Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Akinek van szárítógépe,...

Akinek van szárítógépe, mennyire használja ki, elégedett-e vele, megéri-e venni? Melyik a márka jó?

Figyelt kérdés
Mennyire kell figyelni, hogy milyen ruhát teszünk bele, pamut ruhák jól bírjàk a szárítást?

2014. aug. 29. 08:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Télen 100%-on jár a gép, télen egy áldás, nem állnak a szárítón a ruhák, nem penészednek a falak, nem foglal sok helyet a ruha száradása. Nagyon elégedett vagyok vele, és igen megéri venni! Télen nagyon jó! Melyik márka jó? Most mondanám, a Miele-t de az drága. Inkább azon van a hangsúly, hogy mennyire energiatakarékos! Az olcsóbb 60.000-80.000-es szárítógépek zabálják az áramot, míg azért egy drágább kategória annyira nem. Mondjuk itt az a lényeg, hogy mennyivel fog meglátszódni a számlán. Ha most spórolsz a gépen, az a villanyszámlán nem fog. Márkából ajánlom a Bosch-t, Siemens-t. Azért ezeket, mert ezekbe van nedvességérzékelő, ami ha úgy érzi, hogy ez nem annyira nedves, vagy gyorsabban szárad, akkor levesz a programidőből. akár a felét, akár a 3/4-is leveszi!


Műszál és a Pamut! Ez legyen különválogatva anyag szerint. A többi a szín az mindegy! A pamutok bírják többnyire legjobban a szárítást. A szárítógépen érdemes a szekrényszáraz + programot használni mert a sima szekrényszáraz program az pont annyira szárítja meg a ruhát hogy be tudd tenni, ugyanakkor a nadrágok gumijai, és egy-egy sarok azonban vizes marad, ami nem jó. Általában 10-15 perccel szárítja tovább a gép de megéri.


Ha olyan cuccot raksz bele, amin matrica van, akkor érdemes használni az alacsonyabb hőfok opciót, amivel pár fokkal alacsonyabban szárít de 5-6 perccel tovább. Én azt mondom, ez megéri a ruhák épségéért.

2014. aug. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
CSak a lényeget nem írta le. 2 féle van, az egyik az forró levegővel szárít, normálisan, a másik meg hideg felületre csapatja le magában, ez a kondenzációs. Na ez be fog rohadni idővel, és büdös lesz. A kombinált mosó-szárítógép is ilyen, de ezzel meg olyan szo.ások lesznek, mint pl csak félig rakottan lehet mosni-szárítani, illetve mosás után meg kell várni vele a szárítást ism níg külön cuccosnál mehetnek egymás után, párhuzamosan is. Nagy családnál mindenképp külön gépet vegyél.
2014. aug. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2-es! Mind a 2 forró levegővel szárít, annyi különbséggel, hogy a kondenzációs, egy tartályba "lecsapatja" a vizet, míg a másik, ha jól tudom hőszivattyűs, ami a szabadba vezeti ki a forró párás levegőt!


A mosó-szárító gépeket azért lehet csak félig rakni ruhákkal, mert kell a hely! Amikor berakod mosásra a 7kg, akkor a ruha gyűrve, és összenyomódva kerül a dobba. A víz miatt pedig kevesebbnek látszik a ruha tömege. Szárításkor azonban a ruhák "kirúgnak", és kell nekik a hely, hogy ne legyenek gyűrödtek. Így ha 5 kg ruhát raksz be mosni, akkor az szárításkor ki fogja tölteni a dobot.

