Igaz az, hogy 220 V-os rendszer nem bír el kb.2-3kW-osnál nagyobb teljesítményű gépeket nem bír el?
@12:13
Rengeteg 3 fázisú tűzhely van, nagy gondban voltam, mikor 2 éve vennem kellett...
Nem tudom hány amperes biztosítékom van, de akkor is bírja, ha egyszerre 2 főzőlap és a sütő is megy, az kb 5-6 kW.
Villanytűzhelyet lehet 1 től 3 fázisig kötni!
A mérő előtti automata amperszáma szorozva a 230 Volttal megadja az össz. terhelhetőséget. Az új szabályok szerint 32 Amperes automatát is lehet kérni a szolgáltatótól, de nem árt a lakás belső hálózatát is felújítani a nagyobb terhelés miatt.
Gazdaságosan a gerincvezetékről lecsatlakozva kisfeszültségen egyfázison 10kW-os fogyasztót lehet táplálni, míg három fázis esetén ez 63kW. Középfeszültségen: 400kW a maximális fogyasztó, Nagyfeszültségen 400kW felett.
Üdv!
A villanytűzhelynél a bekötés vagy 1 fázis vagy 3 fázis. Illik külön biztosítani illetve a terhelésnak megfelelő vezetékkel bekötni illetve kiépíteni a villyanyóra szekrénytől toldás, kötés nélkül. Amennyiben 3 fázisról használod, úgy minden funkciója használható egyszerre a tüzhelynek. Főzőlapok, sütő bármilyen kombinációban. Amennyiben egy fázisod van és szakszerüen a gépkönyvnek megfelelően van bekötve akkor a szabályzó kapcsolók kireteszelik, tiltják egymást. Pontosabban: csak egy bizonyos terhelést, fűtőlap kombinációt engednek egyszerre használni. Használtam ilyen villanytűzhelyet.
Terhelés: alap esetben 16A-t kötnek, ajánlanak fázisonként a lakásba. De mint említették már előbb akár 32A is lehet. Persze szintén fázisonként. Ezt, hogy ki tudd használni megfelelő belső hálózat kell a lakásba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!