Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik típus volt az a régi,...

Melyik típus volt az a régi, SIM kártyás, 2000-es évek előtti "tégla" mobiltelefon, ami olyan egyszerű volt, hogy menüje sem volt - csak hívni lehetett vele, meg talán SMS-t fogadni?

Figyelt kérdés

Szüleimnek volt egy ilyen telefonja egy rel. rövid ideig.

Amikor a 2000-es évek előtt kicsivel, a telkükön építkeztek, édesanyám barátnője szerzett egy mobiltelefont - úgy emlékszem, használtan -, hogy "kint a pusztában" is tudjanak ügyeket intézni.

A Nokia 3210-es korszakban már megkaptam ezt a "tégla" telefont játszogatásra - sajna : Ugyanis egy alkalommal kifolyt az akkuja én meg HűbeleBalázs voltam, és megmarta a kezemet; Erre pedig olyan mérges lettem, hogy fogtam és keresztre feszítettem a telefont... szó szerint, hulladék fából összeeszkábáltam egy otromba keresztet és felszögeltem rá 4 ponton. ☹️☹️😔


𝑵𝑶 𝑾𝑨𝑹, 𝑷𝑳𝑬𝑨𝑺𝑬❕ ☮🙏 Akkor még csak egy 8 éves nyikhaj suhanc voltam zéró műszaki affinitással; most már én is bánom.


Egy ilyen telefont keresnék most a retró piacon, amit kvázi egy GSM modulként használnék majd, labortápról, vagy 3.6V-os 18650-es akkukról valamilyen DC-DC konverterrel (nyilván attól függően, hogy mennyi feszt. kapott az eredeti akkujáról).


Segítene valaki találni egy ilyen típust?

Előre is köszönöm!



júl. 15. 18:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ericsson GH198 talán. Elég otromba volt és úgy tudom nem tudott sms-t küldeni sem.
júl. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!