Iphone előnyei?

Figyelt kérdés
jún. 28. 19:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
27%

Amúgy DSLR nem csinál jobb képet, mert utána kell dolgozni.

Nincs olyan erős hardveres képessége, hogy neked ott helyben exponálja, meg feldolgozza.

Hazaviszed a raw képet és még egy csomó munkát igényel, hogy abból megkapd azt a képet, amit helyben csinál egy S24 Ultra vagy 15 Pro.

Ezt felejtik el sokan, hogy ameddig az okostelefonnal képet lőni egy hétköznapi ember is tud, addig egy DSLR egész komoly szaktudást és felszereltséget igényel.

A kompakt kamera vonal meg totál halott, manapság lekörözik a csúcstelefonok.


A vita többi részébe nem mennék úgy bele, ez csak feltűnt. Biztos sok hülyeség elhangzik, de ez nem szakfórum hogy minden egyes állítást megcáfoljak...

jún. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs értelme idekeverni a dedikált fényképezőgépeket, hát nyilván jobb képet fog csinálni, mint egy telefon, a körömnyi szenzorával. De "regények" többi része ettől még igaz.

Már évek óta nagyon kiforrott piac lett az okostelefonoké, egyszerűen tényleg elolvadt a különbség nagyja a középkategória és a felső között. Ma már ténylegesen ROSSZ készüléket venni értelmes árszinten kb. nem lehet. Egy bizonyos, nem túl magas árszint felett pedig már lényegében minden van, mi szem szájnak ingere: gyönyörű 90-120 Hz-es OLED panelek, normális sztereó hangszórók, 3-4 kamerás rendszerek, kifejezetten jó fotó és videó minőséggel, bőséges memória és háttértár kínálat és elégséges tartalékkal rendelkező SoC, hosszú szoftveres támogatás (3-5-7 évek!).

jún. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Ez a jó készülékvétel olcsón mindaddig működik, ameddig viszonylag populáris igényid vannak.

De legyen egy olyan, hogy mondjuk kisebb telefont szeretnél.

A 13 Mini-t már csak nagyon túlárazva kapsz meg a használt piacon.

Szóval van 4 lehetőséged:

- S23/S24

- iPhone valamelyik sima telefonja, vagy pedig a 15 Pro.

+ Nem venném opciónak a Zenfone-t mert egy túlárazott telefon, a Pixel széria pedig nem hivatalos forgalmazásban megy.(de ott is a 7A nem rossz választás)

Megint ott tartunk, hogy bizonyos igények miatt muszáj megvenni a felső- vagy csúcskategóriás telefont, a kamera is ilyen.(bár ott kell az erős hardver is hozzá)


Nyilván a userek 90%-nak elég egy A55, de a maradék 10%-nak kell a csúcskategória. Ez kb. olyan, hogy ha autót veszel és szeretnél 1 adott extrát, előfordulhat csak úgy tudod megvenni, ha mást is beletesznek, amire meg nem lenne szükséged. De itt még a telefonoknál annyi mozgás tered sincs.


Illetve én 4 év support alatt nem vennék telefon, az A52S 5G a legjobb példa, hogy manapság is jól használható egy többéves középkategóriás telefon is.

Szóval Moto-t és társait nem vennék, kukába valóak sajnos.

A Xiaomi már elkezdte bevezetni a 4 évet szerencsére.

jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
38%

"Szerintem sincs értelme idekeverni a dedikált fényképezőgépeket, hát nyilván jobb képet fog csinálni, mint egy telefon, a körömnyi szenzorával. De "regények" többi része ettől még igaz."

Erre reagálva, nem véletlenül van a körömnyi szenzor mellett komoly SoC, meg szoftveres háttér. Szóval nem szabad azt alábecsülni, nem véletlenül nyírták ki a kompakt kamera piacot...

jún. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
21%

Másra reagálva.

Szerintem az IOS-nek pont az az előnye, hogy a frissítések nem nyúlnak bele a rendszerbe. Kiszámítható és egyszerű a használata.

Akinek funkcióban gazdag rendszer kell annak továbbra is Android.

Hülyeség is azzal érvelni IOS esetén, hogy hasznos update-k jönnének.