2014. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Milyen márkák jók? Külön szárítógépre gondoltam. Akinek van, az utólag elégedett-e a megvásárlásával, vagy nem? Ruhákat nagyon gyűri a szárítás végére?
2014. aug. 31. 12:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Bosch, Miele-t ajánlom. Nedvességérzékelősek. A ruha gyűrődése attól függ, hogy hogyan teszed be! Ha mindent szépen összehajtasz minden ruhát, mintha a szekrénybe raknád, és úgy rakod a szárítógépbe egymásra őket, akkor egyáltalán nem gyűri. De csak akkor ha MINDEN ruha így van belerakva. zoknik gatyák kivételek.
2014. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor a kondenzációs a felmelegített levegőből egy hűtőfelületen lecsapatja a vizet, és a kiáramló levegő a fürdőszobában marad, vagyis nem pocsékolom a jó pénzért gyártott meleget a szabadba?
2014. aug. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
utolsó: Mondhatni igen. Egy kondenzációs szárítógép is, ha 7kg farmert vagy törülközőt szárít, akkor az is +3-4 fokkal megemeli a hőmérsékletet! A máik tipusú, (azt hiszem hőszivattyús de nem biztos), az meg olyan, hogy forró levegővel elkezd szárítani, és ha a a forró levegőpáratartalma eléri a 70 vagy 80%-ot, akkor a forró párás levegőt kiszivattyúzza/kinyomja a szabadba. Hátránya ennek, hogy ezt rendesen be kell kötni a falba, úgyhogy a levegő a szabadba tudjon távozni. Ha ez nem lehetséges, akkor nem kell ilyet venni! Azért nem lehet visszavezetni a fürdőbe, mert akkor ott is párás lesz a levegő, aminek következtében a szárítógép is tovább és nehezebben szárít illetve a falak is penészednek, ha a szobába vezetettjük!
2014. aug. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Imádom ezeket az idióta parasztvakító marketingneveket. Direkt nem írnak le semmit normálisan, érthetően.


Szóval a régebbi, az az amiben csak egy fűtőszál és egy dob van meg egy ventillátor. Ez a szobából (vagy kintről, csövön bevezetve) beszívott levegőt egyszerűen felmelegíti, átfújja a dobon, forgatja, és kifújja az utcára a párás forró levegőt.


A másik típus viszont ugyanúgy beszívja, felmelegíti, forgatja, DE a kilépő levegőt előbb egy hűtőfelületen lecsapatja (a pára kicsapódik ha hideg felületre ér) és emiatt a szobába marad a meleg, de már száraz levegő.


Jól értelmeztem?

2014. aug. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Még nem vettem meg a gépet, de most láttam egy egész jó Bosch márkájút. Bosch szárítógéppel milyen tapasztalatok vannak, megbízható? Ha régi mosógépem van, amin max. 1000 fordulatszámú a centrifuga, akkor nagyon hosszú idő alatt fog végezni a szárítógép a programmal? A gyerek műszálas téli overálját bele lehet tenni szárítani? A pamutot és a műszálas ruhákat külön kell válogatni, vagy mehet egybe is pl. az overál mellé pamut ruha, mert a ruháink szinte mind pamutból vannak, műszálassal nem tudnám megtölteni a gépet.
2014. szept. 29. 09:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Bosch márka jó. Pamut műszál külön legyen! Mondjuk egy műszálas anyagnak kell vagy 20-30 perc mire megszárad addig egy pamutnak kell vagy 1-2 óra. A szárítógépen lehet állítani, hogy mennyin lett centrizve a ruha, és ahhoz igazítja az időt. Például 1,5-2.0kg pamut ruhához 1000-es fordulaton 40-45 perc kell, de ha 1200-n centrized akkor csak 35-40 perc. Szóval lehet állítgatni némelyik tipusnál. Beteheted nyugodtan az overállokat, csak 3 kikötés van! Pamut és műszál TELJESEN külön menjen, és a szűrőket MINDEN szárítás után tisztítsd meg, és gombokat gombold be cibzárokat cibzározd be. Nem baj, hogy 1000-es a centrifuga, a gép úgyis leveszi az időt (máramelyik), ha 7 kg helyett 4kg ruhát szárítasz.
2014. szept. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!