind tudják, ezért annyira nincs is jelentős fejlődés. De ugyanezt megfigyelheted mindenhol: hangszóróknál van évről évre jelentős fejlődés? Tévéknél? Autóknál (az okos kütyüket leszámítva)? Cipőknél? Székeknél?


Másrészt viszont azt kell mondanom, hogy ha eltekintünk a hagyományos okostelefonoktól, akkor bizony most a hajlíthatóknál látszik évről-évre látványos fejlődés.

aug. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Azért én látok itt némi fejlődést, egyébként pedig nem lehet folyton eget rengető fejlesztéseket elvárni, amik aztán esetleg a kutyának sem kellenek, de legalább drágák.

[link]

aug. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

" már évek óta (kb 2020-tól) nem történt kiemelkedő fejlesztés ami jelentősen javítaná a felhasználói élményt. "

Mi a baj a felhasználói élményeddel?

" de ezen kívűl semmi. Nem érik meg a váltást."

Mi érné meg neked? Mi legyen benne ami negérint? Gondolatolvasó? Rotációs kapa kihajtás?

A fejlesztésekkel az a baj, hogy akár 1-2 évet is jelenthet a megjelenéshez képest. Tehát ha most kiadnak egy új modellt, az utána következő kettő már a tervezőasztalon van javában, és a beszállítók is készülődnek az alkatrészek legyártására.

aug. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amúgy van itt fejlesztés, mégpedig pl. az integrált hardveres AI. Most talán nem látni sok értelmét, de valószínűleg találunk neki munkát majd bőven. Ne mondd, hogy ez nem számít, mert nem érdekel, nem csak azokról volt szó. (6. voltam)
aug. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Fejlesztés van, csak ez inkább szoftveri, pl. az AI, ONE UI, neten megtalálod mik az újítások,nekem a 3/4-ére nincs szükségem, nagyon rámentek a képekre és a videókra. Nekem legjobban a külalak változás hiányzik, régen anno nyomógombosban annyiféle dizájn volt,most mind egyforma.
aug. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 50-60 éve a CRT tévék között is volt 1-2 dizájnosabb darab, de a kijelző/ház arány azóta sokat változott. A strapabíró modelleknél van egy kis változatosság.
aug. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!