Az IOS 18 lesz az első, úgy a 16 óta, ami hoz be hasznosabb dolgokat, az androidból természetesen...


De mint írtam egy korábbi HSZ-ben, én ezért szeretem az IOS-t. Még a vanília androidba is olyan szinten belenyúlt sokszor a Google, hogy jó néhány dolgot újra megkell tanulni.


Ami szintén jogos, hogy a beállítások menü pont full káosz IOS-en, ezt sosem tudom megszokni. 4 év alatt sem sikerült. Ahogy azt sem, hogy sok triviális dolog nem változtatható meg, ami android alatt gyerekjáték.

De én úgy gondolom az IOS faék egyszerűsége számomra megér ennyi kompromisszumot, nem vágyok sok funkcióra.(ott van a desktop épített PC-m, a többit megoldom azon, útközben meg elég amit nyújt az IOS, egy 15 Pro-val)

jún. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

"Erre reagálva, nem véletlenül van a körömnyi szenzor mellett komoly SoC, meg szoftveres háttér. Szóval nem szabad azt alábecsülni, nem véletlenül nyírták ki a kompakt kamera piacot..."


Persze, hogy nem véletlenül nyírják ki, mert az átlag ember céljaira tényleg jó képeket készít egy telefon. Arra tökéletes, hogy facebookra meg instára csinálj képeket, meg arra is, hogy megörökítsed bőven élvezhető minőségben Ödönke ballagását meg diplomaosztóját.

De ne álljunk már neki ezen tipródni, hogy jobb képet csinál-e egy direkt csak fotózásra gyártott, telefonnál jellemzően drágább céleszköz, amit főleg olyanok használnak, akiknek van valami fingjuk is a fotózásról. Persze hogy minden szempontból jobb képet készítenek...

jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Megválasztod magadnak, akinek céleszköz kell vesz DSLR kamerát.

A többinek elég az okostelefon.

Amúgy adott pillanatban pont hogy jobb képet készít, mert nem kell utána semmit csinálni, mehet a social media-ba.

Egy kamerás hazaviszi a képeket és dolgozik rajta, de nyilván egy esküvőre nem egy S24 Ultra-val megyünk ki fényképezni, hanem felbérelünk egy fotóst.(jó esetben ismerőst)

De szerintem hatalmas előrelépés, hogy manapság ha mész kirándulni, vagy szórakozni elég egy darab telefon, mert van 3-4 lencséd és minden körülmény között hoz egy tűrhető szintet.


Azért pár éve csak egy 12 mpx-es kamera volt, most meg tudsz makrót lőni, zoom kamerás képeket, éjjeli fotókat stb. eszméletlen milyen sokoldalú lett.

jún. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"Amúgy adott pillanatban pont hogy jobb képet készít, mert nem kell utána semmit csinálni, mehet a social media-ba."


Hidd el, a fényképezőgépek képeivel sem kell semmit csinálni. :) A telefonoknál a sok szoftveres okosítás és képmódosítás nem azért alakult ki, hogy agyonfilterezett insta képeket köpjön ki a gép, hanem hogy a fizikai korlátokat próbálja minél jobban elkenni. Neked volt már fényképezőgép a kezedben valamikor? :D Nyilván ha valaki profi fotós és pénzért csinálja, akkor szerkeszteni fog a képeken, de akkor is ezt tenné, ha mobillal fotózná.


"De szerintem hatalmas előrelépés, hogy manapság ha mész kirándulni, vagy szórakozni elég egy darab telefon, mert van 3-4 lencséd és minden körülmény között hoz egy tűrhető szintet."


Igen, én is ezt mondom, hogy tök jól működnek. Normális körülmények között már egy középkategóriás telefon is remek képeket készít (ad absurdum, sokszor még az alsó szegmens telefonjaiban is meglepően jó képességek lapulnak).

jún. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
42%
Az hogy nem fog fájni a fejed, hogy mire költsd a meg takarított pénzed. Ugyanis az iPhoneok mint minden Apple termék eleve túl árazottak.
jún. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Semmi extra… próbáld ki. Én mindkettőt használtam. Most Iphone-om, csak mert most ilyen kedvem volt hogy vegyek.
jún. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!