Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem hűt 1°C-t sem a...

Miért nem hűt 1°C-t sem a mobilklímám?

Figyelt kérdés
Most vettük, egy 90.000Ft-os Sencor készülék. Egy 20nm-es szobában van (nap nem süt be, ablakok zárva), a meleg levegőt a szobából az ajtóra fúrt lyukon keresztül a folyosóra vezeti. Már vagy 2 órája megy, és a hőmérő (és a mi érzékelésünk) szerint ugyanannyi a hőmérséklet a szobában, mint előtte. Pedig a klímából jó hideg levegő jön ki, ha közvetlen elé teszem a hőmérőt, mutatja is, hogy 17°C-os, mint amennyire be van állítva, de a szoba mégsem hűl. Mi lehet a baj?

2014. jún. 11. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

jön belőle a levegő persze, de ezeknek nagyon kicsi a teljesítményük


ennyi pénzért már meg lehetett volna oldani egy egyszerűbb, kis inverteres oldalfalit


am a többi lakótól nem félsz, hogy befűtesz a folyosóra? :D

2014. jún. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Eygszerű, nem elég nagy a hűtőteljesítmény, hogy lehűtse a szobát. Máshogy szólva,a szoba gyorsabban melegszik mint ahogy az hűteni tudja. Egy a vége: megszívtad.
2014. jún. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesség igény nélkül(pl:a folyosó "kihúzza" a hűtött levegőt)...stb

Nem állt fel a hőkeringés a szobában.Arrébb kell helyezni a készüléket vagy,elfordítani másik irányba...

2014. jún. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
...meg lehet kísérelni: hogy ha van külön ventilátorod esetleg akkor,azt fixen állítva a mobilklíma kifúvójára merőlegesen(a légáramok keresztezik egymást) ELÉ-LEFELÉ irányítva...
2014. jún. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Én is benyaltam a mobilklímát. Spórolni akartam!

Mondjuk nálam működött de ment a levesbe.

Nálad valószínűleg rossz a ház/lakás hőszigetelése(ablak, fal).Borítékolom, hogy tetőtér és vagy legfelső szint. Több hő megy be mint amit a mobilklíma le tud hűteni amin ekkora melegben nem is csodálok.

2014. jún. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
próbálj várni még egy kicsit, mert a falak át lehetnek melegedve, és sok hőt képesek magukban tartani (visszamelegíteni a lehűtött levegőt)
2014. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

bocsi, telóról vagyok, és elsiklottam a 2 órája megy rész felett :(

akkor az lehet amit már írtak, hogy gyenge

2014. jún. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A mobil klima tré,mert amit az egyik oldalon kifúj az helyett valahonnan beszívja a meleg levegőt.
2014. jún. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 12. 14:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Írták előttem, hogy a "mobilkíma tré"!!!! Ez nem igaz. nekem eddig egy 1 csöves klímám volt, és azt használtuk. Lehűtötte a 36nm-es garzont. De mivel jött rá egy jó árajánlat, így eladtuk. Most vettem használtan 30.000-ért egy 2 csöves mobilkímát, és határozottan mondom, hogy sokkal jobb mint az 1 csöves klíma! Ez a klíma kinttről szívja a levegőt, és természetesen ki is fújja. Az igaz, hogy az 1 csöves klímák nem hatásosak, mert ugye az a benti levegőt fogja lehűteni, és kifújja a szobából. De a kifújt levegő helyére áramlik be meleg levegő, réseken, ablakon,stb.. De ez a 2 csöves klímánál ki van küszöbölve. A régi klímám(ami új volt), 24 órából kb18-20 órát ment aktívan és a maradékot ment csak ventilátor módban(de nem volt hideg alakásban, csak elviselhető). Ez a 2 csöves rendszer 24-ből kb 4-5 órát üzemel és a többit csak ventilátor üzemmódban megy(olcsóbb sokkal az üzemeltetése), és sokkal hidegebb van a lakásban.Először amikor megvettem, bekapcsoltuk, és elmentünk strandolni. Mire hazajöttünk, és beléptünk, engedni kellett be kintről meleglevegőt, mert annyira hideg volt a lakásban! Így most be van állítva 20 fokra, és azt kényelmesen tarja úgy, hogy csak ritkán kapcsol be a kompresszor. De hozzá teszem, mi soha nem kapcsoljuk ki, így nem is melegszik fel a lakás. ha teheted vegyél egy 2 csöves klímát, és add el a tiedet.Ha előtte utána olvastál volna neten, mindenhol leírják, hogy az egycsöves nem jó klíma! Egyébként 3 hét múlva eladom a miénket is, mert addigra bekötik az inverteres klímánkat. Ha érdekel írj.
2014. jún. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!