Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen mosógépet vegyek?...

Milyen mosógépet vegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mosógépvásárlás előtt állunk, ki is néztem egy modellt, ami megfelelne, ám nem tudom, hogy a 6 vagy a 7 kiló ruha befogadóképességűt válasszam. Négytagú családról van szó. A gond az hogy mindkét mosógép műszaki adatai (méretek és súly) azonosak. Elvileg amelyikbe 7 kiló ruha fér, nem súlyosabbnak kellene lennie? Erősebb motor...mit tudom én...

Vagy csak így működik, hogy betesznek egy kicsivel nagyobb dobott és máris kész a 7 kiló ruha befogadására alkalmas mosógép??



#mosógép #6 kilós #7 kilós
2014. szept. 7. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

De igen,jellemzően így csinálják...

Hasonlítsd össze az energia osztályt,a programokat...stb

Ha teljesen ugyanaz akkor a 7kg kapacitású a logikusabb.

~ 1 öltözet ruha +mosása az 1kg különbség.

2014. szept. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk a 7 kilós kicsivel drágább. És a 7 kilóst nem tudom mindig megtölteni ruhával, és csak 5 kilót teszek be, nem rosszabbat csinálok? Centrifugáláskor jobban igénybe veszi a csapágyakat és hamarabb tönkre megy.
2014. szept. 7. 11:22
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem probléma,ne félj ettől...:)

Optimálisan max 3/4 részig kell a ruhát tölteni egy mosógépbe.Ha ennél sokkal kevesebb(értelemszerűen nem 1 zokni...stb:))a mosógépek súlyautomatikája picit kompenzál a beállított programban.

2014. szept. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A leírás szerint a hét kilós kevesebb áramot fogyaszt, amin megint csodálkozom.
2014. szept. 7. 11:31
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

A fogyasztási adatokat egy (pl.:pamut 60 fok)referencia program általános beállításaihoz számolják.

Ha a fogyasztási adat eltérés nem nagymértékű(~10-15kwh/év különbség)nem sokat nyom a latba.Kivéve ha az év minden napján mosol akár többet is.Ez esetben ugyi megint csak a nagyobb töltetű a logikusabb.

2014. szept. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Legyen az elején kijelző, ami mutatja meddig működik. A többi tökmindegy :)
2014. szept. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
7 kg-os mosógépet vedd be. Nem is kell teletölteni a gépet, mert akkor nem lenne meg a mángorló hatás. A gépekbe beleraknak egy 7kg-os dobot és kész. Az erősebb motor nem feltétlnül jelent több súlyt. Sőt! 7kg-osat vedd meg, sokat tudsz belepakolni, és kevesebb idő alatt kimosol mint régen.
2014. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs sok különbség, érdemes a nagyobbat megvenni. Barátomék csak ketten vannak, 3.5kg-s gépet vettek. A plédeket, paplant már nem tudja kimosni, azt mindig kézzel mossák. Mi hárman vagyunk, 7 kilós a gép, és a paplant is szépen lehet vele mosni. Persze nem mosunk minden héten paplant, de ha kell, akkor jó hogy tudja.
2014. szept. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Panellakásban el se nagyon fér a nagy mosógép. Vagy a felültöltősből van akkora?
2014. szept. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na végül is megvettük a 7 kilós modellt. Most az lenne a kérdésem, hogy mennyire pontos a digitális óra, ami mutatja a hátralévő időt. Amikor véget ért a mosási program még 50 perc volt hátra, amint átugrott a tisztállásra csak 35 maradt, ez hogy lehetséges? Mondjuk, nem volt benne 7 kiló csak 5 kb.
2014. szept. 14. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!