Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha az áramerősség a lakásba...

Ha az áramerősség a lakásba 240 volt az túl sok?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a lakásba a Tv(LCD) egyszer világosabb a kép egyszer sötétebb.Váltakozik. Azt hittem a TV-nek van baja és vissza kell vigyem mert garanciában van. De megfigyeltem, hogy felgyújtok egy éjjeli lámpát az is egyszer erősebben világit máskor gyengébben.(10-20 másodperces váltakozások)Tehát lemértem az áramot a konnektorba és van mikor 235 de van mikor 240 volt a feszültség. Az lenne az oka? Ha igen akkor hová kell forduljak?A lakásban van a gond vagy a villanyszolgáltatóhoz kell forduljak?

2013. febr. 26. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Amit mértél az nem áram erösség, hanem a hálózati feszültség.
2013. febr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem áramerősség az hanem feszültség ami az áramerősségnövekedést is elő idézheti.Ha 240V-ot is eléri az csak kintről jöhet a szolgáltatónak meg kell emliteni.

Olyan helyen laksz ahol kevés fogyasztó van a hálózaton?

2013. febr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kajavitást is, én nem írtam jól...tehát feszültség.... Olyan helyen lakom ahol több utca van, házak vannak én is házban lakom, az igaz, hogy pont a mi utcánkba 5 ház van, tehát nagyon rövid utca.Na de körös körül más utcák is vannak, amúgy Sopronról van szó, nem egy faluról :-) A központtól 10 perc gyaloglás, tehát nem is a város szélén lakom. Akkor a szolgáltatót kell rugdossam?
2013. febr. 26. 12:12
 4/14 anonim ***** válasza:

Semmi köze a kép fényerőváltozáshoz a mérési eredményednek.

A képtartalomhoz állítja a megvilágítást és még érzékelheti a környezeti fényt is.

2013. febr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
240 v önmagában nem probléma az ugrálás lehetett amiatt is h nem tartottad stabilan a műszert.Mennyezeti lámpák is szoktk villogni?Újépítésű vagy régebbi a ház?
2013. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
LCD tv-ben van energiatakarékos üzemmód, az okozza ezt! Keresd a menüjében és kapcsold ki ha zavar. Semmi köze a hálózati feszültséghez.
2013. febr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sajna +-10% eltèrès 230V-hoz kèpest lehet szabvàny szerint…
2013. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
31%
Jó lenne elolvasni végig a kérdést és a hozzávaló szöveget,ugyanis leírta h az éjjeli lámpa is villog..
2013. febr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

van mikor 235 de van mikor 240 volt a feszültség


akik nem ilyen szerencsés helye laknak, időnként 190V is előfordul. :

2013. febr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Azt vettem észre, hogy a lakásba a Tv(LCD) egyszer világosabb a kép egyszer sötétebb..... ....Tehát lemértem az áramot a konnektorba és van mikor 235 de van mikor 240 volt a feszültség. "


A tévében meg tápegység van, ami biztosítja a készülék szükségletét az esetleges ingadozástól függetlenül.

Az általad mért érték normális.

Ha a tévén észlelt fényerő ingadozás megegyezik pl a lámpa fényerőváltozásával, az a tévé gondja. Nem kellene hogy gondot okozzon neki.

Az előttem szólók javasolták az eco funkciók kikapcsolását.

Nekem is van LCD tévém, a képtartalomtól függően változtatja a háttér intenzitását.

Próbáld egy statikus képpel, pl teletext oldallal. Olyankor is változik-e, illetve a változás a lámpával összefügg-e?

2013. febr. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!