Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért raknak a telefonokra...

Miért raknak a telefonokra kamu kamerákat?

Figyelt kérdés
Manapság miért raknak a telefonok hátlapjára dísznek plusz kamerákat? Pl. van olyan mobil amin van egy főkamera, és mellette van egy 2 MP-s makro kamera és egy 2 MP-s mélység kamera. Tehát van egy használható, és két dísz kamera a hátlapon. Ennek mi értelme? Csak feleslegesen drágább lesz tőle a telefon.

máj. 20. 02:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Nem egy egyszerű dolog ám az emberi szem látását leutánozni hardveresen és szoftveresen.
máj. 20. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ellátnak valami szerepet, akkor miért lenne kamu? Azon nyilván lehet rugózni. hogy jó vagy gyenge a minőségük.
máj. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szirty ***** válasza:
100%

Kevered a "kamu" és a "felesleges" szavak értelmét.

Nem ugyanazt jelenti a kettő.

máj. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem. Ha működik, van funkciója, akkor nem kamu.

Ha arra gondolsz, aki ilyen temuról rendelhető matrica kamerát tesz a telefonjára, az gondolom azért van, h jobbnak, drágábbnak látszódjon a telefonja, mint amilyen.

máj. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
máj. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ennek mi értelme? Csak feleslegesen drágább lesz tőle a telefon."

Ezért ne vegyél telefont.

Neked jó a nyomógombos is.

máj. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, hogy tudj makró módban is képet lőni, amit pl. nem tud egy Galaxy S24 szégyen szemre.

Igen is hasznosak ezek a kamerák és jó is, hogy az alsóbb szegmensekben is megtalálhatók. Tény, hogy nem nagy felbontással rendelkeznek, de nem véletlenül vannak ott. Mert a piackutatás során úgy látszik van rá igény.

máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

A 2Mp-es mélységi kamera egy homályos képet csinál, nem szükséges ehhez nagyobb felbontás. A 2Mp-es makro szerintem is kicsinyesség, nem használhatatlan, de szinte már határeset, gyakorlatilag meg semmivel nem lenne drágább egy nagyobb felbontásút beépíteni.

A kamu szót én sem erre használnám, mert ezeknek van funkciója, működnek.

A kamu például ez:

[link]

máj. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, rosszul fogalmaztam, nem kamu kamerákra gondoltam, hanem szinte használhatatlanul rossz minőségű kamerákra.


Sem a mélység-, sem a makró kamerának nincs sok értelme, nem véletlen, hogy normális telefonokon egyik sincs. A mélységszenzor helyet használható bármelyik másik másodlagos kamera, pl. egy széleslátó. Ha raknak rá autofókuszos széleslátót, akkor jobb minőségű makro fotókat lehet vele készíteni. Ugyanúgy, ahogy egy telefotó kameráva, vagy egy pixel binning-es főkamera veszteségmentes zoomjával. Szóval teljesen feleslegesek főleg ilyen felbontásban, és ekkora apertúrával.

máj. 20. 22:37
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Amiket felsoroltál azokhoz plusz hardver is kéne a kamera mellé.

Úgy már nem jönne ki ilyen olcsón.

Nyilván van rá jobb megoldás, de még mindig jobb mintha nem lenne semmi csak egy főkamera.

máj. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!