Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A hűtőszekrény alig hűt a...

A hűtőszekrény alig hűt a kánikulába. Tönkrement?

Figyelt kérdés

Tiszteletem! Van egy egyszerű Zanussi hűtőm. Az igényeimnek megfelelő; egy kis fagyasztóterű fent és 85 centi magas. Kb 10 éves lehet. A forróság beköszöntével úgy két hete alig hűt. Eddig 3-as fokozattal kellemes hűvöset adott. Most viszont mintha nem is hűtene. 25 fok van a hűtőtérben. A fagyasztó viszont kifogástalanul működik. Jeges volt belül. feltekertem 4-esre erre a jég leolvadt, de nem hűt akkor sem jobban. Max 5-ösön sem


Korábban amikor nagy fokozatra kapcsoltam hangosabb lett. Most halk és konstans megy a zaja, tehát nem ciklikus ki be kapcsol a hőtőrendszer mint régen, hanem perma megy és nem hűt mégsem. Nem is tudom. Várjak amíg elmúlik a kánikula hátha visszaáll? Ha ilyen meleg lesz nyár végéig romoljanak meg az élelmiszerek? Visszaállna egyáltalán?


Köszönöm szépen a tanácsokat.


júl. 11. 11:36
A kérdező szavazást indított:
A meleg miatt van ez, majd elmúlik pár hét. Hozzászokik a meleghez
Szeptemberre tér csak vissza, amikor hűvösebb lesz
Elromlott
6 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%
A helyedben leolvasztanám. Nekünk ez segített.
júl. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Tegnap olvasztottam le. Köszönöm. maradt minden így
júl. 11. 11:46
 3/23 A kérdező kommentje:
Gondolom tönkrement. Olyan egyszerű dolgokat meg tudok tenni amivel nem ártok pl és használ is, hogy törölgessem le hátul a hűtőcső bordáit?
júl. 11. 11:51
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem , ennyi volt neki . Enyém 30 éves , sokat megy a 27 fokos kamraban , hűt fagyaszt .
júl. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm. nyugodjon békében. Had kérdezzem meg, hogy milyet javasoltok? Közel a Media Market és ingyen vagy potom ezresért elszállítják a régit. Ez nagyon jó, mert ma már nem lehet ezeket kitenni az utcára, hogy majd a szegények elviszik. Elvitték


Eg yugyanilyen magas 85-100 cm-es egy felső fagyasztótérrel rendelkező Gorenjét néztem ki. Jó márka?


Azért aki tud még tanácsot adni a hűtővel esetleg az se kíméljen. nagyon köszönöm

júl. 11. 12:03
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én pár éve egy "ok" saját márkás hűtőt vettem ott 40 ezerért, azóta is megy gond nélkül és csendesen.
júl. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Pont múlt héten tettek ki egy hűtőt a kukák mellé, reggelre már nem volt ott. Itt rettentő sok a kukabúvár.

Nekem azt tanácsolták minden elektromos készüléknél, hogy ne vegyem az extra funkciós drágábbat, mert attól nem lesz jobb.

júl. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy a hűtőfolyadék szivárgott el.


Mindegy milyet veszel, csak BEKO-t ne. Mi és több ismerősöm is nagyon megjárta vele.

júl. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
54%

Elromlott sajnos, de lehet még menthető, mivel a fagyasztó része jó, így a kompresszor működik. Vagy gázhiányos, vagy a váltó szelep romlott el, ezek szerencsére könnyen javíthatók. Ha a kompresszor megy tönkre akkor vége.


Amúgy igen, fölösleges a drága fullextrás, mert több ponton tud meghibásodni. A régiek amikben csak kompresszor és mezei hőkapcsoló van évtizedekig mennek, a mai elektronikát tartalmazókban az elektronika feladja, aztán perkálhatsz a javításért. A miénken is csak a kompresszorra adtak 10 év garanciát, az elektronikára nem.

júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A mi elektroluxunkra egyszer azt mondta valaki, hogy 48 órát kell leolvadni hagyni. És akkor ez segített is. Nyertünk 7 évet...
júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!