Profi fotózáshoz milyen kamerát ajánlotok. Szeretném majd ezt a szakmát tanulni és milyen gépet ajánlotok hozzá?
Mivel marhára odébb van még a profi fotós munkásságod, ezért nem kell még ilyesmin törnod a fejed.
Ahogyan majd növekszik a fotózással kapcsolatos ismereteid sokasága, arra támaszkodva bizton állítom hogy meg tudod majd ítélni hogy mire van szükséged. Nem a gép teszi a profi fotóst.
Az a kérdés jutott eszembe, hogy csak a fotósoknál használják a "profi" jelzőt, vagy léteznek egyéb tevékenységek is ahol szintén ezzel a jelzővel illetik azt a személyt aki érti a szakmáját?
Például, hogy hangzana az, hogy hogyan lehetek profi esztergályos?
Vagy profi pék, profi fodrász, profi orvos, profi kéményseprő?
Ez a "profi fotós" titulus valami egészen éteri magasságokba emeli azt akit ezzel a jelzővel illetnek, és mindenki ez szeretne lenni...
Pedig ez sokkal hétköznapi dolog, mert szerintem ennek is ugyan az a titka mint minden más szakmának, hogy csinálni, tanulni, tapasztalni kell a dolgokat és majd sok sok munkával az ember akár még "profivá " is válhat. De ahhoz kevés lesz egy jó kamera, mert a munkát is bele kell tenni. Azt nem lehet megspórolni.
De hogy a kérdező ne azt gondolja, hogy csak egy magas lóról akarnám kioktatni és megmondani a tutit.Pusztán csak arról van szó, hogy a "profi fotós" kifejezéstől mindig enyhe epilepsziás roham kínoz...:)
Kezdésnek minden kép egy cserélhető optikás gépet ajánlanék. Milc, dslr bármelyik jöhet. A kit obi mellé egy nagy fényerős fix 50mm-es kezdetnek tökéletes lesz. Aztán majd ahogy a pénztárcád engedi, (na meg az érdeklődési köröd) bővítheted az objektív parkodat és a felszerelésedet is...
Főleg, hogy a "profi" azt jelenti ez a fő bevételi forrása, semmiféle utalást nem tartalmaz a minőségre.
Kérdező: tanulj addig míg nem tudod magadtól is, hogy milyen fényképezőgép és kiegészítők kellenek ahhoz amit fotózni szeretnél. Egyébként egy profi fényképezőgépváz, objektív nélkül is nagyjából egymillió forint. Egyelőre ez jó eséllyel nem a Te szinted.
"semmiféle utalást nem tartalmaz a minőségre"
Mindenki más másképp gondolja.
ezt a profizást két dolog hozta a fotózásba. egyrészt a marketingesek teleraggatnak mindent pro cimkékkel és minden eszközt azzal akarnak eladni mindenkinek, hogyha mégjobb, mégpróbb gépet veszel, attól leszel majd jobb - ami nyilván nem igaz. nem véletlenül van már pro mobil is, ami nyilván nem tesz profivá, de mennyire jól hangzik már, hogy nem csak simán P20-ad van, hanem P20 Pród van...
jobb szobrász sem a pro kalapácstól leszel, hanem hogy megtanulod jól használni és ha már tudod használni, akkor lehet, hogy indokolttá válik majd másmilyen kalapácsot használni, mert érteni is fogod, hogy miért jobb neked egyik eszköz a másiknál...
a profizás másik fele meg onnan jön, hogy ma már mindenki fotózik és mindenki fotós, akinek van egy mobilja, hiszen azzal is lehet fotózni. ebből az irdatlan tömegből akar mindenki kitűnni valahogyan. jobb esetben a jobb képeivel (is), de minimum valamilyen cimkével. amit valahogyan meg kell szerezni és ezért sokan hajlandók a zsebükbe nyúlni - sokkal többen, mint ahányan tanulni, fejlődni és dolgozni is hajlandóak érte, hogy jobbak legyenek a képeik.
Ez már szerintem profi cuccnak tekinthető:
Viszont a tanuláshoz jobban jársz egy használt tükrös vagy milc géppel, pl. a Sony A6000 örök sláger. Jó minőségű és kiválóan el lehet sajátítani rajta az alapvető beállításokat, trükköket. Nem akkora kiadás, ha pedig mégsem folytatnád, eladhatod és kis buktával megúsztad a történetet.
Ha tényleg érdekel a dolog, még rengeteg pénz el fog menni kiegészítőkre (vakurendszer, fényformálók, állvány, táska, stb). A fotózás vagy egy drága hobbi, vagy hosszú távú befektetés, ahol nem lehet 100%-osan megjósolni, visszajön-e az ára a munkákon keresztül.
Lányom egy Nikont vett használtan kezdésnek. Igaz, ő nem akar profi lenni, csak szeret fotózni. Van egy ismerőse, aki tanítja. A Nikon tökéletes gép, csak az a bibije, hogy ha profi fotós akarsz lenni (magán), akkor pénzben határ a csillagos ég. Egy tényleg profi gép több millióba is kerülhet.
Azért írom, mert olyan helyen dolgoztam, ahol tíz évvel ezelőtt is kétmilliós géppel dolgoztak a fotósok, szóval ha tényleg komolyan gondolod, hogy ezt szeretnéd tanulni, akkor kezdj el gyűjteni.
"Lányom egy Nikont vett használtan "
Ugye tudod, hogy Nikon van tizenötezerért is meg másfél millióért is...?
Majd ha "profi" fotós leszel akkor tudni fogod, hogy milyen gép kell neked.
A jó fotóst nem a gépéről ismerik, hanem a képeiről.
Az alapokat megtanulni bőven elég egy belépőszintű gép is. Ezért is van kitalálva. A profik se "felső kategóriás" gépekkel kezdték.
"Majd megtanulni."
Addigra sokat változik a világ. Az se mindegy, hogy mit akarsz fotózni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!