Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen mosógépet vegyek?...

Milyen mosógépet vegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mosógépvásárlás előtt állunk, ki is néztem egy modellt, ami megfelelne, ám nem tudom, hogy a 6 vagy a 7 kiló ruha befogadóképességűt válasszam. Négytagú családról van szó. A gond az hogy mindkét mosógép műszaki adatai (méretek és súly) azonosak. Elvileg amelyikbe 7 kiló ruha fér, nem súlyosabbnak kellene lennie? Erősebb motor...mit tudom én...

Vagy csak így működik, hogy betesznek egy kicsivel nagyobb dobott és máris kész a 7 kiló ruha befogadására alkalmas mosógép??



#mosógép #6 kilós #7 kilós
2014. szept. 7. 11:03
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Azt észrevettem, hogy amikor állítom be a programot és alacsonyabb hőfokot választok, lerövidül a mosási idő, ez logikusnak tűnik. Ám menet közben "eltűnik" 15 perc, az már nem annyira.
2014. szept. 14. 10:30
 12/12 anonim ***** válasza:

Azért, mert ezek a gépek, belekalkulálják azt is, hogyha valami gond van. Például csak akkor érvényes a mosási idő, ha teljes ruhatöltettel mosol, vagy annyival amennyi meg van adva a programra. Ha kevesebbet mosol, akkor érzi, hogy ez már tiszta, vagy hogy kevesebb ruha van, és lerövidíti a programot. De nyilván azért ír többet, mert mi van, akkor ha a ruhát nem tudja kiegyensúlyozni, csak 6. nekifutásra sikerül neki. Az legalább 5-6 perc és még keveset is mondtam (öblítések közötti centrikre gondolok) És mivan akkor, ha túlhabzott a gép és mentesít éppen? Igen! Volt már ilyen. Túlhabzott a mosószer a gép megállt, 5 perc múlva habnak nyoma nem volt. Amúgy meg benne van a használatiban, hogy a mosási ideje, a ruha anyagától, szennyezettségétől, függhet.


Egyébként többnyire pontos.

2014. szept. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!