Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung vagy Iphone a használh...

Samsung vagy Iphone a használhatóbb telefon?

Figyelt kérdés
Jelenleg samsung galaxy a52s-em van, viszont le szeretném cserélni egy iphone 13-ra. Androidhoz vagyok szokva, de szeretnék kipróbálni most mást, az iphone-t pedig annyian dícsérik. Segítsetek kérlek.

jún. 9. 19:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%

én probáltam ki egy iPad hát nekem nem jöt be az egėsz rendszer.

ėn maradtam android párti .

jún. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Morzsi007 ***** válasza:
17%

“ Van pár limitáltsága az iPhone telefonoknak, a legkényelmetlenebb valószínűelg az, hogy nem tudod csak úgy rákötni a számítógépedre és a rajta lévő fájlokat fel-le töltögetni”


Nincs semmi limitáltság, mindent lehet, amit droidon, csak más módja van. Sokan még mindig ott tartanak, hogy az iphone-ra még mp3-at sem lehet tenni, pedig már 2009-ben ez is működött.

Pl képeket, videókat kábellel pc-re másolni lehet azonnal telefonról. Telefonra fájlátvitelt icloud drive-ot használok, mivel így kisebb dokumentumokat, fájlokat gyorsan és vezeték nélkül pakolhatunk, ide-oda. Legkényelmesebb, ha windows klienset letöltöd, és úgy megjelenik egy meghajtó az intézőben? Amúgy meg webes felületen elérhető, ahogy a többi drive is. Ennek tartalmát látod a telefonon is. Bármilyen fájlt rámásolhatunk és ha van megfelelő app, akkor megnyitja, mkv, flac, 3d modell, stb.


Amit írtak, összeségében megszokás kérdése, sok embernek bejön a váltás droidról ios-re, de van, aki nem barátkozik meg vele. Ha egy idősebb embernek kellene választania a kettő közül úgy, hogy egyiket sem használta még, annak az IOS kezelhetőbb lenne, főleg az alap dolgokra legalább is én ezt vettem észre a környezetemben.

jún. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Morzsi007 ***** válasza:
17%
Még annyit, hogy vannak akik élből utálják az Apple-t vagy az iphone-okat, (pedig sokuk nem is használt ilyet), Ők nem fogják megszokni az almás mobilt, már eleve úgy állnak hozzá.
jún. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%
Előző: És ez fordítva is igaz. Sőt!
jún. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Morzsi007 ***** válasza:
22%
Igen, vannak, akik a droidot utàlják, de ez a tábor sokkal kisebb, mint a másik és, ha itt olvasgatsz a gyk-n is a vitát, majdhogynem mindig az apple vagy iphone szapulással kezdődik. :)
jún. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
77%

"Nincs semmi limitáltság, mindent lehet, amit droidon, csak más módja van."


Tehát limitáltság. Igen, én is felhővel szoktam fájlokat mozgatni, de ne játsszuk már el azt, hogy felhő híján nincs semmi alternatívád. :) Mit csinálsz, ha akkora fájlt szeretnél mozgatni, ami nagyobb mint a felhőtárhelyeden lévő szabad kapacitás? Na, látod...


Nem azt mondom, hogy a limitáltságokra nincs valamilyen többé-kevésbé jó kerülő megoldás, de attól ez még tény marad.


"majdhogynem mindig az apple vagy iphone szapulással kezdődik"


Vagy azzal, hogy valaki leírja, hogy 100 ezerért akar venni telefont és jön egy okos, aki beböfögi hogy ha nem Applet vesz, akkor spontán meg fog semmisülni a telefonja két nap múlva. :)

jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Morzsi007 ***** válasza:
0%

Van rengeteg fájltranszfer alkalmazás, de a kábellel is működik, ha van itunes-od. Bármit másolhatsz fel-le. Ha nagyobb fájlt mozgatok SSD-t használok USB C-n. Ennél gyorsabb nincs. A felhőnél nincs kényelmesebb, ha gyorsan kisebb dolgokat akarsz mozgatni. Bárhonnan eléred. Mi a problémád vele?

Egy dolog van, hogy az iphone-t nem ismeri fel egy Pc, mint hordozható meghajtó. Régen ez hiányzott, ma már nem igazán, mert van sok más megoldás erre.


Te kezdted a limitáltságot beszélni, ami nem teljesen igaz, csak más módja van a dolgoknak.

Mondj még 2 dolgot, amit nem lehet iphone-on, de a másik platformon igen és használják is az emberek. ?

jún. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
29%

Céges telóm egy SE2020 és ha rákötöm a win10-es gépre simán át tudom másolni a képeket itunes nélkül is kábelen.

