Milyenek a képeim?
közhelyesek, semmi egyedi
A galambon kívül kompozíciónak még a szándéka sem volt felfedezhető. Meglátja, gépet felemeli, megnyomja a gombot... kb ilyen képek. Amilyet bárki elkövet 100-ból 100-an, amikor fényképezőgépet kapnak a kezükbe.
A legalsó sor mutat valamit, de aztán teljesen közömbössé válik a dolog.
Abban az irányban kéne fejlődni amerre az alsó sor mutat.
Ezekből tizenkettő egy tucat. Nem, hogy semmi érdekeset, különlegeset nem látok, hanem kimondottan sablonos, minden kezdő által legalább egyszer elkészített képek ezek.
Hopp egy galamb, katt. Jé egy fa, katt. Palack a vízben, katt. Ennyi.
Nekem a pad tetszik.
Többi válaszoló: Lehet, hogy közönségesek a képei, nem tudom... Mit javasolnátok neki, hogy fejlődjön?
Én azt látom, hogy mosódás nincs, nem rossz képek, de valami lehethogy tényleg hiányzik belőle.
Én tényleg csak hobbiból fotózok, magamnak, kirándulásokon, stb, szóval nem tartom magam nagy fényképésznek. Az előző válaszolók közül esetleg valakinek van ötlete, hogy mi hiányzik a kérdező képeiből?
Egyrészt én is szeretném tudni, mert érdekel, másrészt meg így nem maradnánk annyiban, hogy "sz@arok" a képeid, oszt´ jóvan, hanem lenne valami, amit a kérdező gyakorolhatna, amiben fejlődhetne.
Nem a "mosódástól" lesz jó vagy rossz egy kép. Az csak egy technikai eszköz, amire néha szükség van, néha nincs, néha sokat adhat egy képhez, néha csak ront rajta.
Hogy mit kéne tennie, az több válaszban is ott van: nincs semmi egyedi, nincs nyoma sem a tudatos kompozíciónak, stb. Hát ezekben kéne fejlődni - és ehhez még komoly felszerelés sem kell, ezek egy mobiltelefonnal vagy egy filléres kompakttal is elsajátíthatóak. Persze nem úgy, hogy az ember fotografinak kereszteli át magát, hanem tanulással. Ahhoz pedig az interneten egy csomó anyagot lehet találni.
A pados a pitypangos és az avaros képek jók (hobbi szinten). Ez tükröz egyfajta ráérzést.
Próbálj meg változatosabb képeket készíteni. Esetleg legyenek állatok vagy emberek a képeken. Próbálj meg egyedibb pillanatokat fotózni. De recept nincsen. Próbálkozz és lehet ebből fejlődés.
#9-esnél a kulcsszó: "tükröz egyfajta ráérzést" pontosan ez a gond Raul (és a legtöbb kezdő hobbifotós) képeivel, hogy ráérzésből, velük született tehetségből akarnak fotózni. sőt a hobbi kültők és festők zömével is ugyanez a gond általában. egyik művészet, de még az iparos munka sem csak ihletből és veleszületett tehetségből, meg ráérzésből születik. a művészetnek, mint kommunikációs formának vannak műfajra jellemző fogásai, nyelvezete, közlésformái. ugyanúgy, ahogy egy költőnek meg kell tanulnia, hogy mitől jó egy rím és mitől csak kín, a fotósnak is meg kell tanulnia, hogy lesz a szemnek kellemes a kép, mitől lesz jó egy kompozíció, hogy néz ki jobban valami és hogy rosszabbul. mitől fog jól mutatni egyik képen a ferdeség és miért rosszul a másikon, mitől jó néha az életlenség és elmosódás és mitől rossz máskor.
nem kell minden hobbifotós így feltett kérdésére kimerítő elemzéseket írni a válaszolóknak. számtalan cikket és könyvet írtak róla a fotózás elmúlt 100 évében kezdőtől az egyetemi, vagy akadémaiai szintekig. el kell olvasni legalább egy részét, tanulmányozni kell más fotósok képeit, más fotósok képeinek elemzéseit, el kell menni egy fotótanfolyamra, ahol hozzáértő emberek elmondják a te képeidről a véleményüket és megmondják, hogy merre fejlődj, nem utolsó sorban van egy tanmenetük, amin végigkísérve téged eljutsz valahonnan valahova.
még csak könyvcímeket és tanfolyamokat sem állok neki felsorolni, mert a keresővel fél perc alatt találni több tucatot (itt a GYK-n is, mert már egymillió kérdés volt róla, hogy kezdő fotósnak ki milyen könyvet ajánl)
ahogyan az írás is olvasással kezdődik, a fotózás is olvasással kezdődik, aztán mások képeinek nézegetésével, értelmezésével, elemzésével.
sok sikert!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!