Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt felújított telefont...

Használt felújított telefont venni mennyire éri meg?

Figyelt kérdés
Elromlott a samsungom, pedig nemrég vettem, és mindenképpen le szeretném váltani. Iphonet szeretnék, sosem volt még iphoneom viszont nem szertnék most sokat kiadni rá. Ha veszek egy megbízható cégtől használtat, felújítottat az mennyire éri meg? Jól fog működni? Kibírja 2 évig? Van ennek bármiféle hátránya?

jún. 21. 18:39
 1/9 grafno ***** válasza:
89%

Egy 3-5eves iphonet...Samsung a55 130e jó vétel.

Samsung SM-A556B Galaxy A55 5G Dual SIM 8GB 128GB Awesome Navy EU [link]

A különbözetet tedd be reszvenybe. Én ezt mondom. Ha felhavi fizudbol nem jön ki egy új iphone akkor engedd el. Többet nem fog nyújtani mint egy samu.

jún. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Már a Telekom és a Yettel is árul használt / felújított iPhonokat! Érdemes ott körül nézni! Vagy ha érdekel keres meg privátban. Mert nekem van eladó iPhoneom. Még hozzá iPhone 14 Pro Max-om van, amit most eladok.
jún. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem érsz vele ha régit veszel, mert azon az áron vehetsz A55-öt ami nagy eséllyel jobb. Nem tudom mennyi a keret, de 13 Pro-val szerintem jól járnál ha mindenképp Apple kell.
jún. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Elromlott a samsungom, pedig nemrég vettem"


garancia ? javítás ?


A használt is elromolhat.

jún. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Használt telefon nagyobb eséllyel romlik el. Ez márkafüggetlen mivel mind kínában készül.
jún. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol vásárolsz. Mivel nem vagyok egyik cég reklámembere sem, üzletet nem írok, csak általánosságban.

A felújított röviden annyit jelent, hogy alaposan átvizsgálják a készüléket szervizen, kitisztítják, illetve kicserélik a hibás és elhasználódott alkatrészeket (pl. akkumulátor, de akár külső burkolat).

Vannak olyan üzletek/webáruházak, ahol a felújítottra az újéval megegyező garanciát adnak, azaz 2 évet. Ha ilyen helyről vásárolunk, az teljesen biztonságos, ha 2 év garancia van rá, ennyi idő alatt biztos, hogy észre fogod venni, ha valami baja van. Ha viszont olyan helyen vásárolsz, ahol nincs, vagy csak néhány hónap garanciát adnak, az valóban rizikósabb, drága készüléket így nem is mernék venni.


Én nemrég laptopban vettem egy felújítottat, 105.000 Ft volt, és 2 év garancia van rá. Az árához képest elég erős konfiguráció hivatalos Windows 11-el, ha újban szerettem volna hasonlót, mélyebben a pénztárcámba kellet volna nyúlnom. Én kifejezetten azt néztem, hogy olyan helyről rendeljek, ahol 2 év garanciát vállalnak rá. Ha már kiadtam érte ennyi pénzt, akkor biztos akartam lenni abban, hogy nem kell néhány hónap múlva megint vennem egyet csak azért, mert tönkrement és nem lehet megcsinálni. Több évre tervezek ezzel a laptoppal.


Régen nem volt divat használt/felújított készülékre garanciát vállalni. Az első laptopomat 2006-ban vettem üzletben 90.000 Ft-ért (ez akkoriban elég sok pénz volt). Erre még nem volt garancia, azt mondták, hogy használt készülékre nem tudnak adni, akkoriban még ez nem volt divat. Sőt, még az adásvételi szerződésbe is bele foglalták azt, hogy az esetleges hibákért nem vállalnak felelősséget. Sajnos elmondhatom, hogy ezzel megfizettem a tanuló pénzt, mert volt egy hibája, ami elég hamar előjött. Két helyi szervizben sem sikerült megcsinálni (az egyik az volt, ahol vettem). Ez után postázták egy "nagyobb" szakszervizbe, ahol végül sikerült javítani, de ez további 18.000 Ft-ba került. Ezek után szó szerint annak örülhettem, hogy sikerült megcsinálni, mert így "csak" 18.000 Ft-ot buktam, és nem 90.000-et. De legalább a történet vége jó lett, mert utána nagyon sokáig szolgált az érintett laptop, néhány évvel később még fejleszteni is megérte, mert jó kis gép volt, így összességében azt mondhatom, hogy leszolgálta az árát. Viszont tanultam az esetből, még egyszer garancia nélkül nem fogok belemenni drágább készülékbe.

Sajnos ma is bele lehet futni olyan üzletekbe, ahol csak 1-3 hónap garanciát adnak, a saját esetemből okulva azt mondom, drága készüléket ilyen helyen nem érdemes vásárolni. Ahol viszont 2 évet adnak, ott igen, még akkor is, ha valamennyivel magasabb az ára, hiszen a hosszú garancia az eladónak kockázat, a vevőnek viszont nagy biztonság.

jún. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem vennék ilyet, inkább olcsóbb telefont, de újonnan. Egyszer megszívtam a GSM boltban vett telefonnal, 3-4 hónapig működött és utána javíthatatlan probléma let vele, a szervizes sem tudott mit mondani rá. Azt mondta, hogy ilyen problémát még sose tapasztaltak. A GSM boltok meg elküldött a francba, mikor reklamáltam, hogy biztos én rontottam el. Holott rendeltetésszerű használat mellett romlott el ilyen gyorsan egy 100+ ezres telefon. Soha többé nem vennék használtan, ez volt a tanulópénz
júl. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-esnek. A használt dolgok vásárlása mindig is hordoz némi kockázatot! Bármit is veszel használtan! Legyen szó laptopról vagy mobil telefonról. Tök mindegy. Én is csak új telefont veszek! Legalábbis mióta telefonom van, azóta csak újat vettem!
júl. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én erre azt mondom, hogy a garanciától függ. Egy új ugyanúgy tönkre mehet, mint egy használt. Volt olyan, hogy gyári dobozából kibontottam egy új telefont, és be sem kapcsolt, sőt a töltést sem vette fel (minden védőfólia rajta volt a csomagoláson, azt előttem tényleg senki sem használta, mondjuk én sem). Egyből ment is vissza a boltba és inkább egy másik márkát választottam. Ha egy használt termékre az újéval megegyező garanciális feltételeket vállalnak, akkor azt teljesen biztonságosnak tartom.

Én pár hete két év garanciával vásároltam 105.000 Ft-ért használt laptopot, és kifejezetten olyan üzletet kerestem, ahol ennyit adnak rá, nem kevesebbet. Ha már kiadok érte ennyi pénzt, két éven belül nem szeretnék azért másikat venni, mert rossz. Ez megér a számomra felárat, hiszen így nem én, hanem a kereskedő vállalt kockázatot, persze ő a felújítás során alaposan bevizsgálta a készüléket és megcsinálta a szükséges karbantartásokat, így valószínűleg nem lesz vele probléma. Ha kibírja hiba nélkül a két évet, akkor egy jó (hibátlan) készüléket kaptam, ha pedig nem, akkor javítják vagy kapok egy másikat, akárhogy is lesz, nekem ezért nem kell fizetnem.

júl. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!