Ez nekem pont úgy működik mint annak idején androidon

jún. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"Van rengeteg fájltranszfer alkalmazás, de a kábellel is működik, ha van itunes-od"


Igen tudom, pl. VLC-vel is tök jól lehet videókat mozgatni, na de az iTunes akkora hulladék, hogy ezt még véletlenül sem ajánlanám semmire. Mindenesetre az összes kerülőmegoldás bonyolultabb, lassabb, bénább. De még ha nem lenne az, akkor is LIMITÁCIÓ.


"Ha nagyobb fájlt mozgatok SSD-t használok USB C-n."


Értem én, hogy te másképp csinálod, de akkor kapaszkodjunk meg ezredszerre: ha valamit nem tudsz megcsinálni A eszközzel, amit B eszközzel igen, akkor az A-nál ez a funkció nem létezik, limitált valamiben a B-hez képest. Értem én, hogy neked mindig a zsebedben van egy SSD, de ez nem így működik. :)

Nyilván a 2024-ben már egyre kevésbé aktuális téma ez, de 10 éve nekem nagyon sokszor jól jött, hogy az akkori androidos telefonom gyakorlatilag egy külső SSD-ként is funkcionálhatott.


"Te kezdted a limitáltságot beszélni, ami nem teljesen igaz, csak más módja van a dolgoknak."


Igen, tehát LIMITÁLT. Ne kezdjünk már el a magyar nyelv nem értéséről diskurálni. :)


"Mondj még 2 dolgot, amit nem lehet iphone-on, de a másik platformon igen és használják is az emberek. ?"


Tört alkalmazások telepítése? Customizálás orrba-szájba? Továbbá nem tudom, hogy jelenleg van-e megoldás torrentezésre, de régen az is téma volt.

De igazából nem tudom minek írtam ezt le, hiszen ezt azzal fogod elütni, hogy "jaj hát ezeket az emberek nem használják". Igen, személy szerint nekem sem hiányoznak ezek, ezért is van most Apple telefonom, de hidd el, hogy rohadt sok embernél számít ez is... Ja de még eszembe jutott valami: mi az istenért nem lehet egy normális csengőhangot beállítani ezeken a telefonokon? :) ITunessal egy fél óra szenvedés után egy 30 másodpercesre vágott zeneszámot be tudtam állítani, de ez megint akkora öntökönrúgás a rendszertől. Droidon tudod hogy csinálod ezt? Fogod a zenét, felmásolod az ezeregy módszer bármelyikével a telefonodra, mindenféle iTunes meg hasonló ökörségek nélkül, aztán csak beállítod és kész. De nem, az Apple szereti magát nagyon okosabbnak hinni a felhasználóinál. :D

jún. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Morzsi007 ***** válasza:
0%

Kicsit túl tolod a dolgokat, nyugodj meg, ennyire nem nagy a baj.


Lidar szkenner csak az iphone-okban van, ez sok lehetőséget nyit bizonyos területeken, aki jártas ebben tudja miről beszélek. Majd erre mondod, alig használja valaki:))) de ilyen nincs egyik droidos mobilban sem.


Appok telepítése csak appstore-ból ez így van, mindenféle sz@rt nem lehet telepíteni, de ez nem is baj, aki ezen élvezkedne, az vegyen androidot. Ha ettől limitált, akkor legyen.


Torrentezni nem lehet, de kiváncsi lennék hány ember seedel a mobilján. Nem mondom, hogy kevesebben használják, viszont több értelmét látom, ha egy torrent letöltést el tudsz indítani bárhol a telefonodról az otthoni hálózatodra (NAS félére) ha már töltögetsz, amit hazaérve megnézhetsz kényelmesen, vagy átküldöd a mobilra, bármit másolhatsz ide-oda. Wifi transzferrel ugyanúgy egy adott app segítségével.


Nem, nincs nálam az SSD, nem hordom, de az androidhoz is kell egy kábel, anélkül nehéz lesz a másolgatás:)), vagy maradnak azok a megoldások, amik iphone-nál. Ha ezek a dolgok számodra macerásak, akkor minek van Apple telefonod? 12 éve csináltam magamnak 1-2 csengőhangot az akkor iphone-omra. Nem hiányzik, azt is visszaállítottam valamelyik gyárira. Ha valakinek ez életbevágóan fontos vagy nem akar szórakozni vele, akkor ne vegyen iphone-t! Szóval lehetne beszélni a dolgokról. A droidban is vannak idegesítő dolgok hidd el. Megszokás kérdése, az IOS sem hibátlan és logikus mindenben.

jún. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!