Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyit fogyaszthat egy régi...

Mennyit fogyaszthat egy régi típusú fénycső lámpatest?

Figyelt kérdés
8W osra lennék kíváncsi de konkrét wattokhoz tartozó értékek is jók csak az arányok kedvéért.

2022. aug. 20. 13:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%

Ha a 8 wattosra vagy kiváncsi, akkor elárulom: 8 wattot fogyaszt.

Az arányok kedvéért: a 16 wattos kétszer annyir fogyaszt mint a 8 wattos! Milyen konkrét értékeke kellenek még?

2022. aug. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
9%

Egy 8 wattos égő 8 wattot fogyaszt.

Tehát 1 óra alatt 8 kWh fogyasztást fogsz látni.

2022. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
79%

"Tehát 1 óra alatt 8 kWh fogyasztást fogsz látni."

0,008 kWh!

2022. aug. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
77%

#2:

Hűha te valamit nagyon benéztél :)


8 W * 1 óra (h) -> 8 Wh -> 0,008 kWh

0,008 kW * 1 h -> 0,008 kWh


Vagy:

8 W * 1000 h -> 8000 Wh -> 8 kWh



Eccerű. Ahogy a szémokat szorzod, a mértékegységekkel is pont ugyanazt kell csinálni. W * h -> Wh, vagy kW * h -> kWh, vagy utólag váltod nagyobb perfixre 1000 Wh -> 1 kWh

2022. aug. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Hú apám ez aztán a magyar oktatási rendszer kiforrása. Tényleg a béka sgge alá tart a fiatalság.


Nem tudtok olvasni? Maga a komplett lámpa mennyit fogyaszt gyökrek. Nem ÉGŐ tompika hanem RÉGI TÍPUSÚ FÉNYCSŐ . Tudod van benne egy félkilós tekercs ami 50Hz en búg és közben tűz forró tehát brutális elektromos teljesítményt disszipál hővé.


De én vagyok a hulye hogy itt tettem fel ezt a kérdést és nem egy elektronikai fórumon. Én kérek elnézést hogy nem értitek az olvasott szöveget.

2022. aug. 20. 14:03
 6/31 Szirty ***** válasza:
79%

"De én vagyok a hulye"


Nem tudom mennyire vagy hülye, de jól nevelt az biztosan nem, mert bizonyítottad :-/

2022. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha hagyományos fénycsövet írsz, akkor ma már kompakt fénycsőre szoktak gondolni (tehát hogy nem LED). Így már jóval nehezebb a kérdés, ugyanis a veszteséget kéne megbecsülni. Villanykapcsoló mögé köthető fogyasztásmérővel lenne a legegyszerűbb megmérni, vagy a villanyórán a kis kerék forgását megfigyelni. Bonyolítja a helyzetet, hogy a bekapcsolási pluszteljesítményt is valahogy bele kell számolni. 50 perc alatt nem 10x annyit fogyaszt, mint 5 perc alatt.
2022. aug. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Annyira tudtam, hogy ez lesz! 😂 Itt egy kérdés aminél semmi, de semmi adat, információ nincs megadva és nyilvánvalóan látható, hogy a kérdező doktori disszertációt vár el. Bejött... fel is adok egy lottót!

Kérdező regéld el nekünk akkor pontosan, hogy mit is szeretnél kérdezni? Milyen fogyasztásra vagy kiváncsi? A meddő teljesítmény is kell például? Vagy mi a kérdés? Ja és hány fénycső van az armatúrában? 1-2-3-4? Rajz is jöhet!

2022. aug. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Alakul:D


Fogyasztásmérő: volt somogyis tönkre is ment időre pontosan , nem fogok újat venni ezért is a kérdés.

Villanyóra kiskerék: rég nem forog már ezer éve digitális ,és 100Wh a legkisebb mutatott érték ,kivitelezhetetlen egy 8w os lámpát működő háztartásban napokig méregetni.


8: Annyira tudtad hogy ez lesz de meg sem próbáltál felnőtt módjára válaszolni.

Regéljem el: A kérdés nem volt egyértelmű de az első válaszomból képbe jöhettél mégis tovább bonyolítod a kérdést szükségtelenül.


Egy lámpa egy folytótekercs ,egy gyujtó egy fénycső , szerintem logikus, amikor a féncső W jához tartozó lámpa fogyasztást keresem.


Lehet mondani 18w os vagy 50w os hoz tartozót is de nekem 8w os van csak azért indítottam azzal.


Meddő teljesítmény: Hát ha forgatja a villanyórában a digitális kereket akkor még szép hogy számoljál azt is.Ellenben miért érdekelne?


Ne bonyolítsd túl ez csak egy rezsicsökkentési kérdés de ott van a tagekben is.

2022. aug. 20. 14:43
 10/31 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

szepen kidobod (meghozza ertekesitheted is) es le van a gond


annyi ilyen ember van mint te


lasd Terminator 2 (man like you)


aki nem tudja mit csinal de azt nagyon csinalja

2022. aug. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!