Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Újonnan vásárolt sérült...

Újonnan vásárolt sérült mosógépet használnom kellett volna?

Figyelt kérdés

Az otto.de-től rendeltem egy samsung mosógépet 500 euróért, a régit pedig ingyen elviszik (tönkrement)


Ma kihozta a hermes, berakták a fürdőszobába, aláírtam. Ahogy kiléptek az ajtón láttam ütésnyom van a tetején, ahogy levettem a kartonlap fedőt be volt nyomva a mosógép teteje, vélhetően rápakoltak egy nehéz tárgyat aminek a talpa benyomta a tetejét.

Azonnal visszahívtam őket, még itt voltak a ház előtt, hogy vigyék vissza.


Azt mondták itthagyják és használjam amíg nem küldik ki a másik mosógépet, mert hogy mosni tudok addig

DE nekem a fejemben volt, hogy ha használom akkor jóformán semmi sem véd meg attól, hogy azt mondják én tettem tönkre a terméket, de így ha azonnal visszaviszik és képpel bizonyítom "bontatlan" a termék így egyértelmű a szállítócég hibázott

Nagy duzzogva visszavitték, az ottot felhívtam és mondtam mi történt, ők megrendeltek nekem egy másik mosógépet ami szerdán ér ide


Szerintetek jól tettem? nekem úgy tűnt a szállító csak rám akarta sózni a felelősséget, hisz aláírtam és ha átveszem akkor utána szerintük én is "betörhettem" a tetejét

Így viszont neki kell elszámolni a munkahelyen miért van betörve a gép teteje


De jelen esetben akkor nem kell duplán fizetnem a terméket? mert a régi számla még aktív pont emiatt fizetek mindig utólag (1 hónapot adnak rá mindig)



#mosógép #összetört termék
tegnap 19:57
 1/2 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nyilvánvaló, hogy nem érdemes megbízni ilyen esetben és értelme sincs a beüzemeléssel fáradozni, majd leszerelni, felszerelni.

Még akkor is, ha Németország.

De a pénzzel nem fognak átvágni, attól nem kell tartani szerintem.

tegnap 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést én is így gondoltam, hogy erre a pár napra kicsomagolni, beüzemelni, majd becsomagolni nem érdemes de igazából a garancia miatt aggódtam, hogy az otto helyében nem biztos elhinnék pár nap használat után, hogy nem én tettem tönkre


Egyébként is olyan bunkó volt a szállító, a cigit előttem dobta el az udvarban meg nekem kellett segítenem kivinni a régi mosógépet mikor az ő dolguk lenne

Aztán utána még vigyorogtak tökmindegy mert hát aláírtam, hogy átvettem


De szerintem ezzel "védtem" magam, hogy az aláírás ellenére a karton vissza lett téve a tetejére és mivel nem nyúltam hozzá így csakis szállítás közben törhetett össze

tegnap 20:18

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!