Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen mosógép jegyzi meg a...

Milyen mosógép jegyzi meg a programot áramszünet esetén, és folytatja ott ahol abbahagyta?

Figyelt kérdés
Candy Aquamatic 4 kg-os elöltöltős (mini) mosógép mosás közben le kellett kapcsolni az áramot… elfelejtette a programot, csak előről tudom elkezdeni. Ez így nekem nem jó, le akarom cserélni. Milyen mosógép jegyzi meg a programot ilyen esetben? Fontos hogy másfél szobás lakás fürdőszobájába beférjen (tehát felültöltős szóba jöhet). Maximum 200 ezer Ft-ig.

tegnap 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Nincs ilyen mosógép, áramtalanítás esetén minden eszköz amiben nincs akkumulátor "visszaáll" az eredeti állapotába.


Miért kellett lekapcsolni az áramot? Mindig lekapcsolod az áramot mosás közben?

tegnap 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Nyilvánvalóan nem létezik ilyen mosógép.
tegnap 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Nekem egy Samsung van, ez megjegyzi áramszünet esetén hogy hol járt és onnan folytatja.
tegnap 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

3


Kérlek írd már meg, melyik modell

tegnap 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Ezért minek lecserélni egy mosógépet? Nálam jó ha egyszer van egy évben áramszünet, akkor sem biztos, hogy megy a gép. A tervezetteket meg előre bejelentik.

Hacsak nem csalsz, és a bojler vezérelt áramáról nyomod a mosógépet ;)

tegnap 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Nekem egy nagyon régi Fagor legalapabb gépem van. 8-10 percig megjegyezi. Van benne egy kondi ami amig ki nem sül ellátja energiával az agyát. Ezek szerint az új gépekben már ez sincs? LOL!
tegnap 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Zzzoli ***** válasza:
100%

Kedves #1

Azért ne gondold hogy nem jutott eszükbe a tervezőmérnököknek ennek a problémának az áthidalása, hiszen pillanatnyi, vagy hosszabb áramszünet bármikor bekövetkezhet.

Egyébként kedves kérdező az LG is ilyen, igaz nekünk mosó szárítógép van.

Ha abból indulok ki hogy a Bosch mosogatógépünk is folytatja ott ahol abbahagyta, valószínűleg a mosógépeik is.

tegnap 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
31%

Eeprom vagy ma már gyakrabban flash memória szokott lenni helyette, 8 lábú IC formájában, vagy a vezérlőprocesszorban is lehet integrált tárkapacitás.

De ezt már a tekerős programkapcsolós Whirlpool is tudta, ami szintén processzorvezérelt. Nem azért van tekerője, mint a régi gépeknek, ami tisztán mechanikusan vezérelt volt és egy szinkronmotor mozgatta, hanem ez a beállítószerv, illetve menet közben lépteti előre a processzor.

Áramszünet után folytatja, illetve a felhasználó törölheti a programot, ha akarja, leszivattyúzásra állítva a gépet.

Egyszerű kenyérsütő gépek is tudják mellesleg folytatni a programot, semmit nem látsz benne (tároló alkatrészt), csak egy "cseppentett" processzort, ami ezt önmagában tudja. Ezt is a felhasználó tudja törölni, ha akarja, a programléptető hosszú nyomásával.

tegnap 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"a régi gépeknek, ami tisztán mechanikusan vezérelt volt és egy szinkronmotor mozgatta"

Nekem ennek a motornak a zümmögése és a programtárcsa kattogása a karácsonyt juttatja mindig eszembe, mert annó apám ilyenből épített karácsonyfa izzósor villogtatót :D

tegnap 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Váratlanul beállított a villanyszerelő, megbeszéltünk egy munkát, nem mára vártam, de azt mondta neki csak most jó. Ezért kellett lekapcsolni az áramot.
tegnap 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!