Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajdu keverőtárcsás mosógéppel...

Hajdu keverőtárcsás mosógéppel lehet öblíteni?

Figyelt kérdés
Van nekem egy Hajdu 303.2 es keverőtárcsás mosógépem, viszonylag gyakran használom miután rendmeraktam, nagyon kezdő vagyok még, és a gépben szoktam öblíteni, de nem vagyok benne biztos hogy így kell.

ma 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Öblitést úgy érted hogy öntesz bele új tiszta vizet és beinditod a motort?
ma 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mad Max2 ***** válasza:
100%

Régen mikor még a keverőtárcsás mosógép elterjedt volt, akkor az öblitésta fűrdőkádba csínálták(tuk)


Fürdőkádba engedsz vízet öntesz bele kis öblitőt, beledobod a kimosott rzhákat, hagyot pár percig, aztán kézzel megöblögeted, 2-3 szor kicsavarod belőle a vízet és már ki is öblítetted... Utána dobtuk be a centrifugába!


Régen ezt igy csínáltuk az automata mosógépek előtti korban:)

ma 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1 válasz, igen pontosan
ma 18:36
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
70%

Ha teheted, érdemes centrifugázni valamennyire az első vagy második öblítővizet, vagy nem tudom, hánnyal tervezel.

Így hatékonyabb a következő (vagy az utolsó) öblítés, mert nem keveredik annyira a mosóvíz maradékával.

Ilyen közbenső centrifugálást a mai automata gépek is szoktak csinálni (régi Energomat nem).

ma 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-esnek "Mad Max2"! Mintha édesanyámat látnám mosni. Édesanyám is pontosan igy mostott egészen 1984-ig. 1984-ben vették anyámék az első automata mosógépet. De az automata mosógép előtt forgo / keverő tárcsás Hajdú mosógéppel mosott anyám. Majd a fürdőkádban öblített. Sima tiszta vízel, öblítőszer nélkül öblített. Nem is tudom hogy létezett-e már az 1980-as évek első felében öblítőszer. A fürdőkádi öblités után egy törpe centrifugája volt anyámnak és abban centrifugálta ki a ruhákat. Szóval az én édesanyám sem a forgó tárcsás mosogéppel öblített.
ma 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mad Max2 ***** válasza:
100%

#5 Létezett már öblitő a 80 as években


Bip öblitő volt a menő:)

ma 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-osnak! 5-ös voltam! Nem emlékszem arra hogy anyám használt volna öblítőszert. De arra igen is emlékeszem hogy karton dobozos TOMI mosóport használt anyám. Ez ugye még az 1980-as évek első felére értendő. Ma már én is TOMI folyékony mosószert használok és coccolino öblítszert. Mindezt sharp automata mosogépben.
ma 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!