Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung vagy Iphone a használh...

Samsung vagy Iphone a használhatóbb telefon?

Figyelt kérdés
Jelenleg samsung galaxy a52s-em van, viszont le szeretném cserélni egy iphone 13-ra. Androidhoz vagyok szokva, de szeretnék kipróbálni most mást, az iphone-t pedig annyian dícsérik. Segítsetek kérlek.

jún. 9. 19:52
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
53%

"Lidar szkenner csak az iphone-okban van, ez sok lehetőséget nyit bizonyos területeken, aki jártas ebben tudja miről beszélek. Majd erre mondod, alig használja valaki:))) de ilyen nincs egyik droidos mobilban sem."


Nagyon jó hogy van benne, de ettől nem fog megszűnni hirtelen egy iPhone X számú limitációjából egy sem.

(Nem csak a Pro modelleken van lidar?)


"Appok telepítése csak appstore-ból ez így van"


Igazából nem csak App Storeból, már megnyitották az EU nyomására (hála égnek) mások előtt is a lehetőséget. De ettől még - hiába vergődsz rajta - ez is limitáció. (Mégis ki akar ezen "élvezkedni"? És én nyugodjak meg? :) )


"Torrentezni nem lehet, de kiváncsi lennék hány ember seedel a mobilján."


Szerintem senki sem seedel a mobilján, de a torrentezés nem csak seedből áll, ugyanúgy beállhat seedbe a számítógépéről is, amint átmásolta a fájl a számítógépére, már ha annyira szeretné. De ettől ez még ugyanúgy limitáció ugye. Ezeket pedig bizony érdemes megemlíteni egy tizen éve Androidot használó embernek, nehogy itt legyen a gyakorin kérdés/sírás róla a vásárlás után...


"Nem, nincs nálam az SSD, nem hordom, de az androidhoz is kell egy kábel, anélkül nehéz lesz a másolgatás:))"


Nyilván kell egy usb-c kábel, de egy kábel még mindig végtelenül kisebb dolog, mint egy SSD. Főleg hogy - hála az EU-nak ismét - már minden kutya f..szához usb-c-s kábel kell. Neked nincs otthon fél tucat? A munkahelyeden sincs kb. 30? Na ugye. :)


"Ha ezek a dolgok számodra macerásak, akkor minek van Apple telefonod?"


Mert mint már leírtam, ezek számomra nem macerásak, nem torrentezek telefonról, nem használom - már - külső háttértárként a telefonomat sose, stb. De ha ezeket a dolgokat aktívan kihasználnám, akkor számomra limitált lenne egy Apple telefon és nem vennék ilyet. Ezért hasznos megemlíteni másoknak.


"Nem hiányzik, azt is visszaállítottam valamelyik gyárira. Ha valakinek ez életbevágóan fontos vagy nem akar szórakozni vele, akkor ne vegyen iphone-t!"


Na ugye, de megint arról beszélsz, hogy "hát a francnak kell ez" és nem arról, hogy ugyan mi a búbánatos lópikuláért nem lehet ezt a limitációt feloldani? :D Szeretik az iOS-t úgy beállítani, hogy végtelenül letisztult, logikus, egyszerű, aztán egy ilyen 1+1 szintű feladat megoldásához már magasabb szintű felhasználói tudás kell...

Az iOS és az Android nyilván másolgatja egymásról a jó funkciókat, de valahogy mindig az van - főleg mostanában - hogy a kb. évtizedes Android funkciót nagy nehezen sikerül átvinni iOS-re, onnantól meg már nem azt mondják a fanok, hogy "kell a francnak", hanem "váó innováció". Évekig hallgattam, hogy mennyire nincs értelme a widgeteknek droidon (akkor még droidom volt), aztán ahogy az iOS-be is nagy nehezen bekerült, egyből jött az örömködés, hogy mekkora feljesztés. :D Meg tavaly (?) mekkora feneket kerítettek annak, hogy JUJ LEHET CUSTOMIZÁLNI A LEZÁRT KÉPERNYŐT... én meg így néztem ki a fejemből, hogy bakker, erre eddig tényleg nem volt lehetőség? Mondjuk nem is kerestem, de nem gondoltam volna...

jún. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő jó, de mindkettő más.

A Samsung Android operációs rendszert használ, amit a Google fejleszt. A Samsung viszont hozzáad egy OneUI felületet, illetve saját alkalmazásokat is, ezek elég jó hozzáadott értéket képviselnek. Az új középkategóriás modellekre 4 főverzió és 5 év biztonsági frissítést adnak, de egyes felső kategóriás telefonokhoz 7 évig ad frissítést (pl. Samsung Galaxy S24).

Az iPhone-on az Apple saját operációs rendszere fut, az iOS. Egy mobiltelefonhoz legalább 5-6 főverzió frissítést és ezt követően több év biztonsági frissítést ad (pl. az iOS 15 a mai napig támogatott, így a 2015-ben megjelent iPhone 6s még csaknem 9 év után is kap frissítéseket).

Az Apple belépő kategóriás termékei is prémium minőséget képviselnek, egy bizonyos szint alá nem adják, így aki olcsóbb készüléket keres, más gyártónál kell ezt megtennie. A Samsung ezzel szemben alsó, közép és felső kategóriás készülékeket is gyárt, egy alsó kategóriás Samsung már 50-60 ezer Ft körül beszerezhető. De hasonló árban hasonló tudást és minőséget fogunk kapni, csak más lesz.

jún. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!