Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kenyérsütő géphez gyakorlati...

Kenyérsütő géphez gyakorlati tanácsok?

Figyelt kérdés
Most szeretnék venni egyet, régòta vonz a dolog, hogy saját kenyeret készítsek. Sokszor mire boltba jutok már nincs, vagy épp csak ezert kell lemenni. Találtam egy jò kis blogot: limara pékség. Most azt nem tudom, hogy kell e más recept, ha gépben sütöm, mint ha sütőbe? a blogon, a gépbe csak dagasztja, majd kiveszi és keleszti, és utána süti meg. A gépben nem kel meg, vagy mi? Most hogy is van ez

2013. aug. 19. 20:24
 1/2 anonim válasza:
Szerintem nem kell más recept. Ha gépet veszel, nem biztos hogy a legdrágábbat vedd, de 2 lapátosat vegyél. (Az egy parasztvakítás, hogy lekvárfőző program is van benne, az van a lábasban és a fakanálban is!)Az jó, hogy időzítője van, mert ha este berakod a hozzávalókat, reggelre kész a friss kenyér:-) Én a harmadik gépemet használom (alig),szinte csak tészták dagasztására). Nekem eddig egy Bo.an nevű majdenem noname volt a legjobb, olcsó volt, és 5 évig bírta. Annak is és a jelenleginek iscsak 1-2 programját használtam. Végigpróbáltam a fehér, a francia, a teljes kiőrlésű ....stb programokat, és kiválasztottam kettőt, aztán a saját addigra kitapasztalt receptúrát használtam. A lényeg úgyis a dagasztás, még ha kelt kalácsot készítek, akkor is a gépet használom; ha kenyérprogram, figyelni kell rá, mert elkezdi keleszteni, de akkor le kell állítani és kivenni a tásztát.(Van olyan gép, ami kifejezetten tészta dagasztó műveletet is tud, de a kenyérprogram is leállítható!)
2013. aug. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
jaja, csak a szarmunkát, azaz a dagasztást csináltasd vele, és tényleg jobb a kétlapátos, mert abba tutira belefér az 1 kiló kenyérnek való anyag és nem fut ki :) belefér éppen az 1 lapátosba is, de h frankón csinálod, fedőig kel. :)) Sütni viszont sütőben süss, ha ráérzel, dettó olyan lesz mint a "bót" sőt sokkal jobb!
2013. aug. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!