Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit jelent a mobiltelefon...

Mit jelent a mobiltelefon ismertetőjében, hogy klasszikus SIM kártya típusa: normál-SIM Dual SIM ?

Figyelt kérdés
Szeretném lecserélni a régi nyomógombos NOKIA 3210 telefonomat egy NOKIA 110-(2023)-ra. Legalábbis ezt ajánlják.(A réginek már vissza kellett ragasztani a középső navigáló gombját.) Szeretném, ha valaki elmagyarázná nekem ezt a Dual-SIM dolgot. /Nem használok mobilinternetet/. Köszönöm

júl. 18. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
A dual sim azt jelenti 2 db sim kártyát is bele lehet rakni és egyszerre használni, akár 2 különböző szolgáltatótól is. A normál sim meg szerintem a sim méretére vonatkozik, ez a legnagyobb méretű, tehát nem kell kicsire kinyomni a keretéből.
júl. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti egész pontosan, hogy két normál méretű kártya megy bele. Mindkét hálózatra egyszerre feljelentkezik és bármelyiken hívnak, ugyanaz a készülék fog csörögni. Ez akkor hasznos, ha van egy céges és egy privát előfizetésed is, vagy ingázol két ország között és mindkettőben van egy előfizetésed, vagy ha két előfizetésed van, mert az egyiken nagyon olcsó a mobilnet, a másikon meg a hívás, így a kettőt lehet kombinálni, bár ez manapság ritka, mert a szolgáltatók is tudják, hogy ez lehetséges. Esetleg még akkor, ha sokszor tartózkodsz olyan helyen, ahol a fő szolgáltatónak nincs lefedettsége, egy másiknak viszont van, attól veszel egy feltöltős csomagot és így ilyenkor is tudsz telefonálni.
júl. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megértettem. 78 éves vagyok, nincs munkahelyünk, külföldre sem utazunk már. A jelenlegi készülékemben /NOKIA 2700/ - 1 kártya van. Van egy újabb /EVOLVEO/ másik nyomógombos telefonunk: Ketten (feleségem és én) azzal kommunikálunk, ha valamelyikünk kórházba kerül. A leírtak alapján - ha jól értem - mindegy, hogy sima vagy Dual készülékem van. Köszönöm a válaszokat.
júl. 19. 09:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, mindegy. A dual simes működik egy kártyával is, csak egy lehetőség a két kártya.
júl. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!