Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szüksége van egy 13 évesnek...

Szüksége van egy 13 évesnek telefonra?

Figyelt kérdés
2022. máj. 1. 19:51
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
33%
Akinek nem telik egy 40-50 ezres Xiaomi okostelóra, az ne vállaljon gyereket. Nem a középkorban élünk, hogy elég a tető a fej fölé, meg némi étel és ruha. A minőségi oktatás, etetés sokba kerül.
2022. máj. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
73%

"Akinek nem telik egy 40-50 ezres Xiaomi okostelóra, az ne vállaljon gyereket."

Mákod van, hogy a szüleid idejében ezt nem tudták.

2022. máj. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
86%

Azért nem rossz, ha van nála. Soha nem lehet tudni, mikor kerül olyan helyzetbe, hogy jól jön, ha nála van. Sőt... akár még életmentő is lehet. Persze, jobb esetben soha nem lesz rá ilyen összefüggésben szüksége, de "jobb félni, mint megijedni". Szoktam nézni bűnügyi műsorokat, és nem egy esetben akár életet menthetett volna, ha van a gyermeknél telefon. Én azt mondom, inkább legyen feleslegesen nála, mint hogy ne legyen, amikor tényleg szüksége van rá.


#4 "18 év alatt én betiltanám az okostelefont"

Szerencsére nem vagy döntéshozó pozícióban. :-) Szerintem neked Kína, vagy Észak-Korea a mennyek netovábbja lenne.


Tudod, kicsit ironikus ez. Pár éve még ment a boszorkányüldözés, meg önjelölt "szakértők" osztották az észt, hogy hát napi max. fél órát töltsön egy tizenéves számítógéppel, és/vagy telefonnal. Aztán meg jött az online oktatás, és máris megfordult a trend: töltsön csak nyugodtan napi 8-10-12 órát a gép mellett. Aztán vége lett az online oktatásnak, és máris visszajött a "napi fél óra", meg "betiltanám", meg hasonló hisztik.

Lehet, hogy az igazság valahol a kettő között van. Lehet, hogy nem ellenségként kéne a technikára tekinteni, hanem egy olyan eszközként, ami megkönnyíti a mindennapjainkat. Igen, ehhez meg kell tanulni felelősségteljesen használni, de erről is kéne, hogy szóljon az iskolás kor. Nem huszonévesen kell tanulgatni, hogy hogyan kell az idődet optimálisan beosztani.

Ami pedig azt illeti, rengeteget lehet akár számítógép, akár tablet, akár okostelefon segítségével tanulni. Tudom, az oktatás csak kullog a technika után, több évtizedes lemaradással, de ha sikerülne bevonni a technikát, a tanulás is könnyebb lenne. Hogy csak pár szoftvert mondjak: GeoGebra, Chemtool, Avogadro, Biogenesis, Kalzium, KAlgebra, KBrunch, KGeograpy, KWordQuiz, Minuet, Photomath, Stellarium, Step, Space Engine. Ezek között vannak földrajzi, csilalgászati, kémiai, fizikai, matematikai, nyelvi, de még ének-zenei szoftverek is. Órákig tudnék mesélni róla, hogy melyiket hogyan lehetne bevonni az oktatásba, és hogy mennyire meg tudják könnyíteni a tanulást.


"ugyan olyan függőséget tud okozni mint bármely más szenvedély- forrás"

Ezért kell kiegyensúlyozott életet élni, és megtanulni a minket körülvevő dolgok használatát.

Zárójelben mondom: általában azoknál alakul ki függőség bármi iránt, akik valamilyen okból "menekülnének" a valóságból. Szinte mindig van egy kiváltó ok, és talán ezt kéne felderíteni, és megszüntetni, nem csak a tünetet úgy ímmel-ámmal kezelgetni.

2022. máj. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
77%
13 évesen abszolút szüksége van, ha nem más miatt, akkor arra, hogy a szüleivel tartsa a kapcsolatot. De 13 év az már konkrétan tinikor, a barátokkal és haverokkal nem tud normális kapcsolatot tartani a mai világban, ha már nincs okosteló. Plusz túl vagyunk egy kovid mizérián, ahol már 10 éven aluliak is sokszor telefonon online óráztak... De a lényeg, hogy én 26 vagyok most, de mikor én voltam 13, már akkor is egy Nokia N73-asom volt, internettel.... És a többi haveromnak is volt már jobb vagy kevésbé jobb telefonja.
2022. máj. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

#4

Tyűűű g.ci

2022. máj. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Aki azt írja hogy ő is csak 17 évesen kapott és nem halt bele, annak elmondanám, hogy ma már mindenkinek szüksége van okostelefonra .
2022. máj. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!