Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefont választanátok?

Melyik telefont választanátok?

Figyelt kérdés

Vodafone előfizetés megújításkor vehetek új telefont is.

Lassan 4 éves a Huawei P20-am, nagyon szeretem, de a kamera már borzasztó képeket készít.

Ezekben a készülékekben gondolkozom:


1. Samsung S21 - 270 690 Ft

Tetszik, hogy "csak" 6.2" a képernyő, nem szeretem a hatalmas tepsi telefonokat, fontos, hogy egy kézzel nagyjából kezelhető legyen. Viszont korábban rossz tapasztalataim voltak a Samsung telefonokkal.


2. Iphone 12 - 302 190 Ft

Nem akartam ilyen sokat rákölteni, de sokan szeretik az almás telefonokat, lehet megérne egy próbát. Ipadem van, azt szeretem, de félek, fura lenne teljesen átváltani Androidról.


3. Iphone 12 mini - 268 590 Ft

Jónak tűnik, de mindenképp meg szeretném nézni élőben, hogy mennyire kicsi.


4. Xiaomi 11T - 226 590 Ft

Igazából a kedvező ára miatt került képbe, viszont hatalmas (6.67") és csak IP53 minősítést kapott. De mostanság rengetegen vesznek Xiaomit, lehet megéri kompromisszumot kötni.


Vagy esetleg megvárjam az S22-t? Nem sürgős az új telefon. Bár valószínűleg többe fog kerülni, mint amennyit rászánok.


Ti melyiket választanátok?



2022. jan. 16. 23:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Azok alapján, amiket leírtál én kizárnám a 12 Mini-t, mert üzemidőben az a leggyengébb a 4 telefon közül.

Az iPhone 12 egy jó választás lehet, hiszen még legalább 4 évig biztosan kap főverzió frissítést, és további 2-3 évig biztonsági frissítéseket is. Üzemidőben normál használattal 1 napot simán kibír, a kamerája nagyon jó képeket lő, és videóban is közel piacvezető.

A Xiaomiról annyit, hogy én biztos nem vennék, mert nekem rettenet a szoftveres felülete, ráadásul ahogy olvasgattam fórumokat, elég soknak van hardveres gondja is. Bár hozzáteszem, hogy azt inkább az alsóbb kategóriásokról szokták írni.

Az S21 egy kiegyensúlyozott telefon, jó kamerákkal, átlagos üzemidővel, megbízható támogatással.

Összegezve: én mindenképp az S21 és az iPhone 12 között döntenék. Az egyik Androidos, annak minden előnyével és hátrányával, a másik IOS-t futtat, annak minden előnyével és hátrányával.

2022. jan. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
21%

IOS-nek mi hátránya van manapság amikor a emberek 99%-a messenger, tiktok, spotify trióra használja?

Már zenét sem nagyon másolnak az emberek gépről...

Kvázi egy kis rétegnek hátrány max, de az elvből utálja is az almát...

2022. jan. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
35%
Xiaomi!!!
2022. jan. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

A Xiaomi végleg lekerül nálam a listáról, a 6.67"-es méret miatt szenvedés lenne a mindennapos használat, bele se férne a zsebembe.


A Vodafone oldalán megnéztem a többi Apple készüléket, az Iphone 11 (281 190) és az Iphone 13 Mini (293 790) is belefér a keretembe a két 12-es mellett. Tudnátok kérlek véleményt mondani, hogy melyik a legjobb ezek közül ár-érték arányban? A specifikációkat én is megnéztem, de használat közben teljesen mások az előnyök-hátrányok, mint papíron.


Illetve a Samsungról sem tettem még le, az is nagyon tetszik.

2022. jan. 17. 12:46
 15/18 anonim ***** válasza:
44%

13 Mini azért sokat javult üzemidőben a 12 Mini-hez képest, de ha jól tudom így sem érte el a sima 12-ét.

Hozzátéve nem is marad el tőle jelentősen.

Ha a 13 Mini beleférne az lenne a legjobb választás.

Írtad hogy a méret fontos, én pontosan tudom milyen, még 2 évig használtam tepsit is... Ameddig van alternatíva addig kár olyat használni ami nem nyújt megfelelő kényelmi használatot.

2022. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
36%

#4! Az ájfón is kínai, nem tudom mit hiszel. Minden egyed darabját kínában gyártják.

Aki meg azt mondja, hogy hiába van a legnagyobb kapacitása a Xiaominak mégis az merül le leghamarabb, annak még szerintem nincs viszonyítási alapja. Nem véletlenül előzte be a xiaomi az ÖSSZES gyártót eladásokban. Tetszik vagy sem, ma az a legjobb telefon. Mint android fejlesztő mondom.

Nagy a kijelzője az tény, de nekem pl pont ezért tetszik, mert kényelmesen lehet rajta nezetni.

2022. jan. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
#16 A Xiaomi azért tört az élmezőnybe eladások tekintetében, mert relatíve olcsón kínálnak használható telefonokat, akárcsak a Huawei a terjeszkedése elején. Csak a két cég között az a különbség, hogy a Xiaomi jelenleg nincs olyan megbízható támogatás és készülékminőség szempontjából, mint a Huawei. Legalábbis az alsóbb szegmensben biztosan nem.
2022. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
65%

#17

Nem értem mit jelent nálad az, hogy "megbízható támogatás és készülékminőség szempontjából". Mindenféle támogatás van amit a huawei is biztosít. A készülékminőség is szinte verhetetlen ár-érték arányban van.

2022. jan. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!