Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mit érdemes tudni a régi...

Szgabor kérdése:

Mit érdemes tudni a régi Orion lombikos kávéfőzőkről? Kép-link és a többi alább.

Figyelt kérdés

Kép, ha valakinek névről nem ugrana be: [link]


Emlékszik még valaki, hogy mennyi víz és kávé kell bele, és utóbbit milyenre kell darálni? Meddig lehettek ezek gyártásban, illetve általános használatban? Személyes sztorik is érdekelnek. Van valakinél esetleg használati útmutató vagy korabeli reklám?


Amit eddig sikerült megtudnom: az Orion nem a termék, hanem a gyártó neve, ami pedig ugyanaz, mint amelyik a közismert tévéket és rádiókat is gyártotta (láttam olyan példányt, amelyiknek a felső rögzítőcsavarján szerepel a cég emblémája). Van belőle 2 és 4 személyes, illetve 220V-os és 110V-os változat is.



#antik #Orion #kávéfőző #régi #lombikos kávéfőző
szept. 30. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Olyan mint ha törökös kávé lenne.Én nem szeretem.1940 -es években .Próbáld ki.
okt. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Maga a technológiát perkolációs (szűrős) kávéfőzőnek hívják, ahol a felforralt vizet átfolyatják a kávéőrleményen és egy szűrőn - a zaccot a szűrő megfogja, de a vizet átengedi:

[link]


A hagyományos mokka ("kotyogós") kávéfőző is hasonló: csak ott az alsó, tűzhelyen melegített kazánból a gőznyomás nyomja át a szűrőn és a kávéőrleményen a vizet a felső kamrába:

[link]


Ezt a megoldást vákuumos (szifonos) kávéfőzőnek hívják: a felső lombikba kerül a kávéőrlemény, az alsóba a víz. Amikor a víz felmelegszik, a gőznyomás - a kotyogós kávéfőzőhöz hasonlóan - felnyomja a felső kamrába, ahol - a melegítés tartása mellett - "kiforrázza" a kávéőrleményt, majd amikor abbamarad a melegítés, az alul keletkező vákuum "átszívja" a kávét a szűrőn keresztül az alsó térbe:

[link]

[link]


Most is gyártanak ilyesmiket:

[link]

Magyarországon is kapható:

[link]

[link]

okt. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Itt láthatsz róla videókat:

https://www.youtube.com/results?search_query=Siphon+Coffee+M..

A kotyogós kávéfőzővel nem nagyon vethető össze, mivel az eszpresszó rövid kávét készít, ez meg hosszú kávét.

Továbbá a kotyógószelep (súlyszelep) nem poénból van, bizonyos nyomás alá helyezi a főzőkamrát, ezáltal az őrleményt, amitől hatékonyabban oldódnak ki aromák, kávéolajok.

A French Press Coffee (kézi préselős) a kettőt egyesíti annyiban, hogy hosszú kávé és valamennyire kinyomható némi extra tartalom is.

Az igazi eszpresszóhoz viszont nagyobb nyomás szükséges.

Igazából a hosszú kávék, illetve a túlzott extrakció (akkor is, ha nem lépjük túl az ideális 92 C°-ot) csapdája szerintem, hogy kioldódnak olyan nem kívánatos anyagok (túl sok csersav stb.), ami már nem olyan jó.

Ezért hódít az eszpresszó, ami megfelelő nyomás alatt, csak annyit vesz ki az őrleményből, ami még éppen optimális.

okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!