Milyenek a képeim?
Jó nem mosódott el. Nem ettől lesz egyedi egy kép, ettől még jó se. Nincs látásmódja, nincs ott az a pillanat amit meg akart örökíteni. Kompozíció nincs. Egyáltalán. Mindneki azt hiszi, hogy a fotózás egy laza ki szakma sok pénzért. Hogy a drága gép elég. Nagyon sok tudás és érzék kell hozzá. Persze nem kell szakmai tapasztalat ahhoz, hogy jó képeket készíts, nem kell 10 éve szakmabelinek lenned. De ezekre ne mondjuk, hogy jók. A szelfik több megfontoltsággal készülnek.
Persze ez most bunkónak hangzott. De szerintem meg azért az elég nagy önhit kell ahhoz, hogy ezt felteszem photogpahynak. És az se gond, ha hisz magában, csak előtte érdeklődjön és tanuljon, olvasson.
Nem gond, ha fel fog tenni egy kérdést, hogy hogy komponáljak, legalább majd tanul belőle. Mindenesetre azt tudom mondani, hogy ha tanul,jó lehet.
Ui.: az előző kérdésénél megindokoltuk, nem csak "lefikáztuk".
Még valami: nem igen tudunk mit mondani mit gyakoroljon. Ez nem olyan, hogy ha a bal térded 30 fokos szögben van, a jobb 42,5 akkor jók lesznek a képeid. A kompozíció pont az, ahol a "sajátság" a fontos. Persze ott a aranymetszés ami erősen ajánlott, de attól ha azt betartod és nem jó a téma, nem egyedi akkor se lesz jó. Egy fotónak sok mindennek kell megfelelnie, hogy igazán jó legyen.
Először szerintem olvassa el a A Digitális fotózás műhelytitkai- kezdőknek c. könyvet és abból sokat tanulhat, mind a kompozícióról és beállításokról.
Sok sikert, sok jó képet a kedves Kérdezőnek!
#10
Nincs igazad! A művészetet meg végképp ne keverjük az iparos munkával!
Ha valakinek van tehetsége az a kezébe veszi a gépet és jó képeket csinál vele. Az már más tészta hogy ha elmegy tanfolyamra akkor ezt lehet finomítani és csiszolni illetve "új dimenziókat" találni a tehetség megnyilvánulásának.
Egy igazi költőnek sem kell megtanulnia a kifejező eszközöket meg hogy mitől lesz jó egy rím... Ezt a műértők magyarázzák bele. Egy igazi költő leírja a verset és kész. Nem fogalmazgatja... Nem foglalkozik azzal hogy az mitől lesz "jó".
Mozart egy egész operát megírt anélkül hogy bármit is javított volna a kottákon. Egyszerűen megszólalt a lelki füleiben a zene és ő lejegyezte.
Zene tudása csak arra kellett , hogy ismerje a kottát hogy le tudja jegyezni azt ami a fejében magától megszületett. Nem alakított utána rajta semmit.
#10
kíváncsi lennék hogy a te fogalmaid szerint mi a művészet?
Most azt kérdezed, hogy mi a véleményem vagy azt mondjam amit hallani szeretnél?
Kezdem a másodikkal:
Nagyon tehetséges fotós vagy, csak így tovább! :) :)
Na és akkor térjünk a kritika részére:
(Megpróbálok adni pár jó tanácsot)
1. Döntsd el mit szeretnél fotózni, és ne rakj ki mindent ami eléd kerül az utcán vagy a házatokban.
2. Legyél önkritikus. Nem kell hetente kirakni egy fotót, ha az nem üti meg a mércét. Inkább ritkán rakj ki fotót de az legyen megragadó, ne egy tipikus tömeg fotó.
3. Ne szerkeszd túl a fotóidat! Nagyon sokan azt hiszik, hogy ha túl van effektelve egy fotó attól profi hatása lesz. Felejtsd el az összes Picasa-s effektet és a fekete-fehéren kívül ne használj sokkal többet.
Amúgy egész jó képek, de egyik sem egyedi!
Tanuld meg a Lightroomot rendesebben használni és alakíts ki egy saját képszerkesztési stílust!
Üdv,
Horváth Ábel
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!