Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Érdemes dragabb Fi-relet...

Érdemes dragabb Fi-relet felszereltetnem?

Figyelt kérdés

Szerelo fog most jonni hozzam, mert abojler alatti kotodobozban megint tuz volt. Legutobb wagoval kotottek ossze akabeleket a dobozban, de megint tuz volt benne. Most mi legyen a megoldas? Ujabb wago vagy uj kabel a lakaselosztotol a bojlerig?

Ha mar ugyis jon aszerelo, kerjek- e dragabb fi- relet is? Egy villanyszserlo ismerosom mondta, ez alegolcsobb fi- rele, ami nekem most fel van szerelve.

4 eve a szerelo azt mondta, kulon kabel kene a bojlernek az elosztotol. De megis wagot szerelt fel. Most nezegettem ott akabeleket es latom abojler alatti kotodobozban, hogy 2 csoben van 3-3 kabel, 2 wago ep, 1 wago megolvadt. Ha csoben vannak avezetetek, miert akart aszerelo falon kivul nekem elvezetni egy kabelt a bojlerig? Ezt nem ertem.



szept. 9. 11:07
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ha minden anyagot megveszek, mire jon a szerelo, rogton el tudja kezdeni a szerelest. Miket vegyek? Kabel: bojlerhez valo es kabelcsatorna 7-8 meter. Masvalami?
szept. 9. 11:24
 2/15 A kérdező kommentje:
Esetleg dragabb fi-rele.
szept. 9. 11:25
 3/15 A kérdező kommentje:

Mostani fi-relem: Himel 40 A

HDB6VR

Ez nagyon rossz fi-rele? Jobb kene? 15 eve szereltek fel.

szept. 9. 11:27
 4/15 anonim ***** válasza:

Az ára a gyártótól, és a készülék képességeitől függ.

A bojlerhez az alap funkciós megfelel, és bírja a terhelést.

Van rajta teszgomb, ha arra lekapcsol, akkor jó, ennyi az elvárás.

Az, hogy mitől sérült a kötés, és milyen a kivitelezés, innen nem látjuk.

Amúgy valóban érdemes külön áramkört kiépíteni a bojlerhez, mert ha még arról megy a mosógép és egyebek, akkor nem törvényszerű, de lehetnek gondok. Pláne, ha a régi alu vezetékekkel van összehozva.

Egyeztess a szerelővel, én a helyében nem örülnék annak, hogy a tulaj nem ért hozzá, de előre akar dolgozni.

szept. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


A bojlernek kulon kismegszakitoja van, azon egyedul csak a bojler van. Nappali orara van kotve, hogy mindig legyen kenyelmesen meleg viz. Alu vezetekek vannak, igen.

A tesztgomb megnyomasakor lekapcsol, igen.

szept. 9. 12:14
 6/15 A kérdező kommentje:

80 literes hajdu bojler, 2 eves, 1800 watt.

Napi hideg viz fogysztas o.5- 1 kobmeter.

Sok meleg viz fogy.

Pl. Hajmosasos zihanyzas: 30 perc, kenyelmesen szeretek.

szept. 9. 12:17
 7/15 A kérdező kommentje:
Amig ejszaki oran mukodott a bojler, delben mar nem volt meleg viz. Sok meleg víz fogy.
szept. 9. 12:24
 8/15 anonim ***** válasza:
Még mindig nem a FI relé a probléma, hanem az alu-réz összeköttetés. Legalább az alu kábelt ki kellene cserélni rézre. Hogy más teendő is van-e, azt a villanyszerelőnek látnia kell. Előre ne vegyél semmit, mert az is a villanyszerelő dolga. Ha működik a FI relé, ahhoz szerintem felesleges hozzányúlni.
szept. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az aluvezeték magában nem probléma, a probléma az, aki nem ért a technológiájához. De ha ki lehet cserélni, akkor nyilván jobb kicserélni.


Ha éjszakain volt, akkor külön áramköre van neki...


"Mostani fi-relem: Himel 40 A

HDB6VR"

A lényeget nem írtad csak ki, hogy mennyi a névleges hibaárama. Az, hogy milyen jelalakra kapcsol ki, az is kéne, de az elég reménytelen.

szept. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
szept. 12. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!