Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A hűtőszekrény alig hűt a...

A hűtőszekrény alig hűt a kánikulába. Tönkrement?

Figyelt kérdés

Tiszteletem! Van egy egyszerű Zanussi hűtőm. Az igényeimnek megfelelő; egy kis fagyasztóterű fent és 85 centi magas. Kb 10 éves lehet. A forróság beköszöntével úgy két hete alig hűt. Eddig 3-as fokozattal kellemes hűvöset adott. Most viszont mintha nem is hűtene. 25 fok van a hűtőtérben. A fagyasztó viszont kifogástalanul működik. Jeges volt belül. feltekertem 4-esre erre a jég leolvadt, de nem hűt akkor sem jobban. Max 5-ösön sem


Korábban amikor nagy fokozatra kapcsoltam hangosabb lett. Most halk és konstans megy a zaja, tehát nem ciklikus ki be kapcsol a hőtőrendszer mint régen, hanem perma megy és nem hűt mégsem. Nem is tudom. Várjak amíg elmúlik a kánikula hátha visszaáll? Ha ilyen meleg lesz nyár végéig romoljanak meg az élelmiszerek? Visszaállna egyáltalán?


Köszönöm szépen a tanácsokat.


júl. 11. 11:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
#10 Nekem meg hasonló esetben elég volt félig leolvasztani, valószínűleg a lefolyó volt eldugulva.
júl. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Vettem már Bosch hütött jó ,de mostani lakásban nem ennyire márkás hütö Van müködik.
júl. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Korábban amikor nagy fokozatra kapcsoltam hangosabb lett."


Nem dupla kompresszoros ez véletlenül, független hűtőkörrel?


Régen találkoztam hasonlóval, volt egy öreg Lehel hűtőszekrény, ami kánikulában néha elengedte magát (leolvadt).

Ennek ellenére használható volt, főleg a kánikula elmúltával, de amúgy sem volt gyakori eset. Meg annak idején, albérleti lakásban, nem is volt benne sok minden, úgyhogy nem volt vészes.

A hűtöközeg gyengülése okozta elvileg.

júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Szervizmérnök úr ***** válasza:
...esetleg az ajtószigetelést is ellenőrizheted, hogy rendesen zár-e mindenhol.
júl. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

6@ Köszönöm a javaslatot. Én az ismeretlen márkáktól nagyon félek. Csak megbízható márkákat veszek. Pl Zanussim van. Ugye ez is elromlik. Mi lenne egy gyengébbel?


7@ "Pont múlt héten tettek ki egy hűtőt a kukák mellé, reggelre már nem volt ott. Itt rettentő sok a kukabúvár."


Igen. Elviszik. De a szomszédok nagyon lesnek. Szólnak a gondnoknak az pedig eltávolíttatja és kiszámlázza a díjat, ami tízezerre is rúghat

Meg egyedül is élek, így elég nehéz lenne


8@ Köszi. Eszem ágában sincsen Bekot venni meg Candyt sem. Utóbbi nagyon olcsó


8@, 9@ azt mondta a hűtőgépszerelő telefonban láttatlanban, hogy a gáz szivárgott el. Feltölthetné 25 ezerért, de úgyis elszökik. A mai hűtőkben nehéz megmondani honnan szökik a gáz, mert szándékosan így vannak csinálva. Érzékeny helyekre teszik ezeket a csöveket, alkatrészeket, ne lehessen javítani. A mai hűtők szerinte nagyon hamar tönkremennek. vegyek újat


10@ Jézusom! 48 órát kell leolvasztani? Nekem már minden leolvadt persze. Sehol nem olvastam ilyet. Vajon ha egész estére kikapcsolom jobb lesz? A fagyasztó még megy. Jeget még tudok tenni a vízbe

júl. 11. 16:39
 16/23 A kérdező kommentje:
13@ Nem tudom milyen kompresszoros. Nagyon egyszerű, egy ember igényeire szánt hűtő. Nézegettem Media Marketbe ott alig van 3db normális hűtőszekrény magyar pénztárcáknak. A többi kirakott 25 fajta mondell 170 ezernél kezdődik és van fél milliós is. Ki veszi ezeket meg?
júl. 11. 16:41
 17/23 anonim ***** válasza:

"Jézusom! 48 órát kell leolvasztani?"

Nem kell, de megpróbálhatod, vagy használ, vagy nem.


"Sehol nem olvastam ilyet."

Most erre mit mondjak? Dehogynem, erről beszélünk, tehát olvastad. Egy vénasszony kommentálta egy gyógyszeres fórumon a mellékhatásra vonatkozó bejegyzésemet így, hát neki is azt írtam, amit most neked: mert nyilván, amit még nem olvasott, az nincs is.

júl. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

17 Írtam, hogy ez nekem igen kellemetlen lenne, hiszen a fagyasztó révén kinyerhető jégkockákkal jutok még hideghez ebben a hőgutában


Én úgy értettem, hogy semmilyen hivatalos oldalon, fórumon sem olvastam olyet, hogy 48 óráig kellene kikapcsolni a hűtőt, hiszen ez teljesen irreleváns. Nem befolyásolja a pihentetése a leeresztési fázist. Az üzemében ez teljesen lényegtelen, hogy kikapcsolod napokra vagy sem. Valószínűleg nálatok sem számított. Nem is terveztétek, hogy most leállítjátok napkra, így esett. Ha elment belőle a gáz nem fog feltámadni, mert kikapcsolják napkra

júl. 11. 17:45
 19/23 Szirty ***** válasza:
100%

"...25 fok van a hűtőtérben. A fagyasztó viszont kifogástalanul működik. Jeges volt belül"


Ez a fajta egy kompresszoros hűtőgép ahol a fagyaaztó rész felül van, egy légtérben a többi résszel úgy működik hogy csak a fagyasztó rész hűti.

A belső tér többi része pedig a fagyasztótól hűl le.


Ha a fagyasztó rész megfelelően hideg (-10...-20 fokos) de rövid idő alatt erősen jegesedik miközben a hűtő többi része nem megfelelően hideg az egy dologra utal: rosszul zár az ajtó gumitömítése.


Érdemes még a hátulján lévő rácsot ellenőrizni ahol a belső térből származó hőt leadja. Ne legyen nagyon koszos és legyen kellően távol a faltól, tudjon hűlni.

júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Az ajtó már többször le is esett, mert a lecsorgó/leeresztő víztől errodált. De nem hiszem hogy az ajtó lenne a rossz, mert ha nem hűt semmit,csak a fagyasztóból jön le a hideg, akkor nem ok mégsem a logika. Vagy tévednék?
júl. 15. 19:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!