Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a gépekről? Meddig bírják/bírták Nektek az ilyen "komolyabb" fényképezők? Mit kell figyelembe venni a vásárláskor? Más alternatívát is elfogadok, ha szerintetek nem jó az általam linkeltek.

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2018. jan. 29. 16:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Kezdő hobbi fotos lennék
2018. jan. 29. 18:16
 2/7 anonim ***** válasza:

mindkettő belépő szintű gép. valamivel kevesebbet tud, mint a termék skálán fölöttük álló darabok, de amíg kevesebbet tudsz, mint a gép és nem ismered a használatát, addig biztosan nem fogod ezeket hiányolni - sőt az is lehet, hogy később sem.

a kettő közül azt vedd meg, amelyik neked szimpatikusabb. esetleg azt érdemes megnézned és figyelembe venned, hogy a családban, baráti körben kinek milyen gépej vannak és eszerint választani, hogy kompatibilisek legyenek az objektívek, vakuk és egyéb tartozékok, így könnyebben ki tudjátok egymást segíteni, ha valakinek kell valami kölcsönbe, vesz valami újat, amit kipróbálnátok, stb.


szerintem szinte teljesen mindegy, mivel kezdesz el fényképezni, mert az első géped úgysem lesz jó sok mindenre - főleg nem igazán komoly fotózásra. az első géped csak arra lesz jó, hogy a kompozíciós és látásmódbeli alapokat megtanuld vele és kitapasztald, hogy mire miért nem jó és ezzel már elkezded érezni, hogy milyen irányba kell majd továbbmenned. a második géped valószínűleg majd más dolgokban nem lesz jó egy idő után és aztán azt is lecseréled majd, de talán harmadik-negyedikre már sikerül eltalálnod, hogy mire is van szükséged és onnantól sikerülni fog viszonylag állandó döntéseket hoznod - főleg akkor, ha azt is megtanulod addigra, hogy nem a gépen múlik, hogy milyenek a képeid, hanem hogy te mit tudsz és hogyan tudod használni azt a bármilyen gépet, ami a kezedben van. ha pedig mégsem nagyobbak az igényeid, mint amit az első géped tud, akkor nem kell második gépet venned, de emiatt nem érdemes túl komoly beruházást eszközölni az első gép vásárlásakor. ne tedd túl magasra a lécet, mert könnyen túllőhetsz a célon.


léteznek fényképezőgép kölcsönzéssel foglalkozó cégek is, meg boltok, ahol kipróbálhatod, sőt vannak fotóklubok, fotó tanfolyamok is, ahol valószínűleg tudsz kipróbálásra gépet kölcsönkérni. nem feltétlenül szükséges elsőre beleugranod a vásárlásba. próbálgass gépeket, ismerkedj velük és aztán azt vedd meg, amelyik a legszimpatikusabb, használd minél többet, aztán cseréld le, ha már nem felel meg. de közben azért tartsd észben, hogy a fotózás ugyanúgy nem az eszközről szól, ahogyan a festészet, filmművészet és az irodalom sem. a legnagyobb fotósokat ugyanúgy nem arról ismerjük, hogy milyen géppel/objektívvel fényképeztek, ahogy a legnagyobb festőkre sem az ecseteik és festékeik, filmesekre sem a kamerájuk és írókra, költőkre sem a tolluk, vagy az írógépük miatt emlékszünk, hanem amit ezekkel az eszközökkel alkottak...

2018. jan. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Esetleg tudsz vmi más alternatívát, ami szted jó lenne.

2018. jan. 30. 12:37
 4/7 A kérdező kommentje:

Vagy ezek közül vmelyik?

Egyébként mit kell nézni rajta? Mi az ami alapján el tudom dönteni, hogy jó-e és mi számít jónak?

2018. jan. 30. 12:58
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi a különbség pl a nikon coolpix b500 és b700 között?
2018. jan. 30. 13:02
 6/7 anonim válasza:

Üdv! Nekem Nikon D90-em van, ez igaz, hogy egy szinttel a D3400 felett vanpéldául, de régebbi is. Az akkuval kapcsolatban, én tavaly, amikor már 4 éves volt a gép/akksi, egy esküvői pár fotózáson lőttem vele kb 1600 képet, úgy, hogy annak 90%-át a beépített akksival és még kb 100-200 képre való energia maradt az akksiban a fotózás végére, szóval ez elég jónak számít. Nem tudom pontosan a D3400nak már másabb az akksija, hogy mit bírhat,de ha kicsit kevesebbet is, szerintem se gond, hisz nem hiszem, hogy kezdőfotósként egyből annyit fotóznál, hogy alkalmanként 1500-2000 fotót. ;)

Mindkét gép kezdésnek jó, Canon is Nikon is, nekem mivel Nikon van arról tudok érdemben. ezek tükörreflexes gépek, szemben a Coolpixel pl. ami bridge. Ezzel egyszerűbb elkezdeni fotózni, meg sokkal nagyobb a zoom-ja is, ugyanakkor a tükörreflexes többet nyújt, jobb minőséget. Ha később szeretnél komolyabban fotózni, de legalábbis nem csak egy fellángolás, hanem jópár ezer képet fogsz vele lőni, akkor érdemes a tükröset venni, ha van rá keret. Persze, előtt utána olvasni, meg sok könyvet elolvasni, amit segít a fotózás alapjainak elsajátításában.

