Tartalék telefon vásárlás? lent...
Működni lehet hogy működik de már sok mindent nem támogat, elavult lesz.
De lehet az akkuja se szereti ennyi ideig állni.
Úgy hogy ez a legnagyobb hülyeség hogy álljon a pénzed benne.
Elvileg az aktiválatlan akkumulátor kibír ennyi időt.
De semmi értelme így tartalék telefont venni és tárolgatni. Pont azért, mert lutri, nem tudhatod, hogy amikor előveszed működni fog-e. Emellett manapság már bármikor lehet vásárolni bárhonnan bármit, másnapra kihozzák. Ha akkora lesz a baj, hogy nem lehet rendelni, akkor térerő sem lesz :D
2.
Milyen aktiválás? Az új akkut teszteli a beszállító, utána a gyártó, ennek során kénytelenek teljes töltést-kisütést végezni, kapacitást is mérnek természetesen. Ennél jobban nem lehet aktiválni.
Végül valamivel 50 % feletti töltéssel adják ki, mert hosszú távon a közepes töltöttséget bírja legjobban a cella.
Ha valaki magának tesz el egy telefont, azt is ajánlatos figyelni időnként és rátölteni. Már amelyikkel még tervei vannak.
Az elektronika van benne úgy beállítva, hogy kifelé nem jön az akkuból semmi, csak aktiválás - egy bemenő feszültség, aka: töltés hatására.
Bár a fene tudja melyik telefonban van így megoldva. A szerszámgépakkuk, drónok ilyesmik biztos így működnek.
7.
A frissen kicsomagolt új telefont töltés nélkül is belehet kapcsolni, sőt célszerű is ezáltal ellenőrizni, hogy mennyire merült állapotban kaptuk kézhez. Tehát ez arra utal, hogy nem inaktív a BMS.
Kínából rendelhető BMS-moduloknak is két fajtája van ilyen szempontból. Letiltódás után egyik automatikusan éled, ha megszűnt a tiltást előidéző feltétel, míg a másik csak rátöltéssel aktiválható.
Szerszámgépekbe is szokták építeni az előbbit, míg laptopban utóbbi a jellemző.
Például cellákat cserélünk a laptopakkuban és utána nem működik, mert lekapcsolt a BMS. Egy kis rátöltés és aktiválódik, már amikor nincs egyéb gond is.
A kivehető akkus telefonoknál, ahol BMS-áramkör az akku tokjába épített, azt inaktiválni már nem lehet, mert ahhoz szükséges lenne egy túltöltés, túlmerítés vagy túlterhelési esemény. Ez viszont nem engedhető meg.
Ahol az akku elektronikát nem tartalmaz, a biztonsági védelem a töltésszabályzóval egyben integrált, ott sem lenne különösebb értelme ilyen leválasztásnak szerintem.
Ma már a MOSFET-es áramkörökkel megoldható, hogy a kikapcsolt telefon annyi áramot sem vesz fel, mint az akku önkisülése.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!