Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A hűtőszekrény alig hűt a...

A hűtőszekrény alig hűt a kánikulába. Tönkrement?

Figyelt kérdés

Tiszteletem! Van egy egyszerű Zanussi hűtőm. Az igényeimnek megfelelő; egy kis fagyasztóterű fent és 85 centi magas. Kb 10 éves lehet. A forróság beköszöntével úgy két hete alig hűt. Eddig 3-as fokozattal kellemes hűvöset adott. Most viszont mintha nem is hűtene. 25 fok van a hűtőtérben. A fagyasztó viszont kifogástalanul működik. Jeges volt belül. feltekertem 4-esre erre a jég leolvadt, de nem hűt akkor sem jobban. Max 5-ösön sem


Korábban amikor nagy fokozatra kapcsoltam hangosabb lett. Most halk és konstans megy a zaja, tehát nem ciklikus ki be kapcsol a hőtőrendszer mint régen, hanem perma megy és nem hűt mégsem. Nem is tudom. Várjak amíg elmúlik a kánikula hátha visszaáll? Ha ilyen meleg lesz nyár végéig romoljanak meg az élelmiszerek? Visszaállna egyáltalán?


Köszönöm szépen a tanácsokat.


júl. 11. 11:36
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Persze a rácsot letörőlhettem. Köszi a tippet. Már 17 centire van a faltól, eddig kb 10-re volt. Az ajtóval nem tudok mit tenni.
júl. 15. 19:11
 22/23 Szirty ***** válasza:

"De nem hiszem hogy az ajtó lenne a rossz..."


Pedig épp te írtad le hogy szétrohadt a víztől.


Márpedig ha nem zár rendesen mert alul centis rés van a korrózió miatt az nem túl jó. És nem is látod csak ha aláfekszel.


"csak a fagyasztóból jön le a hideg, akkor nem ok mégsem a logika. Vagy tévednék?"


Én már leírtam, hogy ha egy hűtőkörös a hűtőgép akkor úgy működik (jól) hogy a fagyasztó részből jön le a hideg.

júl. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
De nincsen centis rés. Én nem látok semmit. Abból a pöcökből hiányzik egy darab ami befogja az ajtót. Nincsen benne centis rés. De ha lenne is egy centi akkor is érezhetően jobban hútene
júl. 16. 11:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!