Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha jó minőségű képeket szeretn...

Ha jó minőségű képeket szeretnék csinálni, akkor fényképezőgép vásárláskor mire kell odafigyelnem?

Figyelt kérdés
Pontosabban mit kell szemügyre vennem leginkább? Sokan azt hangoztatják, hogy minél nagyobb pixelszámú a gép, annál jobb képeket csinál, persze tudom, hogy ez nem igaz. Akkor mégis mitől függ az, hogy egy fényképezőgép tök jó képeket tudjon csinálni?
2013. dec. 30. 22:51
 1/9 macika55 ***** válasza:
0%

Pedig minél nagyobb a pixel sűrűség annál jobb.

Milyen felbontáson mennyi a DPI.

2013. dec. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt általánosságban nehéz elmondani. Legjobb, ha teszteket nézegetsz, és ha elégedett vagy a képpel, vedd azt.

#1 valószínűleg kijelzőkre gondolt, mert szenzoroknál a nagy képpontsűrűség pont problémás (nagy zaj miatt). Általában azok a gépek készítenek jobb képet, amelyek nagyobb szenzorral rendelkeznek, de persze optika is fontos (sőt, az fontosabb), csak ott még nehezebb számokban kifejezni a "jóságot"...

2013. dec. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom nem értek egyáltalán hozzá... :s

nekem csak annyi a lényeg, hogy jó minőségű, szép, mondhatni "profi" képeket tudjon csinálni.

2013. dec. 30. 23:30
 4/9 anonim ***** válasza:
ahoz nem a fenykepezogep parametereit kel nezni hanem a ,,hogyan csinaljak joo kepeket,, keress..:) van aki mobillal is olyan kepeket csinal hogy csak lesnel. es van aki millios geppel ojan szart hogy az mar faj....
2013. dec. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elárulom a nagy titkot, hogy még bizonytalanabb lehess: ahogy a hifiben, itt sem lehet az adatlapról leolvasott paraméterekből következtetni a képminőségre.

Ha megtetszik egy gép, keress a neten teszteket, elég sok masinától találsz módosítatlan képeket. Pár délután rá fog menni, ha komolyan veszed a kérdést, de meg is éri, hogy ne ess pofára :)

És az utolsónál is ott a pont, a kereső mögötti személyen múlik, hogy mit hoz ki egy "jó minőségű" gépből :)

2013. dec. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb, ha megadod a rendelkezésre álló pénzügyi keretet, meg hogy pontosan mit szeretnél fotózni, és akkor írunk konkrét lehetőségeket.


A fényképezők minőségét csak adatlap alapján nem lehet megítélni, el kell olvasni egy rakás tesztet, és nagy gyakorlat is kell. A megapixel az utolsó, ami számít, az objektív sokkal fontosabb.


Egy komolyabb szett viszont legalább 400.000, de ha profi felszerelést szeretnél, az milliós nagyságrend.

2013. dec. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

értem, köszi. amúgy igen, hallottam már olyat egyik ismerősömtől, hogy a pasija fényképész, és még egy egyszerű mobillal is olyan képeket tud csinálni, hogy nem semmi...


de gondolom a legtöbb jó kép előtt még photoshopolni is szoktak. én leginkább embereket/magamat szeretném fotózni, tehát mondhatni önarcképekre kéne. a fizetésem havi min. 300 000 ft, úgyhogy lenne pénzem ilyesmire. szóval max egy havi fizetésemet áldoznám rá, milliókat biztos nem.

2013. dec. 31. 10:32
 8/9 A kérdező kommentje:
Viszont százezreket is nagyon maximálisan adok ki egy gépre, úgyhogy ha van ennél olcsóbb, de tényleg jó gép, az is megeszi.
2013. dec. 31. 10:37
 9/9 A kérdező kommentje:
*megteszi
2013. dec. 31. 10:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!