Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szüksége van egy 13 évesnek...

Szüksége van egy 13 évesnek telefonra?

Figyelt kérdés
2022. máj. 1. 19:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
23%
6# nagyon is a földön élek és hidd el egy 13 évesre sokkal több veszély leselkedik ha állandóan online. Persze tudom hogy a jövő úgy is az mindenki mindig online legyen, de ettől a jövőtől én hányok. De hát neked egészségedre.
2022. máj. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
70%
Ha nem amis közösségben él, akkor igen
2022. máj. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
75%
11.Neked azért volt 18 éves korod előtt telefonod ugye? Most 16-18 korra gondolok, mert te írtad hogy 18 alatt betiltanád...ezt ugye te sem gondoltad komolyan...-_-
2022. máj. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
12%
38 éves vagyok, 17 évesen kaptam az első telefonomat, és furamód addig is teljesen jól életben tudtunk maradni. Ti erre tényleg nem emlékeztek már? Ettől függetlenül ha lenne gyerekem, kapna telefont, de nem okosat, hanem olyat, amivel telefonálni, sms-t írni tud és csá. Nem nevelnék agyatlan zombit a gyerekemből, én sem vagyok az. Semmi szükség okostelefonra. Netezni számítógépen kell, nem ilyen vackon, amitől kifolyik az ember szeme.
2022. máj. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
25%
Ijesztően ostobák az emberek. -_- Nem baj, ez a világ már úgysem tart sokáig...
2022. máj. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
77%
14.Nem azért de számítógépen is ennyi erővel kifolyik a szeme...hisz képernyőt bámul, hiába kicsi vagy nagy. A számítógép sem jobb.
2022. máj. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
76%

“38 éves vagyok, 17 évesen kaptam az első telefonomat, és furamód addig is teljesen jól életben tudtunk maradni.”


Talán mert akkoriban nem volt ilyen széles körben elterjedt és megfizethető, mint most. Senkit nem érdekel mi volt 20 éve. Mosógép sem létezett mindig, mégsem a pataknál mosunk. Haladni kell a korral.


“Nem nevelnék agyatlan zombit a gyerekemből, én sem vagyok az. Semmi szükség okostelefonra.”


Dehogynem vagy az. És sajnálom a gyerekedet, hogy ilyen korlátolt, maradi anyja van. Egy okostelefon nemcsak netezésre alkalmas, de ezt egyeseknek kár is részletezni.

2022. máj. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
86%

Attól is függ, hogy milyen környezetben (iskolai, baráti) mozog. Ha az osztályban szinte mindenkinek van telefonja, és a közösségi élet jelentős része viberen, telegramon, snapchaten folyik, akkor jogosan érzi magát kirekesztettnek, ami ebben a korban hatalmas trauma (most tegyük félre azt a kérdést, jó-e, ha áttevődik az online térbe a közösségi élet - szerintem nem -, a kérdés az, ha így van, akkor kell-e hozzá alkalmazkodni).


Ha azért marad ki sokmindenből, mert nincs telefonja, akkor én vennék neki, viszont mindenképpen hosszan elbeszélgetnék vele a veszélyekről, és valamilyen szinten a parental control-t is bekapcsolnám. Nyilván megbeszélném vele, hogy őt féltem, és megnyugtatnám, hogy nem fogok beleolvasni soha az üzeneteibe, de megkérném, hogy ha bármi nyomasztja, vagy csak rossz érzés fogja el, akkor szóljon.

2022. máj. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
78%

14-es... "Netezni számítógépen kell, nem ilyen vackon, amitől kifolyik az ember szeme."

Atyaég, te sem a legélesebb kés vagy a fiókban, és akkor finoman fogalmaztam...

2022. máj. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
39%
Sajnos igen. A legtöbb gyereket kinevetnek az iskolába ha nincs telefonja, manapság már az iskolákban is egyre többett kell használniuk. Szerintem egy olcsóbb okostelefont megéri beszerezni neki.
2022. máj. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!