Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mikró-problémák. ötletek?

Mikró-problémák. ötletek?

Figyelt kérdés

a szüleim több mint 20 éves mikróját kivéve (ami a mai napig tökéletesen működik, soha semmi baja nem volt) szinte minden mikró a környezetemben így ment tönkre (egyet kivéve), hogy belül van ugye az a kis fémrács. azon van egy ilyen kartonpapír szerű(-nek tünő) kis lap, azzal van lefedve. ez a kis lap ma reggel lekezdett izzani, égni. anno a kolis mikró is kb minden évben így ment tönkre, amig lehetett mindenki használta, pedig már teljesen fekete volt, füstölt... én nem mertem volna, bár ez lényegtelen. nekünk is több mikrónk járt így...

namost. azt mondják, ne tegyünk fémet a mikróba. ezek meg beleépítik... bár tudom, engem is próbáltak már meggyőzni, hogy bármilyen mikróba lehet fémet tenni, de ők még talán nem látták ennek mi a vége (az meg más téma, hogy az új, grilles mikrókba lehet... vagy van amelyikbe akkor, ha olyan üzemmódban vannak) a koliban ezt a fémes dolgot is sokan lesz.rták, simán beletettek kiskanalastul kávét, levest, mindent, az meg csak szikrázott, pattogott. nem tudom, ez játszhatott-e szerepet az amortizációban, mert ők biztosan állították, hogy bizonyított, hogy ilyet lehet. na ez engen nem érdekel, sosem rakok bele fémet, koliban sem tettem hiába nem az enyém a mikró.


a lényeg, ami a kérdésem lenne, hogy szerintetek ezt kicseréli a szerelő olcsón (még épphogy csak elkezdett égni, véletlen épp benéztem amikor láttam mi van... általában már sokkal rosszabb állapotban szoktuk észrevenni...), és mennyiért cseréli ki? vagy egyszerűbb újat venni, mert nagyobb baja is lehet belül, ami miatt ez történhetett? és kb mennyiért csinálják meg, ha megcsinálják?

vagy vegyünk újat? mert akkor nem megyek bele egy ilyen szerelős-dologba.

és az utolsó kérdés, ezt a továbbiakban hogy lehetne kivédeni? vagy marad az, hogy pár évente új mikrót vegyünk? esetleg van olyan mikró amiben nincs ez a lapka? (a hagyományos, fehér, sima kismikrókra gondolok... nem azokra, amik úgy néznek ki mint egy kis sütő, rács van bennük, és az ajtajuk is úgy nyílik... hagyományos kismikróra vágyom, vagy inkább vegyünk egy szuper, új, grilles, anyámizéjásat? azok nemtetszenek :D meg albérletben vagyunk, ide nem akarok semmi nagyértékű-véglegeset)



2011. dec. 2. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a javítása nem kerülhet sokba, mivel már 8-10 ezerért lehet venni újat. Bár ezek nem grillezősek.
2011. dec. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 norberto79 ***** válasza:
Az csak a csillámlemez, lehet venni te magad is beszabhatod, lehet szépen vágni kb. 2000 forint egy mikrora való darab.
2011. dec. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló is mondja azt a lapkát csillámlemeznek hívják. Lehet venni kimondottan a Te mikródhoz szabott eredeti darabot, vagy univerzálisat (kb. A4-es méretű) melyből ollóval kell kivágni a kívánt méretet, és saját kezűleg beszerelni (kb. 2 csavar ki-be csavarásáról van szó).

Kérdezted hogyan védhető ki, hogy ez a lap kiégjen. Nos, ez a lap kizárólag attól ég ki ha ráfröccsen étel v. ital (a főzés során) és az ráég. Tehát kivédeni úgy lehet, hogy rendszeresen melegítés/főzés után le kell takarítani az ételt/italt a lapról, vagy minden esetben védő-búrát kell használni az edényeken.

Ha nem találsz sehol ilyen csillámlapot keress meg e-mailben, és megbeszéljük.

2011. dec. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :) de az a cucc beszívja a nedves dolgokat nem? legalábbis megmarad rajta, van amit nem igazán lehet lepucolni... amikor beköltöztünk elég retkes volt minden, de kitakarítottam rendesen, volt rajta valami folt de eláztatni meg nem akartam, le meg nem jött. elég pici a mikró, a mi fedőnk nem volt jó bele, majd nézünk valami kisebbet. szerintem viszont gáz, hogy ilyen sz@rokból csinálják ezeket. jó, oda kell figyelni, de akkor is....


köszi még 1x mindenkinek, ha nem találok, majd felkeresek itt valakit :)

2011. dec. 2. 11:27
 5/9 A kérdező kommentje:
amúgy milyen boltokban lelhető fel ez a valami? neten nem akarom megrendelni, mert így az egész mindenségnek csak a fele postaköltség. ha lehet, ezt az összeget inkább megspórolnám, elmegyek én érte szinte bárhova... OBI, valami kisebb-nagyobb műszaki bolt, szervizek? honnan lehet beszerezni? előre is köszönöm :)
2011. dec. 2. 19:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Csillámlemez ügyben ezt ajánlotta több fórumozó is.

Állítólag nem drága.


Maglódi út 6.

Budapest

1106

Magyarország

E-mail:

sini@sini.hu

Telefon:

+36-1-433-0750

Fax:

+36-1-433-0751

[link]


Ha meg valaki újban gondolkodik, szívesen segítek, szerintem a whirlpool mikrok elég megbízhatóak.

Jaaa, most év végéig 4 év teljeskörű gari van rá.

Szerintem ez tuti. (: Írjatok, ha segíthetek.

2011. dec. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

újat nem akarunk, ez egy noname akármi (mellesleg nem is a miénk)


Bp-fele pont nem járok, az akárhovát azt mondjuk a környező megyeszékhelyekig gondoltam. rendelni nem szeretnék, mert ahogy elnéztem rendelni lehet, de az egésznek csak a fele postaköltség lenne. ha lehet ezt megspórolnám inkább. ezért kérdeztem, hogy obi, baumax, praktiker (bár ezek azt sem tudom mit árulnak pontosan, ha nem lenne ilyen sz.r a netem esküszöm megnéztem volna valami online katalógusukat) szóval itt fellelhető-e, vagy csak állítsak be egy szervizbe, vagy műszaki boltok árusítanak-e ilyet? mert akkor azt keresek :)

2011. dec. 3. 16:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Szervizekben ahol javítanak mikrót fellelhető. Bár nem szeretnek csak alkatrészt eladni, de van nekik tutira. Multikban biztosan nincs.
2011. dec. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdezo,hol vettel végul csillámlapot?
2020. febr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!