Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Valahogy ki lehet játszani a...

Valahogy ki lehet játszani a mosógép súlyautomatikáját?

Figyelt kérdés

1 hete vettünk egy LG mosógépet. Minden nap mosok vele, eddig oké is volt a működése. Ma azonban észrevettem, hogy a pamutmosási, kb. másfél órás program helyett szinte kereken 4 óra jelenik meg a kijelzőjén indítás után. Nem is futott le gyorsabban a program. Rájöttem, hogy azért, mert beraktam úgy vagy 10 pár zoknit, hogy azokat előre átmostam kissé és ezért vizesen jóval nehezebbek lévén megnövelte a program a mosási időt. Legalábbis ezt feltételezem. Miután 3 gyerek mellett van azért olyan folt, amit kicsit előkezelni kell, ezt nem szeretném kihagyni. Viszont 4 órát se fusson már egy program úgy, hogy erre direkt rákérdeztem és még a leghosszabb programra se mondtak ennyit. Lehet ezzel valamit kezdeni?

Köszönöm a válaszokat!



2023. ápr. 9. 12:55
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Én a foltokat be kennem folt tisztitóval és úgy rakom gépbe.és 3 órás programra.
2023. ápr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
70%

"Az előmosással is ugyanott vagyok, kb. duplájára növeli a mosási időt a táblázat alapján."

És ha te szöttyögsz a lavórban a büdös zoknikkal az mennyivel jobb?

Nem értem az embereket... megveszi a gépet és a lavórral vacakol.

A mosógép leírásában nincs benne, hogy nem kell ott állni mellette amig mos? Ha nincs, akkor most mondom: amig a gép most, addig elmehets csinálni a többi teendőidet.

Ha nagyon kocszos a cucc, akkor dörzsöld be kicsit mosószappannal a foltot. Meg adagolhatsz az előmosáshoz mosószódát.

Tedd a gépb a cuccokat este, állítsd be az időzítőt, hogy hajnalban álljon neki és mire megébredsz, ki van mosva, mehet a második adag, stb.

2023. ápr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
44%

Na nézzük csak!

Igen, Nekünk is LG van és 1 óra 30 perces mosás helyett tud 3 óra 48 percet mosni. Ez persze csak akkor történik, ha több, mint a dob háromnegyede tele van ruhával. Amúgy nem csinál ilyet. Amúgy ez a Pamut programon történik.

Kikapcsolni ezt a funkciót nem lehet.

Hát ja... nagyon sajnálom, hogy ezt a retket választottam. Tetszett, és hirtelen romlott el a régi, persze 12 év után. Amúgy tök jó masina, csak a programozása sz@r. Annyit csinál, hogy percenként egy nagyon picit (tényleg csak egy pár centit, tényleg) forgat a dobon... De jó lett volna, ha a szüleim anno egy Gorenje WA65205-öt vettek volna... egy olyan mosógépet, ami még ma is működne.

2023. ápr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Egy ötlet az átverésre.

Mit csinál akkor, ha egyszerűen mikor már folyamatosan forog, fűt, tehát már nem sülybigyózik, akkor benyomod a pause-t és így később rakod bele a full vizes pluszcuccost, (így a szükséges vizet is hozzáadod, de akár meg is löttyintheted még 1-2 literrel pluszban)

2023. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%

A gép akkor mos, amikor semmit nem csinál. :)

Viszont az a sejtésem, hogy ezek folyamatosan pisilnek, keringtetik a vizet, emiatt sem mennek annyit mint a régebbiek.

2023. ápr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

A részletes használati utasítást nem a boltban kértem el elolvasásra, ez szerintem nem is életszerű, de természetesen nem vakon mentünk vásárolni. Elmondtam milyen gépet szeretnék, online is utánanéztem és az ott dolgozó ajánlását is figyelembe vettük. Nem 5 perc alatt választottunk. Az eddigi mosógépeinkben is volt súlyautomatika, de ilyen helyzettel még csak most találkoztam. Sajnos továbbra sem találtam részletes leírást erről, de ha Ön érdemben tud segíteni, megköszönöm!

2023. ápr. 10. 11:41
 17/30 anonim ***** válasza:
60%

#16: a súlyautomatikát nem fogod tudni kijátszani. A mai mosógépek már nem használnak annyi vizet, így kénytelen az idővel játszani, hogy tiszták legyenek a ruhák.

Illetve ha tele raksz egy gépet 8-9 kg ruhával, ne várd el tőle, hogy fél óra alatt azt tisztára mossa-öblítse.

Én azt tanácsolom, hogy válassz egy másik programot (én szintén LG mosógépen a Mix programot használom) kissebb töltettel, mert a mosógépet amúgy sincs értelme tele tömni.

2023. ápr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
37%

Ki volt az a két ökör aki lepontozta a 15-ös választ?

Nem hülyeségből lett írva. A mosógép tényleg akkor mos amikor nem csinál semmit. Akkor hat a mosószer. Amikor forgat-dobál azaz sulykolja a ruhát akkor csak a feloldott koszt dobatja ki belőle. Nem a gép mos, hanem a mosószer.

2023. ápr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
37%
Akkor miért mosógép a neve és nem feloldottkosztkidobálógép?
2023. ápr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
58%
És az nem lehet, hogy véletlenül az ECO programot indítottad? Én jártam úgy....
2023. ápr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!