Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt iphone vagy új samsung?

Használt iphone vagy új samsung?

Figyelt kérdés

új samsung a55 (128gb) vagy hasznát iphone 13 mini (256gb)?


ugyan annyiba kerülnek



júl. 27. 00:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Új Samsung, mert a használt telefon sajnos nagyon lutri.
júl. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Hacsak nem szeretnél feltétlenül mai szemmel nagyon kicsike telefont, akkor én a Samsungra mennék rá. Eegy használt telefon esetén érdemes belekalkulálni az aksi csere árát is, már ha nem új gyári aksival árulják, felújítva.

Az A55 tovább kap szoftveres támogatást, jobb a kijelzője, jobb az üzemideje, minden másban pedig nagyjából egyenértékű hétköznapi felhasználás szintjén az iPhone 13 Minivel.

A tárhely különbség - szintén hétköznapi felhasználást feltételezve - nagyjából semmit sem jelent. 128 gigának elégnek kell lennie mindenre, hosszú távon meg úgyis a felhőtárhelyedbe mennek a képek és videók.

júl. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Az A55 kamerája picit gyengébb, persze nyilván annyival olcsóbb is. Egyébként meg jobb mint az iphone 13 mini.
júl. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Ez nagyon nem jó összehasonlítás, teljesen más szegmnes.

Akinek kisméretű telefon kell annak nincs más, mint a 13 Mini.

Ha meg ez nem fontos semmi extra telefon.

#2.

Mindkét telefon kb. 2028-ig lesz támogatva.

Samsung csak S24-es szériára vállal 7 évet.


Éppen ezért inkább Pixel 8A legyen, az megkapja a 7 évet és még jobb telefon is, mint az A55.

júl. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Egyik sem. Pixel 7a vagy 8a
júl. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17%

"Ez nagyon nem jó összehasonlítás, teljesen más szegmnes."


Ezzel egyetértek.


"Mindkét telefon kb. 2028-ig lesz támogatva."


Ezzel meg nem. Az A55 jelen állás szerint 2029-ig lesz támogatott, a 13 Mini pedig várhatóan 2027-ig, tekintve hogy az Apple jelenleg 5 évet "garantál". Nem tudom, hogy a 13 Mini miért kapna 7 évet.


"Éppen ezért inkább Pixel 8A legyen, az megkapja a 7 évet és még jobb telefon is, mint az A55."


Valójában jobb, csak itthon nincs hivatalos forgalmazója. Eddig az Alza volt az egyetlen megbízhatóbb bolt, ami árulta itthon, de jenleg úgy látom, hogy semmilyen vállalható webshop nem árulja a 8A-t. Én legalábbis ilyen sufnituning GSM boltokból nem mernék telefont venni. Persze ha lenne (és elvileg jövőre lesz?) normális Pixel viszonteladó, akkor eléggé letarolná a középkategóriát az aktuális Pixel "a" szériája. Bár olyat is olvastam, hogy jövőre már nem lesz, csak a sima és a Pro.

júl. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos még pár dolgot figyelembe venni.

Használt vagy felújított? Nem mindegy, mert a felújított mobiltelefonokat eladás előtt szervizben alaposan bevizsgálják (és kitakarítják belülről), megnézik pl. nem ázott-e be, milyen az akkumulátor állapota stb. A felújított termékekre gyakran az újéval megegyező garanciát adnak. Ha minden előzőekben felsorolt szempont stimmel (legalább 2 év garancia is van rá), akkor megéri az iphone 13 mini (256gb). De ha használt, nem megbízható forrás, akkor ahogyan valaki fentebb fogalmazott, lutri.

Én (is) több felújított terméket vásároltam (laptop, táblagép, mobiltelefon). Bár ez valamennyivel drágább, mint a használt, de biztos lehetek benne, hogy egy hibátlan készüléket kapok (ha pedig még is van valami problémája, az a garancia alatt 100%, hogy előjön, így végső soron nem bukok vele).

Az új előnye, hogy előtted senki sem használta, a Samsung Galaxy A55 pedig egy "zászlóshajó" telefon, elég jó választás ez is. Az iPhone és a Samsung szoftveresen más, illetve kinézetre is (mivel egy minit néztél ki, sokkal kompaktabb).

Az a baj, hogy konkrét győztest nem tudok hirdetni, mivel mindkettő jó vétel és jó telefon (feltételezve, hogy az iPhone felújított két év garanciával, egyébként egyértelműen a Samsungot választanám). Talán a méret alapján érdemes döntened, ha kicsi és kompakt telefont szeretnél, akkor iPhone mini, ha egy nagyot, amit jobban látsz, jobb rajta a tartalomfogyasztás, akkor Samsung.

júl. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!