Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt telefon készüléket...

Használt telefon készüléket adott el egy ismerősöm bíróság, rendőrség?

Figyelt kérdés

A készülék előfizetésre lett kihozva. Eladás során lett jelezve hogy előfizetéses készülék. A vevőt nem zavarta. Ha gondolataim nem csalnak akkor tartozás gyanánt a szolgáltatót függesztették. Tehát bármilyen másik kártyával működött a készülék csak az eredeti szolgáltató hálózati lefedettsége nem. A vevő vissza szerette volna kapni a vétel árát. Ebbe az ismerőseim persze bele is egyeztek de csak ha a készülék vissza kerül hozzájuk. Viszont ezt a vevő megtagadta. Ő nem hajlandó vissza adni a készüléket. Ez az eset után nem is kereste az ismerőméket majd csak egy levelet kaptak rá 3 hónapra idézés/tanúskodás címszóval. A levélben le volt írva hogy minden megkezdett óra (késés) 2 ezer forintos bírságot jelent. A vevő vagy 3 órát késett mire megkérdezték hogy akkor a vevőnek ez mekkora bírság erre a válasz az volt hogy hát ő rá ez nem vonatkozik. (Kérdezem én hogy ez nem oda vissza működik?) A rendőri felügyelet mellett folytatott beszélgetés során az eladó ismét mondta hogy vissza adja a pénzt ha ő is megkapja a telefont ugyan abban az állapotban ahogy azt ők eladták. (Egy fontos tényező hogy a vevő és a rendőr nagyonjó/baráti kapcsolatban vannak.) A válasz a rendőrtől érkezett hogy a telefon nincs lefoglalva viszont azt nem kapják vissza és ezt a telefon készüléket használta a vevő ott is. Az eladó egy fiatal srác aki egyedül volt tulajdonosa a telefonnak viszont az egész rendőri intézkedésbe bele lett vonva a párja aki egy 2 éves gyerekkel mindeközben terhesen kellett elmenjen. Mosdóba szeretett volna kimenni a kismama és nem engedték! Lehet egy terhes nővel ezt tenni? Mindezek mellett a vevő hosszadalmas késését figyelembe se véve a 2 éves gyereket se rakhatta tisztába édesanyja. Nem beszélve arról hogy a hőmérséklet se egy 3-4 órás procedúrára (a késés miatt lett ennyi)

lett állítva. Nagy kabátban gyerekkel terhesen faztak? Ilyet hogy tehetnek? (A hideg elől a kismamát egy másik rendőr "mentette meg" aki egy fűtött helyiségbe kísérte a kismamát majd a babára vigyázott hogy a mosdóba el tudjon menni.) Mindezt azért mert a feljelentő/vevő és az ügyet felügyelő tiszt puszi pajtasok voltak? Megtiltanii neki a mosdót? Aztán azt a tényt kaptak hogy az eladó és a párja is "közmunka" keretében kell vissza téríteni a telefon árát. Ez lehetséges? A készüléket azóta is használja a vevő (vagy egy harmadik fél ha tovább adta) a pénzt követelik viszont a készüléket nem áll szándékában vissza adni. Ez ellen valami megoldás esetleg?



2021. márc. 17. 20:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, azért adásvételit írni kellett volna, amúgy jogos, ha nincs telefon nincs pénz, amit követelhessen.
2021. márc. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Illetve ha nincs adásvételi, mi alapján és mennyi pénzt követel?
2021. márc. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
#12 na ez az :D
2021. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Természetesen a rendőrségen elmondták hogy mennyiért adták el/ vették meg a készüléket hol mikor stb stb hogy együttműködési szándékukat is jelezzék az ismerosomek. Csak a tudatba nem szeretnének bele nyugodni hogy ha vissza fizetik a vétel árat akkor is marad a telefon a vevőnél. úgyhogy ezt az összeget követeli. Hisz az összeg mind két fél elmondása alapján annyi volt.
2021. márc. 17. 21:02
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ordas kamu.

A rendőrség konkrétan bekaphatja.

Bűncselekmény nem történt, elmehetnek a sóhivatalba.

A telefont vevő max. polgári peres eljárást kezdeményezhet, de nincs mire.

Szóval itt valakit nagyon szivatnak.

2021. márc. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval itt valakit nagyon szivatnak."

minket válaszolókat! :D

2021. márc. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, hogy időt és energiát szánt az olvasásra és válaszra. Ezek szerint a lényeg, hogy pénzt csak akkor kaphat ha a telefon vissza kerül.
2021. márc. 18. 04:30
 18/19 anonim ***** válasza:

Ez elég zavaros, és kicsit gyerekes történet. Ez a vevő meg a rendőr haverja...

Az eladó (ismerősöd) jelentse fel egy másik rendőrkapitányságon a vevőt. Ennyi. Na ne azzal, hogy ellopták a mobilját (bár én lehet megtenném, hagy szivassam kicsit a vevőt, nagy az arca), hanem család vádjával.

Mert megvette a telefont, majd visszakéri az árát, de a készüléket nem adja, ráadásul használja, az csalás bűntette.

A használat miatt amúgy sem az eredeti vételár jár vissza.

2021. márc. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
*csalás vádjával
2021. márc. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!