2018. febr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én mindenkinek azt tanácsolom, hogy amíg nem tudod, hogy milyen fényképezőgépre volna szükséged ahhoz, amit fotózni akarsz, addig SEMMILYEN gépet ne vegyél. fotózz azzal, ami a kezed ügyébe akad, legyen az egy meglévő fényképezőgép, vagy mobiltelefon és mellette kezdj el minél többet olvasni a fotózás kompozíciós és technikai alapjairól, hogy megismerkedj a fogalmakkal és az alapismeretekkel. egy idő után meg már tudni fogod majd, hogy mi mit jelent, mi miért fontos és érteni fogod, hogy mit miért tanácsolnak neked.

rengeteg jó könyv van kezdőknek az alapoktól magasabb szintekig. érdemes pl. megnézni a National Geographic fotózást oktató sorozatát is, van könyvük a természetfotózástól kezdve a riporton, portrén át mindenféle fotózási területről. ha nem tudsz/akarsz könyvekből tanulni, akkor érdemes lehet elmenned egy tanfolyamra is, ahol megtanítják neked az alapokat és nem csak módszeres tanmenet, felépített tematika van, hanem személyre szabott visszajelzések, ha nem értesz valamit, meg tudod kérdezni.

sokan mondják, hogy olvass utána a neten, ezt is lehet. a neten is fent van a világ minden tudása, csak nem mindenki képes kiszűrni belőle a számára hasznosakat. szóval nem árt, ha valaki hozzáértő módon rendszerezi azt számodra, hogy boldogulni tudj vele. ezért jobbak a könyvek és tanfolyamok (főleg a kettő együtt).

meg persze nézegess nagyon sok képet és az összeolvasott tudás birtokában értelmezd, hogy hogyan készülhetett, miért pont úgy fényképezte le a fotós, stb.


más nem tudja megmondani, hogy neked mi lesz majd a jó, mert más nem tudja, hogy te mit és hogyan fogsz majd akarni a gépeddel, ha lesz egyszer. hiszen még te sem tudod, hogy mit és hogyan akarsz majd csinálni vele, mert még nem tartasz ott. neked kell végigjárni a fejlődés útját és kitapasztalni, hogy neked mire van szükséged.

miközben olvasol a fotózásról, kezdj el azzal fotózni, ami a kezed ügyébe kerül. ha van kamerás telefonod, azzal fotózz többet, fejleszd ezzel a tudásodat, figyelj oda jobban a telefonnal fotózás közben és nézd meg, hogy mások milyen csodákat képesek alkotni akár telefonnal is. attól, hogy lesz egy jobb géped, még nem lesznek feltétlenül sokkal jobbak a képeid. az odafigyeléstől, tanulástól, tőled lesznek jobbak a képeid. szóval saját magadat már egy telefonnal is elkezdheted fejleszteni.


igazából szerintem szinte teljesen mindegy, mivel kezdesz el fényképezni, mert az első géped úgysem lesz jó sok mindenre - főleg nem igazán komoly fotózásra. az első géped csak arra lesz jó, hogy a kompozíciós és látásmódbeli alapokat megtanuld vele és kitapasztald, hogy mire miért nem jó és ezzel már elkezded érezni, hogy milyen irányba kell majd továbbmenned. a második géped valószínűleg majd más dolgokban nem lesz jó egy idő után és aztán azt is lecseréled majd, de talán harmadik-negyedikre már sikerül eltalálnod, hogy mire is van szükséged és onnantól sikerülni fog viszonylag állandó döntéseket hoznod - főleg akkor, ha azt is megtanulod addigra, hogy nem a gépen múlik, hogy milyenek a képeid, hanem hogy te mit tudsz és hogyan tudod használni azt a bármilyen gépet, ami a kezedben van. ha pedig mégsem nagyobbak az igényeid, mint amit az első géped tud, akkor nem kell második gépet venned, de emiatt nem érdemes túl komoly beruházást eszközölni az első gép vásárlásakor. ne tedd túl magasra a lécet, mert könnyen túllőhetsz a célon.


léteznek fényképezőgép kölcsönzéssel foglalkozó cégek is, meg boltok, ahol kipróbálhatod, sőt vannak fotóklubok, fotó tanfolyamok is, ahol valószínűleg tudsz kipróbálásra gépet kölcsönkérni. nem feltétlenül szükséges elsőre beleugranod a vásárlásba. próbálgass gépeket, ismerkedj velük és aztán azt vedd meg, amelyik a legszimpatikusabb, használd minél többet, aztán cseréld le, ha már nem felel meg. de közben azért tartsd észben, hogy a fotózás ugyanúgy nem az eszközről szól, ahogyan a festészet, filmművészet és az irodalom sem. a legnagyobb fotósokat ugyanúgy nem arról ismerjük, hogy milyen géppel/objektívvel fényképeztek, ahogy a legnagyobb festőkre sem az ecseteik és festékeik, filmesekre sem a kamerájuk és írókra, költőkre sem a tolluk, vagy az írógépük miatt emlékszünk, hanem amit ezekkel az eszközökkel alkottak...

2018. febr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!