Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megéri-e a Nikon D5300 AF-P...

Markusz 212 kérdése:

Megéri-e a Nikon D5300 AF-P 18-55mm VR objektívvel?

Figyelt kérdés
3 év kompakt digitális fényképező géppel fotóztam utána még 5 évig egy Nikon L810-zel fotóztam. Most meg váltani szeretnék egy DSLR gépre de megéri-e? Tényleges kérdésem az hogy a fenti géppel akinek van tapasztalata az le írná hogy menyi ideje használja és menyi idő után kezdet el betegeskedni ha el kezdet? A 18-55 mm VR kit elég-e egy évre tanuló objektívnek? A DSLR-ek mennyi idő után szoktak elromlani átlagba?

#DSLR #Nikon D5300 #Fotó technika
2017. szept. 26. 05:52
 1/5 A kérdező kommentje:
És sikeresen ki hagytam a kérdésből, hogy mennyi beállítási lehetőség van ezen a gépen?
2017. szept. 26. 05:58
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom ha ezekre a kérdésekre nem tudod a választ akkor helyedben maradnék inkább egyelőre az L810-nél.
2017. szept. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy olvass utána a dslr témának. Nem árt előtte. Egyébként meg a mai gépek - mivel a piac ezt diktálja - már nem bírnak annyit mint a régiek. Nekem a 11 éves Nikon D80 gépem köszöni szépen jól van még.
2017. szept. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6-7 év alatt úgy elavul egy digitális gép, hogy akkor is lecseréled ha egyébként még tökéletesen működik.
2017. szept. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

elég jó gép a D5300, egy pár évig nem fogod megbánni, de ahogyan a 18-55, a váz is egy belépő szintű darab. egy idő után el fogod kezdeni érezni a korlátait. főleg azért, mert cropos, nem full frame, így limitáltabb a látószöge és nagyobb a zajszintje is, mint más vázaknak. de egy darabig ez biztosan nem fog sok mindenben korlátozni, az eddigi gépedhez képest mindenképpen előrelépés lesz. a beállításokban elég gazdag, de azért vannak korlátok, mert a komolyabb gépeket is el kell adni valahogyan, ezért az olcsóbb, alacsonyabb kategóriákba nem tesznek bele minent - mondjuk kezdő fotósnak nincs is szüksége mindenre. az igények menet közben alakulnak ki az emberben.


az élettartam összetett kérdés. ha újonnan veszed, akkor 3 év garival kapod, azalatt nem nagyon lesz gondod vele, ha igen, akkor meg gariban javítják (bár már nem Magyarországon). ha használtan veszed, akkor is lehet még garis. ha már nincs rá gari, akkor meg érdemes annyival olcsóbban venni, hogy ne vágjon nagyon földhöz egy kisebb-nagyobb javítás se. a különbözetet érdemes félretenni akkorra, amikor jön a baj, mert a technika már csak olyan, hogy jönni szokott a meghibásodás és pont akkor, amikor nem számítasz rá.

DSLR-ekben leginkább a zárszerkezet szokott tönkremenni, mert ez egy nagy igénybevételű mechanikus alkatrész, ami minden exponáláskor mozog. az alacsonyabb kategóriájú gépek zárának élettartama rövidebb, a félprofi és profi vázaké egyre több expót bír. de ezek nem kőbevésett számok. nagyban függ attól is, hogy hogyan, milyen körülmények között és mennyit használod a gépet. ha jobban vigyázol rá, kevesebbet hurcolod, fotózáson kívül le se veszed a polcról, akkor esélyes, hogy tovább fog működni. ha folyton nálad van, mindenhova magaddal hurcolod, folyton az oldaladon lóg, netán néha le is ejted, oda is vered valahova, akkor jobban nő a meghibásodás kockázata. viszont az ilyen igénybevétel gyakran elkerülhetetlen és ez sem feltétlenül jelenti azt, hogy rövidebb lesz az élettartama. nálam pl. elég intenzíven kopnak a gépek, sokszor táskát sem hordok és előfordult már, hogy le is ejtettem, de ennek ellenére a gépeim többsége tovább működött, mint a hivatalosan megadott gyári adat szerint a várható élettartama lett volna.


a zárszerkezetről ezt érdemes elolvasni:

[link]


az egyéb meghibásodások nem szoktak olyan gyakoriak lenni, de mivel bőven akadnak még mechanikus alkatrészek, nyomógombok, tárcsák, kapcsolók, ezek is előfordulhat, hogy meghibásodnak. nekem ilyen gondom még nem nagyon volt, de ismerek olyat, aki már másodszor-harmadszor cseréltet a gépén egy nyomógombot. a Nikon meg közismert róla, hogy a gumi borításai hajlamosak megnyúlni és elhagyni a gépet és objektíveket. a szerviz előszeretettel hivatkozik a kéz nedvességére, de ez elég nevetséges. persze, ha kevesebbet használod, kevesebbet fogdosod izzadt, nedves kézzel, akkor jó eséllyel tovább bírják a gumik is.

2017. okt. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!